خرید خانه در نازی آباد چقدر آب می‌خورد؟

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نازی آباد یکی از محله‌های معروف جنوب شهر تهران محسوب می‌شود که در منطقه 16 شهرداری تهران واقع شده است. در ادامه به تشریح موضعیت، قیمت و امکانات این محله خواهیم پرداخت.
خرید آپارتمان در نازی آباد

به گزارش دلتا مگ، بدون شک هر فردی قبل از اقدام برای خرید خانه، باید با محله‌ای که قرار است در آن سکونت داشته باشد آشنا شود؛ از همین رو ما در این گزارش قصد داریم برای کسانی که به دنبال خرید آپارتمان در نازی آباد هستند، اقدام به معرفی این محله کنیم.

نازی آباد یکی از محله‌های معروف جنوب شهر تهران محسوب می‌شود که در منطقه 16 شهرداری تهران واقع شده است. گفته می‌شود قدمت محله نازی آباد تهران به بیش از 40 سال می‌رسد.

اگر بخواهیم تاریخچه مختصری در خصوص این محله ارائه دهیم باید عنوان کنیم که این محله در گذشته یک روستا به نام «نازآباد» بود که توسط ناصرالدین شاه خریداری شده بود که بعدها به صورت مسکونی درآمد و به عنوان یکی از محله‌های جنوبی شهر تهران اضافه شد و نام آن به نازی آباد تغییر کرد.

خرید آپارتمان در نازی آباد چند؟

در طول سالیان اخیر ساخت‌وسازهای بسیار در این محله صورت گرفته است. اما همچنان واحدهای مسکونی قدیمی در آن بسیار دیده می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت که بافت مسکونی این محله تلفیقی از واحدهای مسکونی نوساز و کلنگی است. همین موضوع باعث شده قیمت مسکن در آن متغیر باشد.

البته کسانی که به دنبال خرید آپارتمان در نازی آباد هستند باید این نکته را در نظر بگیرند که این محله با اینکه یکی از محله‌های جنوبی شهر تهران است اما قیمت مسکن در آن پایین نیست. قیمت مسکن در این محله از متری 22 میلیون آغاز و تا 30 میلیون تومان نیز می‌رسد. اگر به دنبال واحدهای مسکونی ارزان قیمت‌تر هستید، باید بدانید که امکانات این واحدهای مسکونی بسیار محدود و در موقعیت جغرافیایی خوبی قرار نگرفته است.

خرید آپارتمان در نازی آباد

موقعیت جغرافیایی نازی آباد

  • از شمال به محله جوادیه
  • از غرب به محله خانی آباد شمالی
  • از جنوب به محله یاخچی آباد و بهمن‌یار
  • از شرق به محله علی آباد و نازی آباد شرقی

محله نازی آباد از امکانات بسیار خوبی نظیر، باشگاه، مراکز آموزشی، فرهنگی، حمل‌ونقل عمومی، مدرسه، مراکز درمانی، اداری و … برخوردار است. از همین رو می‌توان گفت که یکی از محله‌های خوب جنوب شهر تهران برای سکونت محسوب می‌شود که متقاضیان بسیاری به دنبال خرید آپارتمان در نازی آباد هستند. فرهنگسرای بهمن یکی از معروف‌ترین مراکز فرهنگی این محله به شمار می‌رود.

در پایان لازم به گفتن است که وضعیت حمل‌ونقل عمومی محله برای تردد به سایر نقاط شهر بسیار مطلوب است.

مطالعه بیشتر: مطلب «بررسی محله نیرو هوایی تهران» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

تهران‌پارس محله‌ای با امکانات ویژه

اگر قصد خرید ملکی را دارید بهتر است قبل از هرجای دیگری ابتدا سری به محله تهران‌پارس بزنید.…