خانه خود را با این رنگ‌ها دلبازتر جلوه دهید!

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتخاب رنگ، باید با توجه به فضای خانه و دکوراسیون هر قسمت انجام شود. چرا که انتخاب اشتباه رنگ می‌تواند انرژی منفی را در فضای خانه منتشر کند.
رنگ‌ مناسب خانه کوچک

آیا می‌دانید رنگ‌ مناسب خانه کوچک کدام‌ رنگ‌ها هستند؟ در طراحی دکوراسیون داخلی، انتخاب رنگ مناسب بسیار مهم و تأثیرگذار است؛ به‌گونه‌ای که استفاده از رنگ جدید یا تغییر آن می‌تواند نمای کلی خانه را به طور کامل تغییر دهد. در این مطلب از  دلتامگ به معرفی رنگ‌هایی که در بزرگ‌تر نشان‌دادن فضای کوچک مؤثر هستند، می‌پردازیم.

انتخاب رنگ‌ مناسب خانه کوچک

برای انتخاب رنگ راهرو در خانه‌های کوچک مناسب‌ترین طیف رنگ، رنگ آبی است. اگر خانه شما دارای قسمت ورودی جداگانه‌ای است، در انتخاب رنگ آن باید هوشمندانه عمل کنید. چرا که راهروهای ورودی اولین قسمتی از خانه است که مهمانان با آن روبه‌رو می‌شوند.

انتخاب رنگ‌ مناسب خانه کوچک برای اتاق نشیمن

اگر فضای اتاق نشیمن یا پذیرایی خانه، کوچک است پیشنهاد ما استفاده از رنگ خاکستری است. این رنگ در طراحی اتاق نشیمن باید باعث القای گرما در اتاق نشیمن می‌شود. رنگ خاکستری جزو آن دسته از رنگ‌هایی است که تطبیق‌پذیری بالایی دارد. استفاده از این رنگ باعث می‌شود خانه شما شیک و مدرن به نظر برسد و فضای دنج را برای اتاق نشیمن به وجود می‌آورد. سعی کنید در کنار رنگ خاکستری از طیف رنگ‌های گرم استفاده کنید، تا نمای اتاق نشیمن شما را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان می‌دهد.

رنگ‌ مناسب خانه کوچک

رنگ مناسب برای سالن غذاخوری

انتخاب طیف مناسبی از رنگ نارنجی و استفاده از آن می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای فضای غذاخوری کوچک باشد و  باعث القای انرژی به فضای موردنظر نیز می‌شود. به‌کاربردن این رنگ برای رنگ‌آمیزی یکی از دیوارهای اتاق غذاخوری، گزینه مناسبی است حتی می‌توانید به‌عنوان رنگی غالب نیز، در فضای خانه استفاده کنید و نتیجه مطلوب آن را ببینید.

مطلب پیشنهادی:  6 شیوه جالب برای دکوراسیون تراس خانه

انتخاب رنگ‌ مناسب برای آشپزخانه کوچک

اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است، استفاده از رنگ سفید یکی از بهترین گزینه‌ها در طراحی است؛ چرا که رنگ سفید یا انواع رنگ‌ها با طیف روشن، می‌تواند فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر از حد معمول نشان دهد. نکته مهم بعد از انتخاب رنگ، استفاده از میز و صندلی با طیف رنگی هماهنگ در آشپزخانه است به‌گونه‌ای که با رنگ انتخابی هارمونی لازم را ایجاد کند.

رنگ‌ مناسب خانه کوچک

رنگ‌ مناسب برای اتاق خواب کوچک کدام است؟

استفاده از طیف رنگ‌های خنثی می‌تواند انتخاب مناسبی برای اتاق خواب‌های کوچک باشد. این رنگ‌ها باعث می‌شوند نور طبیعی به‌خوبی در اتاق خواب پخش شود. برای جلوگیری از ایجاد یکنواختی در اتاق خواب، می‌توانید از تابلوهای نقاشی که در آن‌ها از رنگ‌های غالب به کار برده شده استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: این لوسترها فضای نشیمن شما را زیباتر می‌کنند

تعداد کلمات مطلب: 402

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در معماری و دکوراسیون

همچنین بخوانید

بهترین چیدمان پذیرای مربعی منزل

چیدمان پذیرایی مربع شکل می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا ایجاد فضایی متعادل و کاربردی در ف…