چطوری با جیب خالی سفر کنیم؟

1
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دلتان می‌خواهد به سفر بروید؛ اما نمی‌دانید هزینه آن را چگونه تامین کنید؟ دلتان یک گردش حسابی می‌خواهد؛ اما پولی برای آن ندارید؟ می‌دانید می‌توانید بسیار کم‌هزینه و ارزان یا حتی بدون هزینه به سفرهای عالی بروید؟
سفر ارزان

بله، روش‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها سفر ارزان و کم‌هزینه یا بدون هزینه داشته باشید، یا حتی برای سفرتان حقوق هم دریافت کنید! اگر می‌خواهید بدانید چگونه چنین چیزی ممکن است، با ما در دلتامگ همراه باشید.

چطور ارزان و کم‌هزینه سفر کنیم؟

با شرایط سخت اقتصادی امروز سفر کردن برای خیلی‌ها به یک رویا و خواب تبدیل شده است. برای سفر ارزان راه‌های زیادی مثل اقامت در خانه‌های رایگان، کوچ سرفینگ، رایگان‌سواری، سفر به همراه انجام کارهای داوطلبانه یا کار در سفر از جمله روش‌هایی هستند که می‌توانند در کاهش هزینه‌های سفر شما کمک کنند.

چطور ارزان و کم‌هزینه سفر کنیم؟

سفر ارزان خارجی با رایگان‌سواری!

حتما از خودتان می‌پرسید مگر چنین چیزی ممکن است؟! بله! امکان‌پذیر است! در بعضی از کشورها مانند بلغارستان این یک امر بسیار رایج است که فردی با یک کوله‌پشتی در کنار خیابان منتظر ماشینی باشد که او را به مقصد مورد نظرش برساند! اگر هدف شما از مسافرت فقط تفریح و کسب تجربه باشد، این روش یک انتخاب عالی است. تنها کافی است که ویزای خودتان را به کشور مورد نظر بگیرید و زمینی هم به راه بیفتید تا هزینه‌های سفر شما کاهش یابد. هیچ هایکینگ یا رایگان‌سواری (سوار خودروهای عبوری شدن به قصد سفر بدون کرایه) به‌خصوص در کشورهای اروپایی بسیار عادی است و طرفداران زیادی هم دارد.

سفر ارزان خارجی با رایگان‌سواری!

با کار داوطلبانه بدون پول سفر کنید!

کار بدون حقوق فعالیتی است که به‌خصوص در میان غربی‌ها بسیار رایج شده است. می‌توانید بر اساس مهارتی که دارید در یک مزرعه، یک شرکت یا هرجایی برای مدتی کار کنید و در عوض آن جای خواب و غذای رایگان دریافت کنید. در این روش ساعات کاری شما حتی بسیار کم است و در باقی روز می‌توانید به گردش و تفریح بپردازید!

مطلب پیشنهادی:  خورشت هویج، غذایی مقوی و خوشمزه برای دانش آموزان

با کار داوطلبانه بدون پول سفر کنید!

با کار در سفر، مسافرت بروید و درآمد هم داشته باشید!

کار در هاستل یا رستوران‌ها برای گردشگران در کشورهای خارجی نیز یک امر عادی تلقی می‌شود. گردشگران این‌گونه نه تنها جایی برای خواب و غذایی برای خوردن دارند؛ بلکه حقوق هم دریافت می‌کنند و به گشت‌وگذار هم می‌پردازند! به‌تازگی کارهای فریلنسری نیز بسیار رواج یافته است. این‌گونه می‌توانید در سفرتان درآمد هم داشته باشید!

اقامت در خانه‌های رایگان!

یکی از روش‌های سفر ارزان داخلی و خارجی با کمترین هزینه پیدا کردن خانه‌هایی است که برای اقامت شما هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند. به‌تازگی فعالیتی به اسم کوچ سرفینگ رواج یافته که در آن گردشگران در شبکه‌های اجتماعی تجربه سفر خود را به اشتراک می‌گذارند و به یکدیگر جای خواب رایگان معرفی می‌کنند. حتی در کشور خودمان نیز به‌محض ورود به بعضی از شهرها یا روستاها می‌توانید با آشنا شدن با مردم محلی یک‌شب اقامت بدون هزینه داشته باشید.

کمپ زدن با چادر برای یک سفر ارزان!

کمپ زدن با چادر برای یک سفر ارزان!

چگونه سفر ارزان داشته باشیم؟ همیشه یک چادر و وسایل کمپ زدن پشت ماشین خود داشته باشید. حتی اگر نتوانید اقامتگاهی رایگان پیدا کنید، چادر زدن هزینه‌ها شما را نصف می‌کند! مثلا چادر زدن در نزدیکی ساحل در جزیره هنگام یک روش عالی برای سفر ارزان است.

تعداد کلمات مطلب: 486

اپلیکیشن مجله دلتا

یک نظر

  1. روشنک

    23 دی 1402 در 0:19 ق.ظ

    خیلی عالی بود

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

هشدار، این 8 گیاه به جابجایی حساس هستند!

گیاهان حساس به جابجایی را می‌شناسید؟ این گیاهان در صورتی که مکان نگهداری آن‌ها را تغییر ده…