آشنایی با ویژگی‌های محله خلیج فارس

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
لازم است بدانید قسمتی از زمین‌های جنوبی محله خلیج فارس در گذشته جزو اراضی قلعه اسماعیل‌آباد و محله یافت‌آباد به شمار می‌‌رفت. همینطور قسمت شمالی آن جزو اراضی دره‌کن محسوب می‌شود.
محله خلیج فارس

خرید آپارتمان در محله خلیج فارس

محله خلیج فارس در منطقه 18 شهرداری تهران قرار گرفته است. این محله در محدوده غربی شهر تهران قرار دارد. همچنین خلیج فارس در گذشته به سه ناحیه خلیج فارس شمالی، خلیج فارس جنوبی و نوروز آباد تقسیم می‌شد. لازم است بدانید که محله نوروز آباد چندی بعد از آن جداگردید. برای اخذ گزارشات بیشتر پیرامون این محله تا پایان این خبر یا دلتا مگ همراه باشید.

محله خلیج فارس

قیمت خرید آپارتمان در محله خلیج فارس

این محله از شمال با بزرگراه فتح، از شرق با بلوار ثارالله و بلوار خلیج فارس، از جنوب با بلوار مهتدی، خیابان امام زمان و اتوبان آزادگان، از غرب با خیابان رهنما و از شرق به رودخانه کن منتهی می‌شود. همچنین خلیج فارس در مجاورت محلاتی چون شهرک استقلال، تهرانسر شمالی، 17 شهریور، فتح، تهرانسر شرقی، نوروز آباد، خلیج فارس جنوبی، سعیدآباد، شهرک هواپیمایی و شهرک دریا قرار دارد. میانگین قیمت خرید آپارتمان در این محله نسبت به سایر محلات پایین است.

گفتنی است در این منطقه باشگاه اسبدوانی بزرگی توسط خاندان فرمانفرمائیان ساخته شده بود که در اختیار دومین شاه پهلوی قرار گرفت.

راه‌های دسترسی به محله خلیج فارس

این محله با دسترسی به خطوط تاکسیرانی و اتوبوسرانی از بهترین موقعیت جغرافیایی برخوردار می‌باشد. همچنین با نزدیکی به خطوط ریلی بین شهری مانند ایستگاه مترو آزادگان و ایستگاه مترو نعمت آباد موجبات تسریع تردد آسان ساکنین این محله را فراهم کرده است. همچنین خلیج فارس با چهار بزرگراه فتح، آیت الله سعیدی و بزرگراه آزادگان احاطه شده است.

محله خلیج فارس

امکانات این محله

این محله امکانات رفاهی، تفریحی بسیاری دارد. همچنین از امکانات خلیج فارس می‌توان از بوستان مادر، بوستان پروین اعتصامی، بازار میوه و تره‌بارخلیج فارس، غذاخوری گلبرگ، رستوران حسین دادا، رستوران مهماندار، رستوران ابوذر، مجتمع تجاری مسکونی خلیج فارس، رستوران و سالن پذیرایی، مجتمع تجاری مسکونی خلیج فارس نام برد.

مطالعه بیشتر: برای آشنایی بیشتر در حوزه ملک، مطلب « سرانجام تهاتر نفت با ساخت مسکن» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در محله های تهران

همچنین بخوانید

صفر تا صد محله شهر ری

ری با دسترسی به خطوط اتوبوسرانی و تاکسیرانی از بهترین موقعیت جغرافیایی برخوردار می‌باشد. ه…