شرایط لازم برای اقامت در جزیره کیش

0
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شبح یک کشتی غول‌پیکر باستانی را فقط می‌توانید در غروب جزیره کیش تماشا کنید. این جزیره از زمان‌های دور نیز از مراکز مهم تجاری به شمار می‌آمده، به گونه‌ای که در دوران تیموریان کیفیت مرواریدهای این محله زبان‌زد همگان بوده‌ است.
کیش

از جزایر بسیار زیبا در استان هرمزگان، جزیره کیش است. این جزیره در جنوب ایران قرار دارد، که هر ساله تعداد بی‌شماری گردشگر را به خود جذب می‌کند. کیش جایگاه چهارم گردشگری در شهرهای توریستی ایران را به خود اختصاص داده است. آنچه که باعث خاص شدن این جزیره نسبت به سایر جزیره‌های دیگر می‌شود، موقعیت جغرافیایی آن است. کیش از شمال جزیره با ایران، از شرق با تنگه هرمز، از غرب با بحرین، قطر، عربستان و از جنوب با امارات در ارتباط است. این ارتباط چند طرفه با کشورها سبب شده تا جزیره کیش به منطقه آزاد تبدیل شود.

 جزیره زیبا کیش از آب و هوای مطلوب و بکری برخوردار است به طوری که تنوع پوشش گیاهی در این منطقه بسیار زیاد است. به ساکنان این جزیره زیبا کیشوند می‌گویند. نژاد عمده مردمان در این منطقه عرب و فارس هستند که غالبا شیعه نیز می‌باشند. گویش مردمان کیش عمدتا به زبان فارسی و لهجه شیرین جنوبی است. همبستگی بین مردمان این منطقه باعث شده، تا قانون‌مندی خاصی در این جزیره حاکم شود. به گونه‌ای که گردشگران نیز با رفتن به این جزیره به طور ناخودآگاه از قوانین آن‌ها پیروی می‌کنند. از طرفی ویژگی که منطقه آزاد بودن به این جزیره بخشیده باعث شده تا ساخت و ساز از اصول خاصی پیروی کند. طراحی خانه در این منطقه به سه نوع ویلایی، برج و آپارتمان است. چنانچه قصد اقامت و خرید آپارتمان در جزیره کیش را دارید تا پایان این مطلب با دلتامگ همراه باشید.

مقاله مرتبط:

«جزیره کیش یا قشم به کدامیک سفر کنیم؟»

کیش

نقشه جزیره کیش

در تصویر زیر می توانید جزیره کیش و بخش های مهم آن را مشاهده کنید.

نکات مهم هنگام اقامت در کیش

هنگامی که بحث از مهاحرت و رفتن به مکانی دیگر می‌شود، یک‌سری از احساسات ضد و نقیض مانند شادی، دلتنگی و استرس به سمت افراد سرازیر می‌شوند. اما هنگامی که بحث اقامت در جزیره کیش می‌شود، نکات مثبتی که اقامت در این جزیره به همراه دارد، باعث می‌شود تا احساسات دیگر را نادیده گرفت. با توجه به اینکه جزیره کیش جزو مناطق آزاد به شمار می‎‌آید، به ساکنان آن کارت کیشوندی تعلق می‌گیرد. با دریافت این کارت مزایای زیادی به افراد تعلق می‌گیرد. چنانچه قصد اقامت دارید، باید 6 ماه در این جزیره ساکن باشید. در غیر این صورت به شما کارت کیشوندی تعلق نمی‌گیرد.

مطلب پیشنهادی:  توانیر، محله‌ای در قلب پایتخت

کارت کیشوندی انواع مختلفی دارد. با توجه به شرایط افامت در کیش نوع آن متفاوت است. برای مثال اگر در این جزیره به دنیا آمده باشید، رنگ کارت کیشوندی شما سبز است. چنانچه با خانواده به این جزیره مهاجرت کرده باشید، رنگ کارت شما آبی است. در صورتی که مجرد باشید به شما کارت زرد تعلق می‌گیرد. با بیان این ویژگی‌ها می‌فهمید که شرایط اقامت در کیش متفاوت‌تر از سایر نقاط ایران است. با دریافت کارت کیشوندی شما می‌توانید از مزایای منطقه آزاد بهره برده و لوکس‌ترین لوازم مورد نیاز خود را با کمترین هزینه خریداری کنید.

کیش

بررسی قیمت آپارتمان در کیش

با توجه به اینکه ساختمان‌های مسکونی در کیش به سه نوع تقسیم‌بندی می‌شوند، بنابراین قیمت خرید در هر یک از آن‌ها متفاوت است. در میان شهرک‌ها، شهرک صدف و نوبنیاد قیمت خانه به نسبت ارزان‌تر از سایر نقاط در جزیره است. به طور کلی قیمت آپارتمان در این جزیره حتی در بهترین نقاط آن با قیمت آپارتمان در شمال تهران برابر است. اما مهم‌ترین مزیتی که اقامت در کیش به همراه دارد، برخورداری از یک زندگی آرام و سرمایه‌گذاری سودمند است.

برج‌های سایه و ستاره نیز به دلیل آنکه واحدها از متراژ بالایی برخوردار هستند قیمت خانه در آن‌ها بالا است و هرچه در طبقات بالا سکونت داشته باشید به دلیل چشم‌انداز زیبا قیمت خرید بیشتر می‌شود.

نتیجه‌گیری: با اقامت در جزیره کیش می‌توانید محیط جدیدی را تجربه کرده و در آسایش زندگی کنید.

پیشنهاد مطالعه:

«همه چیز درباره مهاجرت به کیش»

بیشتر ببینید در جزیره کیش

همچنین بخوانید

مراقب این گیاهان گوشتخوار در خانه‌های خود باشید

همه گیاهان برای رشد به خاک نیاز دارند و از آن تغذیه می‌کنند. اما گیاهان گوشتخوار که در مرد…