مرموز ترین جاذبه جهان که شما را خواهد ترساند

0
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
به نظر شما عجیب‌ترین مکان‌های دنیا کجا هستند؟ تا به حال به اینکه چرا آن مکان‌ها انقدر عجیب و وحشتناک هستند فکر کرده‌اید؟

مرموز ترین جاذبه جهان را می‌شناسید؟ این جاذبه‌ها به قدری ترسناک هستند که هر کسی که آن‌ها را ببینید خواهد ترسید و با بهت و وحشت از آنجا فرار خواهد کرد. با دلتامگ همراه شوید تا با مرموز ترین جاذبه جهان آشنا شوید.

  • مرموز ترین جاذبه جهان

مثلث برمودا

مثلث برمودا، که به مثلث شیطان نیز معروف است، منطقه‌ای در اقیانوس اطلس شمالی است که ادعا می‌شود هواپیماها و کشتی‌ها به طور مرموزی در آن ناپدید می‌شوند. با این حال، بسیاری از منابع معتبر این ادعاها را رد می‌کنند و معتقدند که این منطقه به طور غیرعادی خطرناک نیست. استفاده از قطب‌نماها و ناهنجاری‌های مغناطیسی از جمله توضیحات ارائه شده برای این پدیده‌ها است، اما توضیحات علمی بیشتر به خطاهای انسانی و جریان‌های دریایی مانند گلف استریم اشاره دارند که می‌توانند اشیاء را به راحتی جابجا کنند.

مرموز ترین جاذبه جهان

 جنگل کج لهستان

جنگل کج در لهستان دارای ۴۰۰ درخت کاج است که به شکل عجیبی به صورت کج و به سمت شمال خمیده شده‌اند. علت دقیق این پدیده ناشناخته است، اما برخی فرضیه‌ها شامل تأثیر برف سنگین در دوران رشد درختان و تغییر شکل تنه‌ها به دلیل جاذبه منطقه است. یکی دیگر از توضیحات مطرح شده این است که جنگلبانان درختان را عمداً خم کرده‌اند تا از چوب آنها برای ساخت مبلمان استفاده کنند.

 آبشار خون

آبشار خون در قطب جنوب یکی از پدیده‌های غیرمعمول و جالب زمین‌شناسی است که در سال ۱۹۱۱ توسط زمین‌شناس استرالیایی توماس گریفیت تیلور کشف شد. آب این آبشار فوق‌العاده شور و به رنگ قرمز است. رنگ قرمز آب به دلیل وجود نانوکره‌های غنی از آهن در آب است که وقتی در تماس با هوا قرار می‌گیرند، اکسید می‌شوند و رنگ قرمز را ایجاد می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:  این خاصیت گوجه سبز شما را جوان می‌کند

این نانوکره‌ها شامل عناصری مانند آهن، سیلیس، کلسیم، آلومینیوم، سدیم و سایر عناصر هستند. نانوکره‌ها موادی آمورف هستند، به این معنا که فاقد ساختار کریستالی‌اند و به همین دلیل در روش‌های تحلیلی سنتی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند، زیرا از نظر تکنیکی به عنوان مواد معدنی شناخته نمی‌شوند. آهن موجود در نانوکره‌ها وقتی اکسید می‌شود، آبی که در آبشار خون جریان دارد به رنگ قرمز در می‌آید. علاوه بر آهن، حضور عناصر دیگری مانند کلر، منیزیم و سدیم نیز می‌تواند به تنوع رنگ آب کمک کند و رنگ‌های زرد متمایل به نارنجی در بخش خروجی ایجاد کند.

مرموز ترین جاذبه جهان

این پدیده طبیعی نادر همچنان یکی از موضوعات جذاب برای دانشمندان و محققان زمین‌شناسی است و به بررسی‌های بیشتری برای درک کامل فرآیندهای شیمیایی و فیزیکی که در آن رخ می‌دهد، نیاز دارد.

منطقه 51مرموز ترین جاذبه جهان

منطقه ۵۱ یک پایگاه نظامی فوق سری در نزدیکی لاس وگاس، ایالات متحده آمریکا است که هدف آن آزمایش سامانه‌های نوین پروازی و جنگ افزارهای فوق سری است. اطلاعات رسمی کمی درباره این منطقه وجود دارد و ورود به آن ممنوع است، که این موضوع باعث بروز نظریه‌های توطئه و شایعات فراوانی شده است. برخی ادعاها شامل تحقیقات در مورد بشقاب‌پرنده‌ها و موجودات فرازمینی است، اما توضیحات منطقی‌تر به آزمایش هواپیماها و تسلیحات مدرن اشاره دارند. در سال ۲۰۱۳، سیا به طور رسمی به وجود این پایگاه اذعان کرد.

تعداد کلمات مطلب: 502

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی

همچنین بخوانید

درمان سریع جوش پیشانی در خانه

جوش پیشانی، یکی از مشکلات پوستی است که می‌تواند به صورت جوش‌های کوچک قرمز رنگ و یا جوش‌های…