مقایسه دو شهر پردیس و اندیشه

3
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای منطقه‌بندی شهر پردیس از امکانات گوناگونی همچون اراضی وسیع و پروژه‌های آماده‌سازی در 6 فاز مختلف به استفاده شده است.
شهر پردیس

اغلب متقاضیان خرید مسکن مهر با یک سوال مهم مواجه می‌شوند که شهر پردیس برای زندگی مناسبتر است یا شهر اندیشه؟ همانطور که واقف هستید اندیشه در 30 کیلومتری تهران قرار دارد. همچنین این شهر در مجاورت استان بزرگ البرز قرار گرفته است. جالب است بدانید اکثر فازهای اندیشه شامل امکانات رفاهی، آموزشی، درمانی و تفریحی بسیاری می‌باشد.

لازم به یادآوری است که شهر جدید اندیشه در عرضه واحدهای آپارتمانی با متراژ پایین تر بسار بهتر از پردیس بوده است. در مجموع نرخ واحدهای مسکونی در دو شهر هم‌تراز یکدیگر هستند. گفته می‌شود که پردیس از جهت قیمت بهتر از اندیشه گزارش شده است. برای اخذ گزارشات بیشتر پیرامون شهر پردیس تا پایان این خبر با دلتا مگ همراه باشید.

شهر پردیس

شهر پردیس در فاصله 17 کیلومتری تهران

از جانبی این منطقه با قرارگیری در فاصله 17 کیلومتری تهران و دسترسی به خطوط  اتوبوسرانی و تاکسیرانی موجب حمل و نقل آسان و سریع ساکنین این منطقه شده است. همین امر موجب ترغیب متقاضیان بسیاری برای خرید آپارتمان در پردیس شده است. در نتیجه سرمایه‌گذاری در این شهر روز به روز به رشد و توسعه  پردیس کمک کرده است. لازم به یادآوری است که پردیس با برخورداری از آب و هوای دلپذیر و نرخ مناسب زمین، انتخابی مناسب برای احداث خانه‌های ویلایی لاکچری می‌باشد.

در صورتی که علاقه‌مند به دانستن مطالب پیرامون سرمایه‌گذاری در پردیس هستید، مطلب« اهمیت سرمایه‌گذاری در شهر پردیس  » را در دلتا مگ بخوانید.

شهر پردیس

بررسی موقعیت جغرافیایی شهر پردیس

شمال شهر پردیس در مسیل بزرگی واقع شده است که از منطقه سیارک، واصفجان و پردیس عبور می‌کند. همچنین جنوب پردیس در دامنه‌های جنوبی گرد‌خیل مختصات ۳۵ درجه و ۴۲ دقیقه و ۳۸ ثانیه عرض شمالی قرار گرفته است.شرق پردیس در بستر مسیل گل دره شمال غرب بومهن در مختصات ۵۱ درجه و ۵۱ دقیقه و ۵۳ ثانیه طول شرقی آن قرار دارد. غرب شهر پردیس در محدوده پارک خجیر به مختصات ۵۱ درجه و ۴۳ دقیقه و ۵۵ طول شرقی واقع شده است. جالب است بدانید پردیس به شکل مستطیل در طول 12 کیلومتر و عرض آن 5.3 کیلومتر است.

مطلب پیشنهادی:  کوچ پایتخت‌نشینان به شهر پردیس

برای منطقه‌بندی شهر پردیس از امکانات همچون اراضی وسیع و پروژه‌های آماده‌سازی در 6 فاز گوناگون به کار گرفته شده است. در صورتی که اراضی هر فاز به منزله یک منطقه شهری نظر هر تماشاگری را به خود جلب کرده است. بر طبق بررسی‌های اخیر در هریک از فازهای پردیس 168 هزار نفر ظرفیت در نظر گرفته شده است. براساس آمار وزارت راه و شهرسازی سالیانه بر تعداد خریداران مسکن در پردیس افزوده می‌شود.

نتیجه‌گیری

به نظر می‌رسد موقعیت جفرافیایی پردیس طی چند سال آینده موجب جذب سرمایه برای توسعه هر چه بیشتر این منطقه شود.

مطالعه بیشتر: برای آشنایی در حوزه خرید و فروش ملک، مطلب « هشدار به متخلفان فروش اجباری مسکن‌ مهر » را در دلتا مگ بخوانید.

 • شهر پردیس

  کوچ پایتخت‌نشینان به شهر پردیس

  در شرایطی که سکونت این جمعیت در حومه تهران علاوه بر مزایایی مانند کاهش جمعیت تهران، معضلات…
 • خرید خانه در پردیس

  بررسی قیمت مسکن در پردیس

  به گزارش دلتا مگ، در این گزارش قصد داریم به افرادی که به دنبال خرید آپارتمان در پردیس هستن…
 • خرید خانه در پردیس

  چرا باید در پردیس خانه خرید؟

  خرید یک خانه در پردیس با امکانات کامل نزدیک به یک و نیم میلیارد تومان نیاز به نقدینگی دارد…
بیشتر ببینید در شهر پردیس

همچنین بخوانید

کوچ پایتخت‌نشینان به شهر پردیس

در شرایطی که سکونت این جمعیت در حومه تهران علاوه بر مزایایی مانند کاهش جمعیت تهران، معضلات…