ساخت ۴ هزار واحد مسکونی در شهر تهران

0
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اجرای عملیات ساخت ۴ هزار واحد مسکونی در شهر تهران در یک ماه‌ آتی با همکاری شهرداری خبر داد.
ساخت ۴ هزار واحد مسکونی

به گزارش دلتا مگ به نقل از وزارت راه وشهرسازی، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد: با همکاری بنیاد با شهرداری ۱۰ هزار واحد مسکونی در شهر تهران احداث خواهد شد. (برای مشاهده فایل‌های خرید و فروش آپارتمان در تهران به سایت ملکی دلتا مراجعه کنید.)

وی در ادامه با بیان اینکه در ماه‌های گذشته کلنگ احداث ۶ هزار واحد مشارکتی به زمین زده شد، گفت: طی یک ماه آینده احداث ۴ هزار واحد مشارکتی دیگر نیز آغاز می‌شود.

حمیدرضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در مشارکت بنیاد با شهرداری تهران اعلام کرد: بنیاد مسکن در تفاهم با شهرداری تهران ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی شهری را علاوه بر سایر فعالیت‌های بنیاد در حوزه تولید مسکن در برنامه دارد.

ساخت ۴ هزار واحد مسکونی

مقاله مرتبط:

کاهش 42 درصدی ساخت و ساز در پایتخت

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: کلنگ احداث ۶ هزار واحد مسکونی در دو مرحله و هرکدام به تعداد ۳ هزار واحد به زمین زده شد. مقرر است تا طی یک ماه آینده ۴ هزار واحد دیگر نیز اجرایی و عملیاتی شود که با این اقدام، ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی به شکل مشارکتی آغاز خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:  گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن غلط است!

سهرابی توضیح داد: در این پروژه مشارکتی در برخی از واحدها، زمین و ساخت از بنیاد مسکن و پروانه از شهرداری تهران و در برخی از پروژه‌ها نیز زمین و پروانه از شهرداری و ساخت برعهده بنیاد مسکن است.

ساخت ۴ هزار واحد مسکونی

گفتنی است، ۳ هزار واحد از ۱۰ هزار واحد مشارکتی بنیاد و شهرداری با ایجاد قرارگاه سازندگی مسکن در شهر تهران و در منطقه ۱۸ در حال احداث است که در اسفندماه سال گذشته کلنگ‌زنی شد و ۳ هزار واحد نیز در تیرماه سال جاری طی مراسمی با حضور رییس بنیاد مسکن و شهردار تهران آغاز شد. مقرر است تا ۴ هزار واحد نیز در یک ماه آتی آغاز شود.

مطالعه بیشتر:

تامین مالی، مشکل اصلی ساخت مسکن ملی

 

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

درباره وام مشارکت در ساخت مسکن چه می‌دانید!

برای دریافت وام مشارکت در ساخت مسکن ، سازنده با داشتن مدارک برای تشکیل پرونده مراجعه می‌کن…