مردم از خرید خانه منصرف شدند!

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تحقیقات میدانی درباره تازه‌ترین شرایط بازار معاملات خرید و فروش مسکن در شهر تهران نشان از کاهش مراجعه برای خرید آپارتمان در روزهای اخیر دارد.
معاملات خرید و فروش مسکن

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بررسی‌ها نشان می‌دهد در روزهای اخیر تغییر قیمت‌های پیشنهادی برخی از فروشنده‌های مسکن منجر به مقاومت سمت تقاضای خرید آپارتمان شده است و متقاضیان این مقاومت را در شکل کاهش مراجعه به بازار برای بازدید از فایل‌های عرضه شده نشان داده‌اند.

بخش زیادی از فروشنده‌های مسکن این روزها واحدهای مسکونی را از طریق استارت‌آپ‌های ملکی و فضای مجازی به بازار عرضه می‌کنند. از این رو متقاضیان خرید قبل از مراجعه به بازار برای بازدید از فایل‌های عرضه شده یا مشاهده سایر فایل‌ها با مراجعه به این سایت‌ها و استارت‌آپ‌ها از وضعیت قیمتی بازار مطلع می‌شوند.

طی روزهای اخیر برخی از فروشنده‌ها به‌ویژه فروشندگان واحدهای مسکونی نوساز که عمدتا سازنده هستند، اقدام به تغییر قیمت‌های پیشنهادی خود کرده‌اند اما این اقدام با مقاومت خریداران مواجه شده است.

معاملات خرید و فروش مسکن

فعالان بازار معاملات مسکن شهر تهران در این باره اعلام کردند: روز به روز به تعداد فایل‌های فروش در بازار مسکن اضافه می‌شود این در حالی است که تعداد متقاضیان خرید مسکن کاهش یافته است و در روزهای اخیر نیز بسیاری از مراجعات به بازار از سوی متقاضیان منجر به خرید و امضای قرارداد نشده است.

مطلب پیشنهادی:  نظارت در حوزه مصالح ساختمانی ضعیف است

آنها علت این موضوع را افزایش بی‌پایه و اساس برخی از قیمت‌های پیشنهادی در بعضی از فایل‌های فروش مسکن عنوان کرده‌اند. عمده این فایل‌ها مربوط به سازنده‌هایی است که دلیل این افزایش را بالا رفتن هزینه ساخت در نتیجه تورم مصالح ساختمانی عنوان می‌کنند.

فعالان بازار مسکن درباره معاملات خرید و فروش مسکن می‌گویند: در صورت عدم تعدیل قیمت‌های پیشنهادی در بازار رکودی فعلی، این فروشنده‌ها عملا شانسی برای فروش واحد خود در کوتاه‌مدت و میان‌مدت ندارند.

مطالعه بیشتر: مطلب «اکنون بهترین فرصت برای خرید خانه است» در سایت مجله ملکی دلتا بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 277

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

آیا در سال 1403 شاهد افزایش قیمت خانه در تهران هستیم؟

آخرین گزارش بانک مرکزی حاکی از آن است که اگر چه همچنان قیمت مسکن در مدت کم در شهر تهران نو…