محله آذری تهران کجاست؟

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محله آذری یکی از محلات قدیمی تهران است. آذری نزدیکترین محله به مراکز تجاری و مذهبی همچون بازار یافت‌آباد، بازار امامزاده حسن و امامزاده عبدالله به شمار می‌رود.

خرید آپارتمان در محله آذری

محله آذری در منطقه 17 شهرداری تهران واقع شده است. این محله در مرکزیت شهر تهران قرار دارد. جالب است بدانید آذری سابقا در مسیر رفت‌وآمد مردم بین تهران تا قزوین قرار داشت. آذری در گذشته به سه دلیل قرارگیری در مجاورت خیابان قزوین، روستای قلعه و امامزاده حسن رشد و توسعه پیدا کرد. برای آشنایی بیشتر پیرامون این محله تا پایان این خبر با دلتا مگ همراه باشید.

محله آذری

قیمت خرید آپارتمان در محله آذری

این محله یکی از محلات قدیمی در جنوب تهران به شمار می‌رود. آذری از شمال به خیابان قزوین و خیابان قدرت پاکی، از شرق به خیابان لقمان حکیم، از جنوب به خیابان یافت آباد و خیابان مشفق کاشانی، از غرب به بزرگراه آیت‌الله سعیدی و بلوار زرندی منتهی می‌شود. میانگین قیمت خرید آپارتمان در آذری تهران نسبت به سایر محلات پایین است. همچنین این محله در مجاورت محلات امامزاده عبدالله، شاندیز، شمشیری، تولید دارو، شبیری، امامزاده حسن، طوس قرار دارد.

راه‌های دسترسی به محله آذری

محله آذری با دسترسی به خطوط اتوبوسرانی و تاکسیرانی از بهترین موقعیت جغرافیایی برخوردار می‌باشد. همچنین پایانه شمشیری و خطوط اتوبوسرانی آذری -آزادی و آذری-انقلاب موجبات دسترسی راحت و آسان ساکنین این محله را فراهم کرده است.  همچنین وجود سه راه آذری به عنوان گذرگاهی مناسب برای تردد بین مناطق 17 ، 18، 10 و 9 از دیگر مواهب برای مردم ساکن در این منطقه به شمار می‌رود.

مطلب پیشنهادی:  محله مدائن تهران کجاست؟

محله آذری

نقشه محله آذری تهران

در تصویر زیر، مرزبندی محله آذری را مشاهده می کنید.

امکانات این محله

این محله امکانات تفریحی ، مذهبی، درمانی و رفاهی بسیاری دارد. این امکانات شامل بر بوستان گل گندم، بوستان فتح المبین، بوستان نوجوان، بوستان آتش نشان، بوستان سرو، بوستان بنفشه، مجموعه ورزشی گل گندم، بازار مبل یافت آباد، بازار امامزاده حسن،  امامزاده عبدالله، بیمارسنات غیاثی، بیمارستان ضیائیان و مجتمع تجاری گلها می‌شود.

مطالعه بیشترقیمت مسکن در محله مینا »

 • محله زعفرانیه کجاست؟

  محله زعفرانیه تهران کجاست؟

  محله زعفرانیه به دلیل قرارگیری در ارتفاعی بالاتر از سطح دریا، نسبت به مناطق دیگر تهران، از…
 • شهر ری

  صفر تا صد محله شهر ری

  ری با دسترسی به خطوط اتوبوسرانی و تاکسیرانی از بهترین موقعیت جغرافیایی برخوردار می‌باشد. ه…
 • خرید آپارتمان در مهرآباد جنوبی

  صفر تا صد خرید آپارتمان در مهرآباد جنوبی

  یکی از ویژگی‌های این محله یافتن مسکن با متراژهای بسیار پایین 50 متری تا متراژهای بالای 120…
بیشتر ببینید در محله های تهران

همچنین بخوانید

محله زعفرانیه تهران کجاست؟

محله زعفرانیه به دلیل قرارگیری در ارتفاعی بالاتر از سطح دریا، نسبت به مناطق دیگر تهران، از…