برج میلاد ناامن است؟

0
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مهدی عباسی رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران بارها نسبت به ناایمن بودن این گود در مجاورت برج میلاد هشدار داده شده است.

به گزارش دلتا مگ به نقل از اقتصادنیوز، اوایل امسال نشستی در شورای شهر تهران درخصوص تعیین تکلیف این گود برگزار شده است. گزارشی نیز درخصوص ایمنی این گود و تاثیری که برسالن همایش‌های برج میلاد گذاشته تهیه شده است.

در این گزارش آمده است که شواهد پایش و ثبت شده‌ای وجود دارد که نشان‌دهنده تغییر شکل، چرخش یا جابجایی دیواره‌های قائم گودبرداری پیرامون ساختمان همایش‌های برج میلاد است.

آثار تغییر شکل شامل ترک‌خوردگی و شکستگی در نماسازی‌ها، تابیدگی قاب پنجره‌ها، تغییر شکل جان‌پناه شیشه‌ای بالکن‌ها و شکستگی شیشه‌های پنجره‌ها، در سازه ساختمان «مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد» على الخصوص در محدوده درزهای انقطاع ساختمان وجود دارد.

سعید بشیری، معاون عمرانی فرمانداری تهران درحاشیه بازدید از گود برج میلاد گفت: آنچه که در جلسه مطرح شد نشان‌دهنده این است که عزم مسئولین و اقدامات به سمت ایمن‌سازی این گود حرکت می‌کند.

وی تاکید کرد: بی‌تردید باید موضوعات مربوط به آبیاری فضای سبز مجاورت این گود با حساسیت بالا و در نظر گرفتن نکات ایمنی مورد توجه قرار گیرد و اگر نیاز است نسبت به اعمال محدودیت‌ها تصمیم‌گیری شود تا در نهایت با تسریع در فرآیند ایمن‌سازی دغدغه شهروندان حل و فصل شود.

در بخش دیگری از بازدید مسئولین مدیریت بحران از گود برج میلاد، هادی حق‌بین سرپرست سازمان عمرانی مناطق و نماینده معاونت فنی عمرانی شهرداری تهران نیز با حضور در جمع خبرنگاران گفت: مدتهاست این گود رها شده بوده و زمان زیادی از دست رفته است. اما درحال حاضر در دو بخش عملیات اجرایی ایمن‌سازی آن آغاز شده و امیدواریم ظرف دو هفته آینده به عملیات سرعت دهیم تا بتوانیم تا پایان سال جاری ایمن‌سازی گود را انجام دهیم.

مطلب پیشنهادی:  علت افزایش معاملات در بازار مسکن

گود در مجاورت برج میلاد

وی ادامه داد: ایمن‌سازی این گود حدود ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد اولیه مالی دارد که تصور می‌کنم در تامین اعتبار آن مشکلی وجود نداشته باشد.

حق‌پرست تاکید کرد: با همکاری سازمان مشاور اقدامات پیگیری خواهد شد و به صورت روزانه رفتار گود رصد می‌شود و به محض ایجاد مشکل اطلاع‌رسانی انجام خواهد شد. همچنین در سازه برج نیز هیچ مشکلی ایجاد نشده است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: ایمن سازی در شهر تهران را شهرداری از مجموعه خود آغاز کرده و با سرعت بیشتری به شهر تسری پیدا کند.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در خصوص اعمال محدودیت برای حضور شهروندان در مجموعه مرکز همایش‌های برج میلاد تهران گفت: مردم نگران نباشند. مسئولین با دغدغه و حساسیت موضوع را پیگیری می‌کنند وزیر کشور و شهردار تهران دستورات لازم در این خصوص را ابلاغ کرده‌اند و پیگیر این موضوع هستند که نشان‌دهنده دغدغه و حساسیت مسئولین است لذا مردم نباید نگران باشند.

مطالعه بیشتر: مطلب «تجربه تلخ بلند مرتبه سازی در پردیس» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

2800 نفر برای پرداخت مالیات نام‌‌نویسی کردند

وی افزود:« مشمولان مالیات بر واحدهای مسکونی گران قیمت و باغ ویلاها که پیامک اطلاع رسانی بر…