آخرین وضعیت وام مسکن روستایی به کجا رسید؟

1
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: دستورالعمل وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی تهیه شده، تشکیل پرونده‌ها و ثبت در سامانه هم توسط بنیاد مسکن در حال انجام است.
وام ساخت مسکن روستایی

به گزارش دلتامگ به نقل از ایسنا، آخرین خبر از وام ساخت مسکن روستایی حاکی از آن است که سازمان برنامه و بودجه هنوز ضمانت‌نامه مابه‌التفاوت نرخ سود را ارایه نکرده است. اما به نظر نمی‌رسد مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد. (اگر به دنبال خرید خانه هستید، می‌توانید برای مشاهده فایل‌های خرید و فروش آپارتمان در تهران به سایت ملکی دلتا مراجعه کنید.)

وام ساخت مسکن روستایی

رییس‌جمهور به پرداخت وام مسکن روستایی ۱۴۰۱، به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان و نرخ سود ۵ درصد، دستور داد. درپی موافقت سازمان برنامه و بودجه با این تسهیلات در روز ۵ مردادماه ۱۴۰۱ بنیاد مسکن در حال تشکیل پرونده متقاضیان است. معرفی به بانک، منوط به ارایه ضمانت‌نامه سازمان برنامه و بودجه است که هنوز محقق نشده است.

وام ساخت مسکن روستایی

سیدرضا حمیدی ـ مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن درخصوص آخرین وضعیت وام بنیاد مسکن روستایی گفت: دستورالعمل وام مسکن روستایی 1401، به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان تهیه شدهذاست. تشکیل پرونده‌ها و ثبت در سامانه هم توسط بنیاد مسکن در حال انجام است، ولی برای معرفی متقاضیان به بانک منتظر تضمین‌نامه سازمان برنامه و بودجه هستیم.

مطلب پیشنهادی:  تخلیه ملک تجاری در چه صورتی امکان پذیر است؟

فعلا تضمین نامه ارایه نشده‌است؛ بنابراین گزارش برای اینکه وام مسکن روستایی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان شکل اجرایی به خود بگیرد باید سازمان برنامه و بودجه مابه‌التفاوت ۱۳ درصدی بین نرخ سود ۵ درصد تا ۱۸ درصد را که دولت بر عهده گرفته‌است را تضمین کند. طبق برآورد‌ها این مبلغ حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان است.

وام ساخت مسکن روستایی

از جمله منابعی که برای تامین یارانه وام بنیاد مسکن در نظر گرفته شده‌است، صندوق ملی مسکن است که منابع چندانی در آن وجود ندارد. با این حال سازمان برنامه و بودجه موافقت خود را با پرداخت وام مسکن روستایی اعلام کرده‌است.

طبق شنیده‌ها مشکل چندانی در ارایه ضمانت نامه وجود ندارد و به زودی محقق خواهد شد.

مطالعه بیشتر:عدم واریز وام مسکن با نرخ سود 5 درصدی

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

درباره وام مشارکت در ساخت مسکن چه می‌دانید!

برای دریافت وام مشارکت در ساخت مسکن ، سازنده با داشتن مدارک برای تشکیل پرونده مراجعه می‌کن…