کوچ پایتخت‌نشینان به شهر پردیس

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شهر پردیس با آب و هوایی کوهستانی و همچنین سرمایه‌گذاری در بخش تجاری و مسکونی موجب جلب رضایت بیشتر خریداران مسکن در این منطقه شده است.
شهر پردیس

با توجه به اینکه روز به روز بر جمعیت تهران افزوده می‌شود اما مدتی است که تهران ظرفیت پذیرش این حجم از جمعیت را ندارد. بنابراین بخشی از این جمعیت به سمت شهرهای حومه‌ای تهران همچون شهر پردیس و پرند مهاجرت می‌کنند. لازم است بدانید که این کوچ اجباری فقط به دلیل عدم ظرفیت پایتخت نیست، بلکه افزایش تورم و نوسانات شدید بازار مسکن موجب شده تا هر شهروندی برای کاهش هزینه‌های زندگی تصمیم به خرید آپارتمان در حواشی تهران بگیرد. برای اخذ گزارشات بیشتر پیرامون آشنایی با محله پردیس تا پایان این خبر با دلتا مگ همراه باشید.

شهر پردیس

مزایا و معایب کوچ اجباری به شهرهای حومه تهران

در شرایطی که سکونت این جمعیت در حومه تهران علاوه بر مزایایی مانند کاهش جمعیت تهران، معضلات دیگری را برای اداره کردن آن نیز به همراه دارد. در هر حال تهران دیگر نمی‌تواند میزبان این حجم از جمعیت باشد. بنابراین بهتر است مسئولان هر چه سریع‌تر برنامه‌ای را برای متمرکز ساختن جمعیت در شهرهای اطراف تهران تدوین نمایند. جالب است بدانید که چندین سال پیش شهر پردیس در فاصله 17 کیلومتری از تهران‌پارس به عنوان یکی از شهرستان‌های استان تهران شناخته شد.

خبرها حاکی از این است که شهر پردیس در ابتدا قرار بود تنها پذیرای جمعیت اندکی از تهران باشد، اما با رشد روزافزون پردیس، بسیاری از ساکنان تهران برای برخورداری از آب و هوای تمیز و کوهستانی به پردیس کوچ کردند. همین امر به رشد و توسعه پردیس کمک شایانی کرده است.

مطلب پیشنهادی:  سرمایه‌گذاری طلایی، با خرید آپارتمان در پردیس

مقاله مرتبط:

مسکن ملی پردیس متری چند؟

شهر پردیس

سرمایه گذاری در شهر پردیس

موقعیت مکانی پردیس، قرارگیری در محور آبعلی- تهران و جاده هراز که به شمال ختم می‌شود، انواع پروژه‌ها زیر ساختی و روبنایی همچون احداث آزادراه تهران- پردیس، با کشیدن خط لوله انتقال آب و رشد صعودی قیمت مسکن موجب شد تا زمینه برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های تجاری و مسکونی شهر پردیس بیش از پیش شود. یکی از مهم‌ترین این پروژه‌ها، طرح احداث خطوط مترو در این شهر است. گفتنی است که به زودی ایستگاه متروی پردیس به مرحله بهره‌برداری دست می‌یابد.

نتیجه‌گیری

به نظر می‌رسد همگام با سرمایه‌گذاری بیشتر در شهر پردیس و توسعه روز‌افزون آن موجب مهاجرت سیل عظیمی از جمعیت تهران به این منطقه شده است.

مطالعه بیشتر:

مقایسه دو شهر پردیس و اندیشه

 • خرید خانه در پردیس

  بررسی قیمت مسکن در پردیس

  به گزارش دلتا مگ، در این گزارش قصد داریم به افرادی که به دنبال خرید آپارتمان در پردیس هستن…
 • شهر پردیس

  مقایسه دو شهر پردیس و اندیشه

  لازم به یادآوری است که پردیس با برخورداری از آب و هوای دلپذیر و نرخ مناسب زمین، انتخاب منا…
 • خرید خانه در پردیس

  چرا باید در پردیس خانه خرید؟

  خرید یک خانه در پردیس با امکانات کامل نزدیک به یک و نیم میلیارد تومان نیاز به نقدینگی دارد…
بیشتر ببینید در شهر پردیس

همچنین بخوانید

بررسی قیمت مسکن در پردیس

به گزارش دلتا مگ، در این گزارش قصد داریم به افرادی که به دنبال خرید آپارتمان در پردیس هستن…