صفر تا صد خرید آپارتمان در سید خندان

دیدگاه‌ها برای صفر تا صد خرید آپارتمان در سید خندان بسته هستند
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
محله سید خندان یکی از محلات قدیمی و اصیل در تهران است که جزو شمیرانات محسوب می‌شده است. این محله در حوزه فرهنگی شناخته شده است و بسیاری از مراکز فرهنگی و آموزشی تهران در آن قرار دارند.
سید خندان

محله سید خندان کجاست؟

محله سیدخندان در منطقه 7 شهرداری تهران واقع شده است. البته این محله مرز میان منطقه 3 و 7 شهرداری را تشکیل می‌دهد و پل معروف سید خندان روی این چهارراه واقع شده است. این محله در واقع روی بزرگراه رسالت قرار گرفته است. برای خرید آپارتمان در سید خندان باید با این محله فرهنگی آشنا باشید.

این محله از شمال به بزرگراه همت، از جنوب به بزرگراه رسالت، از شرق به خیابان شریعتی و از غرب به بزرگراه حقانی منتهی می‌شود. بزرگراه رسالت که با نام جدید سردار سلیمانی شناخته می‌شود از جمله اولین اتوبان‌های غرب به شرق تهران در زمان خود بوده است. در سال‌های اخیر بزرگراه‌های همت و نیایش پس از سال‌ها مورد بهره برداری قرار گرفتند و تا سال‌های بسیار، تنها بزرگراه غرب به شرق تهران در محدوده شمال تهران، بزرگراه رسالت بود. برای آشنایی بیشتر با این محله اصیل و قدیمی و خرید آپارتمان در آن، با دلتا مگ همراه باشید.

سید خندان

تصویر محله سید خندان روی نقشه

در تصویر زیر میتوانید سیدخندان و محله‌های مجاور آن را ببینید.

امکانات محله سید خندان

بوستان‌ رسالت و پارک اندیشه فضای سبز این منطقه را تشکیل می دهند. بیمارستان رسالت نزدیک‌ترین بیمارستان به محله سید خندان است. خرید آپارتمان در سید خندان برای افراد فرهنگی توصیه می‌شود.

این محله منطقه 3 شهرداری و منطقه 4 و نیز منطقه 7 تهران را دربرمی‌گیرد. به‌عبارتی گستره این محله بیشتر در محدوده مناطق 3 و 7 قرار دارد. این محله یکی از اصیل‌ترین محله‌های شهر تهران است به‌ویژه این‌که نمونه منحصر به‌فردی از زندگی مسالمت‌آمیز ادیان الهی مشتمل بر اسلام، مسیحی، یهودی و نیز شماری از هموطنان زرتشتی است.

مطلب پیشنهادی:  جاذبه سرمایه گذاری در مسکن کاهش یافت

سید خندان

دسترسی به محله سید خندان

محله سید خندان برای سکونت، امکانات و دسترسی بسیار خوبی دارد، اما تقریبا یکی از محله‌های گران قیمت در منطقه 7 به شمار می‌آید. خیابان جلفا مهم‌ترین خیابان سیدخندان است که برخی اوقات شاهد ترافیک سنگین‌ در آن خواهید بود. این محله از لحاظ دسترسی در شرایط بسیار مناسبی است به‌طوری‌که حتی از دیگر محله‌های مجاور آن؛ برای دسترسی به اتوبوس و تاکسی باید به زیر پل سید خندان رجوع کرد. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به سیدخندان، متروی خط 3 می‌باشد که در ایستگاه شهید قدوسی توقف دارد.

سید خندان

خرید خانه در سید خندان

شاید برایتان جالب باشد که بدانید پل سید خندان اولین پل تک پایه در ایران است که پیش از انقلاب توسط پیمان‌کاران فرانسوی ساخته شده بود و پس از انقلاب مهندسان ایرانی توانستند با بهره‌گیری از الگوی ساخت آن، پل طبقاتی صدر را نیز به شکل تک‌پایه احداث کنند.

قیمت مسکن در این محله به نسبت میانگین قیمت در شهر تهران، متوسط رو به بالا است. این محله در کنار ساخت‌وسازهای بسیاری که داشته است همچنان خانه‌های قدیمی و کلنگی بسیاری در آن به چشم می‌خورد.

 پیشنهاد مطالعه:

«با محله جلفا تهران بیشتر آشنا شوید»

 • محله زعفرانیه کجاست؟

  محله زعفرانیه تهران کجاست؟

  محله زعفرانیه به دلیل قرارگیری در ارتفاعی بالاتر از سطح دریا، نسبت به مناطق دیگر تهران، از…
 • شهر ری

  صفر تا صد محله شهر ری

  ری با دسترسی به خطوط اتوبوسرانی و تاکسیرانی از بهترین موقعیت جغرافیایی برخوردار می‌باشد. ه…
 • خرید آپارتمان در مهرآباد جنوبی

  صفر تا صد خرید آپارتمان در مهرآباد جنوبی

  یکی از ویژگی‌های این محله یافتن مسکن با متراژهای بسیار پایین 50 متری تا متراژهای بالای 120…
بیشتر ببینید در محله های تهران

همچنین بخوانید

محله زعفرانیه تهران کجاست؟

محله زعفرانیه به دلیل قرارگیری در ارتفاعی بالاتر از سطح دریا، نسبت به مناطق دیگر تهران، از…