روش‌هایی که در کم‌ترین زمان چربی کابینت را از بین می‌برند

0
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چربی‌های کابینت منظره‌ای زشت را ایجاد می‌کنند ولی می‌توانید با روش‌های ساده و به‌صرفه این چربی‌ها را از بین ببرید.
روش های پاک کردن چربی روی کابینت

کابینت یکی از مکان‌هایی است که در معرض چربی آشپزی قرار می‌گیرد و خیلی از افراد نمی‌توانند آن را به خوبی تمیز کنند. باید یادتان باشد که چرب ماندن کابینت می‌تواند باعث ابتلا به بیماری شود. بنابراین بهتر است این چربی‌ها را هر چه زودتر از سطح کابینت پاک کنید. تا پایان این مطلب با دلتامگ همراه باشید تا با روش های پاک کردن چربی روی کابینت آشنا شوید.

روش های پاک کردن چربی روی کابینت

با استفاده از این روش‌ها می‌تواند با کمترین هزینه و بدون آسیب رسیدن به کابینت، چربی را از سطح آن پاک کنید.

خمیر دندان

خمیر دندان قدرت زیادی در لکه زدایی دارد. برای استفاده کردن از این روش کافی است کمی خمیر دندان را روی لکه‌ها بریزید و ۵ دقیقه صبر کنید. پس از این مدت زمان می‌توانید با استفاده از یک اسفنج خمیر دندان را از روی سطح چربی‌ها پاک کنید و تاثیرات شگفت‌انگیز این روش را ببینید. پس از این تمام خمیر دندان را با اسفنج نم‌دار تمیز کنید و با یک حوله نم‌دار تمام سطح کابینت را تمیز کنید.

روش های پاک کردن چربی روی کابینت

سرکه و آبلیمو

چنانچه لکه‌های کابینت شما سخت شده است و مدت زیادی آن‌ها را تمیز نکرده‌اید، می‌توانید از این ترکیب استفاده کنید که بسیار موثر است. آب لیمو سرکه ترکیبی شگفت‌انگیز است و هر نوع لکه‌ای را در زمانی کوتاه از بین می‌برد آب لیمو و سرکه سفید را در اسپری بریزید و سعی کنید نسبت آن‌ها با هم برابر باشد. لازم نیست که تمام بخش‌های کابینت را اسپری کنید و خیس کنید بلکه فقط روی لکه‌ها این ترکیب را اسپری کنید. بعد از اسپری کردن باید کابینت‌ها را با استفاده از حوله خشک کنید تا چیزی روی آن نماند.

مطلب پیشنهادی:  در این کلیسای مخوف اسکلت‌ها می‌رقصند!

آب و دستمال

در این روش بهتر است از دستمال مرطوب استفاده کنید و مطمئن شوید که کابینت‌های شما ضد آب است. در موقع تمیز کردن کابینت‌ها سعی کنید از دستمال‌های نرم استفاده کنید و از هر نوع اسکاچ و سیم ظرفشویی دوری کنید. چرا که  ممکن است باعث ایجاد خط و خش روی کابینت شوید.

سرکه سفید از روش های پاک کردن چربی روی کابینت

از روش‌های موثر برای پاک کردن لکه‌های چربی روی کابینت، استفاده از سرکه سفید است. در واقع سرکه سفید خطرات کمی دارد و مانند مواد شوینده قوی به ریه آسیب وارد نمی‌کند و همچنین کابینت‌های شما مدت زمان بیشتری سالم می‌مانند. برای استفاده از این روش باید مقداری از سرکه سفید را با آب در اسپری بریزید و برای تمیز کردن از آن استفاده کنید.

جوش شیرین

جوش شیرین

خواص جوش شیرین برای تمیز کردن سطوح باور کردنی نیست. برای استفاده از این ماده بهتر است آن را با کمی آب مخلوط کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد و بعد مقداری از آن را روی لکه‌های سخت روغن و چربی کابینت قرار دهید و پس از ده دقیقه با استفاده از یک دستمال مرطوب آنها پاک کنید. بهتر است برای پاک کردن جوش شیرین از روی کابینت‌ها از وسایلی مانند چاقو و قاشق استفاده نکنید. پس از تمیز کردن با جوش شیرین باید تمام کابینت را با آب تمیز کنید تا لکه‌های سخت روی کابینت نماند.

پیشنهاد مطالعه: نکات کاربردی برای داشتن آشپزخانه رویایی

بیشتر ببینید در معماری و دکوراسیون

همچنین بخوانید

۲ اثر منحصر به فرد معماری مدرن در ایران!

معماری مدرن، سبکی از معماری است که در آن ساخت و ساز با استفاده از موادی چون فولاد، بتن مسل…