گیاهان آپارتمانی که استرس را کاهش می‌دهند

0
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
به‌طورکلی گیاهان بسیار زیادی وجود دارند که از قابلیت ضد افسردگی برخوردار هستند که با نگهداری از آن‌‌ها می‌توانید انرژی مثبت را در محیط اطراف خود ایجاد کنید.
گیاهان آپارتمانی ضد استرس

همان‌طور که می‌دانید داشتن استرس می‌تواند بسیاری از کارهای روزانه‌ ما را مختل نماید. بنابراین به‌کارگیری راه‌های درمانی برای جلوگیری از این مشکل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. گیاهان آپارتمانی علاوه بر زیبایی‌بخشیدن به محیط خانه می‌توانند خاصیت درمانی نیز داشته‌باشند. در صورتی که می‌خواهید با گیاهان آپارتمانی ضد استرس آشنا شوید، تا پایان این مطلب با دلتامگ همراه باشید.

گیاهان آپارتمانی ضد استرس

گل‌ها و گیاهان می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در کاهش استرس داشته باشند. تعدادی از این گیاهان آپارتمانی که استرس را از شما دور می‌کنند عبارتند از:

گل شمعدانی از گیاهان آپارتمانی ضد استرس

یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی که می‌تواند به کاهش استرس  کمک کند و از رنگ و بوی بسیار خوبی نیز برخوردار است گیاه شمعدانی است.

باید توجه داشته‌باشید که روش نگهداری گل شمعدانی نیز کار بسیار آسانی است که همین امر باعث محبوبیت این گل در میان افراد شده‌است.

گیاه شعمدانی

گیاه آپارتمانی آلوئه‌ورا

بهتر است بدانید که از گیاهان بسیار معروف در صنعت طب سنتی می‌توان به آلوئه‌ورا اشاره کرد، این گیاه می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش استرس داشته‌باشد و همچنین می‌تواند به از بین بردن سرطان و هوای آلوده موجود در خانه نیز کمک کند.

اسطوخودوس

در یکی از آزمایشات، دانشمندان متوجه شدند که گیاه اسطوخودوس می‌تواند در کاهش استرس و همچنین ضربان قلب افراد تاثیر بسیار زیادی داشته‌باشد و سردردهای میگرنی را نیز از بین ببرد. باید توجه داشته‌باشید که نوشیدن دمنوش اسطوخودوس نیز می‌تواند باعث ایجاد حالت خواب آلودگی در افراد بشود و به افزایش آرامش نیز کمک کند.

اسطوخودوس

نخل اریکا

نخل اریکا یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی است. البته باید در نظر داشته باشید این گیاه سمی است و برای افرادی که به نگهداری از حیوانات خانگی می‌پردازند مناسب نیست.

مطلب پیشنهادی:  طاق بستان، شکارگاه پادشاهان ساسانی

این گیاه یکی از گیاهان بومی ماداگاسکار است و می‌تواند نقش موثری در درمان استرس داشته باشد. این گیاه می‌تواند در مکان‌های پر نور رشد بسیار خوبی داشته باشد. بهتر است بدانید که نگهداری از آن نیز کار نسبتا آسانی است.

سانسوریا از گیاهان آپارتمانی ضد استرس در منزل

از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی می‌توان به گیاه سانسوریا اشاره‌کرد. این گیاه دارای خواص بسیار زیادی می‌باشد به طوری که با نگهداری از این گیاه می‌توان به افزایش هوای پاکیزه خانه، کاهش استرس، از بین بردن سردرد و افزایش انرژی افراد کمک بسیار زیادی کرد.

اگر شما نیز از جمله افراد علاقه‌مند به گل و گیاه هستید حتما در خانه خود به نگهداری گیاه سانسوریا بپردازید تا از خاصیت‌های بسیار زیاد گیاه سانسوریا بهره‌مند‌شوید.

سانسوریا از گیاهان آپارتمانی ضد استرس در منزل

پتوس

اگر به دنیال یک گیاه مقاوم و آپارتمانی هستید، بهتر است بدانید که پتوس از جمله گیاهان مقاوم و مناسب برای از بین بردن استرس است، این گیاه به مراقبت بسیار کمی احتیاج دارد و رشد آن نیز بسیار زیاد است. اگر در کنار درمان استرس تصفیه هوا نیز برای شما مهم است حتما گیاه پتوس را برای خرید و نگهداری در نظر داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: وسایلی که استفاده از آن‌ها ثروت را به خانه شما می‌آورد

بیشتر ببینید در معماری و دکوراسیون

همچنین بخوانید

۲ اثر منحصر به فرد معماری مدرن در ایران!

معماری مدرن، سبکی از معماری است که در آن ساخت و ساز با استفاده از موادی چون فولاد، بتن مسل…