محله خاوران تهران کجاست؟

1
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
این محله یکی از محلات شلوغ و پر رفت و آمد در تهران به شمار می‌رود که به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی چهار بزرگراه امام رضا، بزرگراه آهنگ، بزرگراه خاوران و اتوبان امام علی، بهترین دسترسی به وسایل نقلیه عمومی را نسبت به سایر مناطق همجوار، در اختیار ساکنین قرار می‌دهد.
محله خاوران

خرید آپارتمان در محله خاوران

این محله یکی از محلات پر رفت و آمد در منطقه 15 شهرداری تهران به شمار می‌رود. خاوران از نظر موقعیت جغرافیایی در جنوب شرقی تهران واقع شده است. لازم است بدانید خیابان خاوران یکی از خیابان‌های اصلی این محله محسوب می‌شود. این خیابان از میدان خراسان آغاز شده و در انتها با پیوند به بزرگراه آهنگ، تبدیل به بزرگراهی به نام خاوران می‌شود. برای اخذ گزارشات بیشتر پیرامون این محله تا پایان این خبر با دلتا مگ همراه باشید.

محله خاوران

قیمت خرید آپارتمان در این محله

این محله از سمت شمال به خیابان آیت الله سعیدی، خیابان عابدینی و خیابان اسفندیاری، از سمت جنوب به خیابان امیر سلیمانی و خیابان خاوران و از غرب به خیابان هفده شهریور، میدان خراسان، خیابان خراسان و بلوار قیام منتهی می‌شود. میانگین قیمت خرید آپارتمان در این محله نسبت به سایر مناطق پایین است. این محله نیز در جوار محلات طیب، قیام، دروازه دولاب، کوثر و مینای جنوبی قرار دارد.

مطلب پیشنهادی:  محله جیحون تهران کجاست؟

نقشه محله خاوران

محله خاوران را می توانید در نقشه زیر ببینید.

راه‌های دسترسی به این محله

خاوران از نظر دسترسی، بهترین موقعیت را نسبت به سایر مناطق دارا می‌باشد. وجود پایانه اتوبوسرانی خاوران موجب حمل ونقل راحت و آسان ساکنین این منطقه و حتی مناطق همجوار آن شده است. این محله به دلیل بنزدیکی با بزرگراه خاوران، بزرگراه امام رضا و بزرگراه آهنگ دسترسی بیشتر و بهتری را برای افرادی که در این منطقه زندگی می‌کنند، فراهم کرده است.

محله خاوران

امکانات این محله

خاوران محله‌ای پرجمعیت با کوچه پس کوچه‌های فراوان و متراکم است. از امکانات تفریحی و آموزشی و فرهنگی این محله می‌توان به پارک آبی آزادگان، ساختمان امیر سلیمانی، شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، بوستان کودک آلاله، کتابخانه شماره 14، فرهنگسرای خاوران و ساختمان امیر سلیمانی اشاره کرد.

مطالعه بیشتر:«شوش، بورس بلور‌فروشان تهران»

 • محله زعفرانیه کجاست؟

  محله زعفرانیه تهران کجاست؟

  محله زعفرانیه به دلیل قرارگیری در ارتفاعی بالاتر از سطح دریا، نسبت به مناطق دیگر تهران، از…
 • شهر ری

  صفر تا صد محله شهر ری

  ری با دسترسی به خطوط اتوبوسرانی و تاکسیرانی از بهترین موقعیت جغرافیایی برخوردار می‌باشد. ه…
 • خرید آپارتمان در مهرآباد جنوبی

  صفر تا صد خرید آپارتمان در مهرآباد جنوبی

  یکی از ویژگی‌های این محله یافتن مسکن با متراژهای بسیار پایین 50 متری تا متراژهای بالای 120…
بیشتر ببینید در محله های تهران

همچنین بخوانید

محله زعفرانیه تهران کجاست؟

محله زعفرانیه به دلیل قرارگیری در ارتفاعی بالاتر از سطح دریا، نسبت به مناطق دیگر تهران، از…