رشد انفجاری زاموفیلیا با کود و محلول خانگی

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر به گیاهان آپارتمانی علاقه دارید و به دنبال راهی برای پرورش و رشد آن‌ها هستید، این مطلب برای شماست.
رشد انفجاری زاموفیلیا

رشد انفجاری زاموفیلیا می‌تواند به خانه شما جلوه بسیار زیبایی ببخشد. این گل از خانواده گل‌های رونده است و بسیار رشد خوب ئ سریعی دارد اما باید در حفظ و نگهداری آن توجه داشته باشید. با دلتامگ همراه شوید تا بتواندی با رشد انفجاری زاموفیلیا خود خانه‌ای زیبا و رویایی داشته باشید.

  • رشد انفجاری زاموفیلیا

گل زاموفیلیا بسیار زیبا است و زیبایی خاصی را به خانه شما می‌بخشد. از این گل می‌توان حتی در راه پله و یا بالکن نیز استفاده کرد و زیبایی آن جا را دو چندان کرد.

نور خوب و کافی
گیاه زاموفیلیا برای اینکه رشدی خوب و عالی داشته باشد به نور کمی نیاز دارد. در واقع اگر به این گل نور مستقیم و زیادی بتابد ممکن است زرد و خشک شود. پس بهتر است آن را در معرض نور قرار ندهید و نور غیر مستقیم اگر بر آن بتابد کافی و خوب است.

زیاد آب ندهید
زمان مناسب برای آب دادن به این گیاه وقتی است که خاک آن کاملا خشک شده باشد.   آبیاری بیش از حد و مداوم باعث پوسیده شدن ریشه زاموفیلیا می‌شود و از طرفی آبیاری کم باعث خشک و خراب شدن برگ‌هایش می‌‍شود.

از کود مناسب زاموفیلیا استفاده کنید
از کودهایی که در آن‌ها از پتاسیم، نیتروژن و فسفر استفاده شده است برای آن استفاده کنید تا رشد انفجاری زاموفیلیا خود را ببینید. کود سه بیست یکی از گزینه‌های خوب است.

 

دمای مناسب
دمای مناسب برای این گیاه بین 21 تا 30 درجه است.دمای بیشتر و کمتر از این می‌توانند به گل آسیب جدی برسانند.

مطلب پیشنهادی:  فرهاد تراش؛ تجلی‌گاه عشق جاودانه یک مرد در تاریخ ایران

جلوگیری از آفت
زاموفیلیا معمولا در برابر آفات مقاوم است، اما در صورت مشاهده هر نوع از آفات بهتر است به بهبود آن بپردازید. تغییر رنگ و حالت برگ‌ها می‌تواند نشانه وجود آفات باشد.

رطوب کافی
زاموفیلیا برای رشد عالی به رطوب زیادی احتیاج دارد. می‌توانید از ظرف آبی که در کنار گلدان قرار می‌دهید یا ساخت جزیره برای رطوبت کافی به زاموفیلیا خود استفاده کنید.

رشد انفجاری زاموفیلیا

گلدان را به موقع عوض کنید
رشد انفجاری زاموفیلیا در گلدان‌هایی که کوچک هستند بهتر است.

 

درست قلمه بزنید
برای قلمه زدن، ییکی از بلندترین شاخه‌ها که برگ زیادی دارد را ببرید.  ساقه‌ها را در آب بگذارید تا ریشه‌دار شوند و پس از آن در خاک بکارید.

  • قرص ال دی برای رشد زاموفیلیا

نوع قرص ال دی که انتخاب می‌کنید در رشد زاموفیلیا شما موثر است. باید قرصی انتخاب کنید که مواد سازنده آن استروژن و پروژسترون باشد. قرص را باید در آب حل کنید. بهتر است هر یک قرص را در یک لیتر آب حل کنید. بهتر است که از این کود خانگی عالی ماهی یکبار استفاده کنید.

 

تعداد کلمات مطلب: 433

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی

همچنین بخوانید

درمان سریع جوش پیشانی در خانه

جوش پیشانی، یکی از مشکلات پوستی است که می‌تواند به صورت جوش‌های کوچک قرمز رنگ و یا جوش‌های…