صفر تا صد محله 17شهریور تهران

0
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محله 17 شهریور با قرارگیری در کنار چهار بزرگراه امام علی، محلاتی، بعثت و نواب از محلات شلوغ و پر رفت و‌آمد در تهران محسوب می‌شود.

خرید آپارتمان در محله 17 شهریور

محله 17 شهریور در منطقه 18 شهرداری تهران قرار گرفته است. این خیابان را در گذشته به نام خیابان شهناز می‌شناختند. خیابان 17 شهریور یا همان شهناز از میدان شهناز آغاز می‌شد. همچنین این خیابان از میدان‌های ژاله و میدان خراسان نیز عبور می‌کرد. بنابراین در نهایت به زمین‌های بایر جنوب تهران ختم می‌شد. این محله از نظر موقعیت جغراقیایی در جنوب شرق تهران واقع شده است. برای اخذ گزارشات بیشتر پیرامون این محله تا پایان این خبر با دلتا مگ همراه باشید.

محله 17 شهریور

قیمت خرید آپارتمان در محله 17شهریور

محله 17 شهریور دو میدان خراسان و میدان شهدا را در خود جای داده است. همجنین در آخر به میدان امام حسین و در انتها به ایستگاه متروی بعثت منتهی می‌شود. میانگین قیمت خرید اپارتمان در این محله نسبت به سایر مناطق پایین است. این خیابان به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. 17 شهریور به خیابان‌های مهمی چون خیابان بهار، خیابان الغدیر، خیابان افتخاری، کرمی، نورد، فرجی، اصغری، سرحدی، مختاری، بخشی، امام زمان، شهدای بسیج، آقاجانی و میرزایی پیوند خورده است.

راه‌های دسترسی به محله 17شهریور

محله 17 شهریور به دلیل نزدیکی به بزرگراه‌های امام علی، بزرگراه محلاتی، بزرگراه بعثت و بزرگراه نواب موجبات تردد راحت و آسان ساکین خود را فراهم نموده است. همچنین وجود خطوط اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی بسیار در کنارخطوط مترو در میدان شهدا، خیابان آهنگ و میدان قیام به کنترل ترافیک شهری کمک شایانی کرده است.

مطلب پیشنهادی:  محله ستارخان با بیشترین امکانات رفاهی

جالب است بدانید، 17 شهریور در جوار خیابان‌های بسیاری همچون خیابان مجاهدین اسلام، خیابان آریایی‌پور، خیابان قادری، خیابان کاظمی، خیابان اقوایی، خیابان شهبازی، خیابان افروز، خیابان پیروزی، خیابان همایون ناطقی، خیابان کفایی، امانی، شکوفه، منتظری و عمریه قرار‌ دارد.

محله 17 شهریور

امکانات محله 17شهریور

محله 17 شهریور امکانات بسیاری همچون شهرداری ناحیه 4 تهران، اداره کار، شرکت برق منطقه‌ای و مخزن شماره 69 اداره آب و فاضلاب تهران در آن قرار دارد.

از دیگر امکاناتی که در این محله وجود دارد می‌توان به سینما میلاد، پارک شکوفه، ایستگاه متروی شهدا، پمپ‌ بنزین میدان شهدا  و شرکت برق منطقه‌ای تهران اشاره کرد.

مطالعه بیشترخرید ملک در محله شکوفه»

 • شهرک اکباتان، یکی از شهرک‌های معروف تهران

  صفر تا صد شهرک اکباتان تهران

  شهرک اکباتان یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های خاورمیانه است که مهم‌ترین ویژگی آن، مستقل بودن آن ا…
 • محله نصرت تهران

  محله نصرت تهران کجاست؟

  محله نصرت در منطقه 6 شهرداری تهران قرار گرفته است که از شرق با بلوار کشاورز و میدان انقلاب…
 • محله قصرالدشت

  محله قصرالدشت تهران کجاست؟

  خیابان قصرالدشت از امکانات خوبی برخوردار است. از مراکز درمانی مهم این منطقه می‌توان به بیم…
بیشتر ببینید در محله های تهران

همچنین بخوانید

صفر تا صد شهرک اکباتان تهران

شهرک اکباتان یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های خاورمیانه است که مهم‌ترین ویژگی آن، مستقل بودن آن ا…