خرید ملک در محله دولت‌آباد

2
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محله دولت‌آباد با قرار‌گیری بین بزرگراه‌هایی مهمی همچون بزرگراه آوینی، امام علی و آزادگان موجب تسهیل رفت و آمد ساکنان آن شده است.
محله دولت آباد

محله دولت آباد در منطقه 20 شهر تهران قرار دارد. این محله در جنوب شرق تهران واقع شده است. این محله شامل طرح ترافیک زوج  و فرد نمی‌شود. دولت‌آباد از محلات قدیمی پایتخت به شمار می‌رود. همچنین دولت‌آباد این محله شامل سه فلکه و یک میدان بزرگ به نام میدان دولت‌آباد یا بروجردی می‌شود. برای اخذ گزارشات بیشتر پیرامون محله دولت‌آباد تا پایان این خبر با دلتا مگ همراه باشید.

محله دولت آباد

قیمت خرید آپارتمان در محله دولت‌آباد

این محله از شمال به بزرگراه آزادگان و بزرگراه نجفی رستگار، از جنوب به خیابان قزاقی و خیابان علینواز و از غرب به خیابان فلکه اول دولت‌آباد، خیابان برادران اردستانی، خیابان پروین اعتصامی، خیابان غیبی و خیابان فداییان اسلام منتهی می‌شود. متوسط قیمت آپارتمان در محله دولت آباد نسبت به میانگین قیمت آپارتمان در سایر محلات شهر تهران پایین‌تر است. همچنین دولت‌آباد در مجاورت محلاتی همچون محله‌های ‌مشیریه، جوانمرد قصاب، کیانشهر جنوبی، شهادت، علی آباد جنوبی قرار دارد.

محله دولت آباد

دولت آباد تهران روی نقشه

تصویر زیر نشانگر محله دولت آباد است که تمامی بخش های مهم آن را مشاهده می کنید.

راه‌های دسترسی به محله دولت‌آباد

این محله با دسترسی به خطوط اتوبوسرانی و تاکسیرانی از بهترین موقعیت جغرافیایی نسبت به سایر مناطق مجاور برخوردار می‌باشد. همچنین این منطقه با نزدیکی به خطوط ریلی موجبات امنیت‌ خاطر ساکنین این محله را فراهم کرده است. دولت‌آباد با قرارگیری بین بزرگراه های آوینی، امام علی و آزادگان موجب تردد سریع و آسان مسافران و مردم ساکن در این محله می‌گردد. همچنین شهرک دولت‌آباد در مجاورت محله‌هایی چون شاه عبدالعظیم و مشیریه قرار گرفته است.

مطلب پیشنهادی:  محله پالیزی تهران کجاست؟

محله دولت آباد

امکانات محله دولت آباد

این محله با قرارگیری در منطقه 20 شهرداری تهران از امکانات آموزشی، تفریحی، مذهبی،درمانی، رفاهی بسیاری برخوردار می‌باشد. این امکانات شامل به پارک محله دولت‌آباد، پارک ماهور، بوستان دولت، بوستان دهخدا، بوستان سرو، بوستان هجرت، رستوران بهار، رستوران یاس، بقعه امامزادگان، تعداد زیادی حسینیه، هفت مسجد، پنج ورزشگاه، چند پایگاه بسیج، دو استخر، دو ایستگاه آتش‌نشانی، یک پارک آبی روباز و نه شعبه مختلف بانکی می‌شود.

مطالعه بیشتر: « عواقب کاهش احداث مسکن»

 • محله زعفرانیه کجاست؟

  محله زعفرانیه تهران کجاست؟

  محله زعفرانیه به دلیل قرارگیری در ارتفاعی بالاتر از سطح دریا، نسبت به مناطق دیگر تهران، از…
 • شهر ری

  صفر تا صد محله شهر ری

  ری با دسترسی به خطوط اتوبوسرانی و تاکسیرانی از بهترین موقعیت جغرافیایی برخوردار می‌باشد. ه…
 • خرید آپارتمان در مهرآباد جنوبی

  صفر تا صد خرید آپارتمان در مهرآباد جنوبی

  یکی از ویژگی‌های این محله یافتن مسکن با متراژهای بسیار پایین 50 متری تا متراژهای بالای 120…
بیشتر ببینید در محله های تهران

همچنین بخوانید

محله زعفرانیه تهران کجاست؟

محله زعفرانیه به دلیل قرارگیری در ارتفاعی بالاتر از سطح دریا، نسبت به مناطق دیگر تهران، از…