اعطای مجدد وام مسکن به ایثارگران

1
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مدیر کل مسکن پیرامون اعطای این وام به ایثارگران از کاهش میزان مبلغ بازپرداخت آن طی یک دوره بلند مدت، خبر داد.
وام مسکن ایثارگران

به گزارش دلتا مگ به نقل از ایرنا، مدیر کل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید از اعطای مجدد وام مسکن و شرایط جدید دریافت تسهیلات آن، خبر داد. برای اخذ گزارشات بیشتر در خصوص وام ایثارگران 1401، تا پایان این خبر همراه ما باشید.

خدا کرم کولیوند، مدیر کل مسکن پیرامون اعطای وام مسکن ایثارگران و شرایط پرداخت آن از مشخص بودن میزان وام پرداختی به ایثارگران و اتمام پرداخت آن تا پایان فصل بهار، اطلاع داد.

مدیر کل مسکن و بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان پیشنهادات خود به دولت مبنی بر اینکه این پیشنهاد در کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب برسد بر احتمال صد‌در‌صدی تایید این مصوبه از سوی شورای پول و اعتبار بانک مرکزی تاکید کرد. همچنین میزان سهمیه این وام از سوی بانک مرکزی نیز تعیین می‌گردد.

این مقام آگاه، ضمن تاکید بر اینکه مدت زمان پرداخت این وام ممکن نیست به زودی تمام شود، از زمان پرداخت این وام که از تیر و مرداد سال 1401 آغاز می‌گردد و نهایتا تا خرداد سال 1402 ادامه پیدا می‌کند، خبر داد.

وام مسکن ایثارگران

برخورداری مجدد جانبازان از وام مسکن

مدیر کل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران، شرایط پرداخت وام مجدد ایثارگران را تشریح کرد و گفت: “در قوانین و مصوبه هیئت دولت، این موضوع لحاظ شده و به صورت دائمی است و جانبازان می‌توانند از وام مجدد بدون هیچ محدودیتی برخوردار شوند. البته افرادی که تا سال 90 که سقف وامشان حدود 40 میلیون تومان بوده استفاده کرده‌اند، تنها در قالب ساخت می‌توانند مجدداً بهره‌مند شوند اما شرایط وام مجدد خرید مسکن در قانون بودجه سنواتی مشخص می‌شود. در سال 1401 صرفاً ایثارگرانی که تا قبل از این تاریخ، مبلغ 25 میلیون تومان وام دریافت کرده‌اند مشروط بر اینکه تا پایان سال 99 تسویه حساب کرده باشند، در اولویت قرار دارند.”

مطلب پیشنهادی:  از روز اول دولت «ساخت مسکن» را کلید می‌زنیم

کولیوند در مورد واگذاری زمین به ایثارگران در استان‌های مختلف گفت: “در قانون مشمولان واگذاری زمین، جانبازان 25 درصد به بالا، همسر و فرزندان شهید و آزادگان هستند.  بر اساس این قانون و تفاهم‌نامه‌های استانی که با استانداران منعقد شده است، در سراسر کشور واگذاری زمین باید انجام شود. البته شاید در استانی زمین به اندازه کافی نباشد و موجب کندی روند ساخت و ساز شود، زیرا در مراکز استان‌ها و به خصوص تهران با مشکل جدی کمبود زمین مواجه هستیم. اما به صورت کلی این قانون در حال اجرا است.”

وام مسکن ایثارگران

وام ایثارگران شامل چه معافیت‌هایی می‌شود؟

پیش‌بینی می‌شود تنها وام ایثارگران 5 درصد از گنجایش مصوبه جهش تولید مسکن در اختیار ایثارگران قرار گرفته باشد. با وجود اینکه معافیت‌های قانونی مختص به ایثارگران در طرح جهش مسکن ملی درج می‌شوند. همچنین ایثارگران از معافیت‌های دیگری نیز مانند معافیت از پرداخت انشعابات آب، برق و گاز برخوردار‌ می‌شوند.

لازم است بدانید تمام موارد ذکر شده فوق، در قیمت نهایی ملک  منظور می‌گردد. همچنین میزان مبلغ پرداختی با در نظر گرفتن این معافیت‌های قانونی از مبلغ نهایی کسر می‌شود. بنابراین شرایط پرداخت برای ایثارگران تعدیل می‌شود و از میزان پرداختی آنها نسبت به سایرین کاسته می‌شود.

این مقام مسئول در پایان از اصلاح سامانه نرم افزاری در خصوص ثبت نام متقاضیان این وام و همچنین پیگیری هر چه سریع‌تر آن، اطلاع داد.

مطالعه بیشتر: برای آشنایی با اخبار و گزارشات بروز در حوزه مسکن، مطلب «پرداخت وام 200 میلیون تومانی مسکن» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

قیمت آپارتمان نوساز در تهران چقدر است؟

ارزان‌تر بودن یا تناسب قیمت‌های پیشنهادی نسبت به ارزش ملک وعرف منطقه با رنگ‌های متفاوت از …