پاییز خود را با این سفر آغاز کنید!

0
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پاییز، پادشاه فصل‌ها یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر است که طرفداران خاص خودش را دارد.
جاذبه های گردشگری چمستان

زندگی شهری و پرحاشیه‌ این روزها، هر چند که امکانات و آسایش را به همراه آورده‌است، اما مهم‌ترین دارایی، یعنی آرامش را از ما گرفته‌است. سفر یکی از روش‌هایی است که با دور شدن از شهرنشینی و ارتباط با طبیعت مقداری از این آرامش از دست رفته، به ما برمیگردد. اگر به دنبال آرامش و لذت بردن از طبیعت هستید مهم است که چه مقصدی را برای سفر خود انتخاب می‌کنید. در این مطلب دلتامگ، چمستان و جاذبه های گردشگری چمستان، یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای لذت بردن از طبیعت را به شما معرفی می‌کند.

چمستان کجاست؟

چمستان منطقه‌ای زیبا و جنگلی در مازندران است. که در گویش محلی به آن چماسِن یا چَمِستون می‌گویند. چمستان با وسعت ۱۵۴۷ کیلومتر در استان مازندران قرار دارد و همه ساله گردشگران زیادی را، حتی در فصل‌های سرد به خود جذب می کند. به همین خاطر می‌تواند مقصدی مناسب برای سفر پاییزی شما باشد.

شهر چمستان در نوار ساحلی و جنوب شهر نور قرار گرفته‌است. شهر نور منطقه‌ای ساحلی است و همین مسئله باعث شده تا چمستان شهری کوهستانی باشد و پوشش گیاهی موجود، آنجا را به منطقه ای جذاب برای گردشگری تبدیل کند.

مقصدی مناسب برای سفر پاییزی

جاذبه های گردشگری چمستان

جنگل واز

جنگل واز از دیگر مناطق دیدنی و فوق العاده  چمستان و یکی از بهترین جنگل های مازندران است. این جنگل یکی از مناطق باستانی و بسیار قدیمی جنگل‌های هیرکانی است. طبیعت بکر این جنگل پر از درختان سروقامت نظیر بلوط، افرا، راش و سایر پوشش‌های گیاهی است و به خاطر مسیر صعب العبوری که دارد تقریبا بکر باقی مانده‌است.

مطلب پیشنهادی:  آیا یگانه آبشار خزه‌ای ایران را می‌شناسید؟

های هیرکانی است. طبیعت بکر این جنگل پر از درختان سروقامت نظیر بلوط، افرا، راش و سایر پوشش‌های گیاهی است و به خاطر مسیر صعب العبوری که دارد تقریبا بکر باقی مانده‌است.

آب گرم معدنی لاویج، از جاذبه های گردشگری چمستان، که خاصیت درمانی دارد

روستای ییلاقی لاویج در ۱۸ کیلومتری جنوب چمستان و در میان دره‌های جنگلی البرز قرار دارد. آب گرم لاویج به دلیل خواص درمانی که برای دردهای استخوان و مفاصل و بیماری‌های پوستی دارد، گردشگران فراوانی را در تمام فصول سال به خود جذب می‌کند. در این منطقه امکاناتی مناسب برای اقامت و استفاده از آب معدنی فراهم آمده‌است.

پارک جنگلی کشپل

این پارک جنگلی فوق‌العاده در مسیر آبگرم لاویج قرار دارد و ده چشمه و انواع درخت نظیر توسکا، افرا، انجیل و ممرز دارد. این پارک جنگلی امکانات رفاهی و آلاچیق نیز دارد. پارک جنگلی کشپل تفرجگاه خوبی است که معمولا اخر هفته‌ها مردم محلی و مردم شهرهای مجاور آن را به عنوان مقصدی برای پیک‌نیک انتخاب می‌کنند.

دلتامگ

دریاچه الیمالات

دریاچه و سد الیمالات در مسیر جاده نور- چمستان و در ۹ کیلومتری شهر نور قرار دارد. دور تا دور این دریاچه را جنگل احاطه کرده‌است. می‌توانید در این دریاچه قایق سواری و ماهیگیری کنید. همچنین بر روی این دریاچه سد الیمالات واقع شده‌است که بسیار دیدنی است. این سد و دریاچه به اسم چمستان نیز شناخته می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه: جنگل ابر، سفری میان آسمان!

بیشتر ببینید در سبک زندگی

همچنین بخوانید

۵ روش برای کنترل استرس و مدیریت آن

در این مطلب از دلتامگ روش های کنترل استرس و مدیریت آن را بررسی کرده‌ایم تا با به کارگیری آ…