آموزش برداشتن ابرو در خانه

0
12
زمان مطالعه: 3 دقیقه
همه خانم‌ها دوست دارند که همیشه ظاهری آراسته و مرتب داشته باشند و برای رسیدن به این خواسته فکر می‌کنند که همیشه باید به آرایشگاه مراجعه کنند اما این دیدگاه غلط است.
برداشتن ابرو در خانه

برداشتن ابرو در خانه یک فرایند حساس است که نیازمند دقت و مهارت است اما خبر خوبی که برایتان داریم آن است که شما می‌توانید این کار را به راحتی در خانه انجام دهید بدون اینکه نیازی به رفتن آرایشگاه پیدا کنید. همراه دلتامگ باشید.

برداشتن ابرو در خانه

اینجا یک راهنمای کلی برای برداشتن ابرو در خانه به شما ارائه می‌شود:

مواد لازم:

 • قلم‌مو
 • قیچی نازک و تیز
 • الکل برای ضدعفونی‌کردن
 • دستمال نرم

مراحل برداشتن ابرو:

 1. آماده‌سازی:

قبل از شروع، مطمئن شوید که ابروها خیلی بلند نیستند و با استفاده از قیچی طول آن‌ها را تنظیم کنید. همچنین، پوست پیرامون ابروها را با استفاده از الکل به طور کامل تمیز کنید تا از عفونت‌های ناشی از برداشتن ابروها جلوگیری شود.

 1. ترسیم شکل:

با استفاده از قلم‌مو، شکل موردنظر ابروها را روی پوست پیش‌تر ترسیم کنید. می‌توانید از قلم‌مو یا خط‌کش ابرو استفاده کنید تا شکل دقیق‌تری برای برداشتن ابروها داشته باشید.

 1. برش کردن موها:

با استفاده از قیچی نازک و تیز، موهای اضافی را از ابروها برش دهید. این کار را بادقت و با حرکات کوچک و آرام انجام دهید تا از بریدن موهای اصلی جلوگیری شود.

 1. تمیزکاری و شکل‌دهی:

پس از برداشتن موها، با استفاده از دستمال نرم و روغن (اختیاری)، پوست پیرامون ابروها را تمیز کرده و از مواد آرایشی یا رنگ مو باقیمانده پاک کنید. سپس با استفاده از قلم‌مو، شکل نهایی ابروها را برای خود ترسیم کنید.

 1. تکمیل و پرده‌گذاری:

بعد از شکل‌دهی، مراقبت‌های پایانی را انجام دهید. از روغن یا محصولاتی که برای نرمی و لطافت پوست استفاده می‌شود، استفاده کنید تا از خشکی و تحریک پوست پیشگیری شود. در انتها، با استفاده از الکل پوست را به طور کامل ضدعفونی کنید.

 1. رعایت بهداشت:

قبل از شروع به کار، دست‌های خود را به طور کامل با آب و صابون شستشو دهید یا از محلول ضدعفونی‌کننده استفاده کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که ابزارهای استفاده شده (قیچی و…) به طور کامل تمیز و ضدعفونی شده باشند.

مطلب پیشنهادی:  ترفندهای خوش عطر شدن برنج هندی

رعایت بهداشت

 1. رعایت نسبت‌ها و تعادل:

در هنگام برداشتن ابروها، توجه داشته باشید که ابروها به‌صورت متقارن و با تعادل نسبت به چهره باشند. برش موها و شکل‌دهی باید به‌گونه‌ای باشد که به چهره شما زیبایی و تعادل بیشتری ببخشد.

 1. اطلاع از روش‌های مختلف:

قبل از برداشتن ابروها، با روش‌های مختلف و متد‌های مختلف و همچنین مدل‌های مختلف ابرو آشنا شوید. این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین روش را برای خودتان انتخاب کنید و از نتایج بهتری برخوردار شوید.

 1. تمرین و تجربه:

برداشتن ابروها مهارتی است که با تمرین و تجربه به دست می‌آید؛ بنابراین، برای به‌دست‌آوردن نتایج بهتر، بهتر است به‌مرورزمان این کار را بیاموزید و تکنیک‌های مختلف را امتحان کنید.

 1. مراجعه به حرفه‌ای‌ها:

درصورتی‌که احساس کردید که قادر به برداشتن ابروها به‌صورت خودآموز نیستید یا نتیجه مطلوبی نمی‌گیرید، بهتر است به یک آرایشگر حرفه‌ای و ماهر مراجعه کنید تا به شما کمک کند و نکات لازم را به شما بیاموزد.

مراجعه به حرفه‌ای‌ها

نکات مهم:

 • همیشه بادقت و حوصله عمل کنید و حرکات خشن و ناقص از بین ببرید تا از آسیب به پوست جلوگیری شود.
 • اگر احساس کردید که نمی‌توانید ابروهای خود را خودتان برش دهید یا شکل دهید، بهتر است به یک آرایشگر متخصص مراجعه کنید.
 • در صورت وجود موهای گیج یا موهایی که بدون رویش دارند، بهتر است مراجعه به یک حرفه‌ای مربوطه نمایید.

با رعایت این نکات و مراقبت‌ها، می‌توانید بهترین نتیجه را در برداشتن ابروهای خود به دست آورید و از زیبایی و ظاهر خود لذت ببرید.

تعداد کلمات مطلب: 563

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

فواید روغن سیر برای سلامتی

فواید روغن سیر آنقدر زیاد است که لازم دانستیم در این مطلب از مجله دلتا برایتان بیاوریم تا …