تهرانپارس، محله‌ای در شرقی‌ترین نقطه تهران

2
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یکی از معروف‌ترین مناطق شهر تهران در شرقی‌ترین سمت آن، محله تهرانپارس است که به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود.
تهرانپارس، محله‌ای در شرقی‌ترین نقطه تهران

خرید آپارتمان در تهرانپارس

تهرانپارس یکی از محله‌های بزرگ تهران است که در شرق و شمال شرق واقع شده است. بلوار پروین در تهرانپارس، این محله را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم کرده که تهرانپارس شرقی در منطقه ۴ شهرداری تهران و تهرانپارس غربی در منطقه 8 واقع شده است. در تهرانپارس غربی 4 فلکه اصلی وجود دارد که در حال حاضر فلکه دوم و چهارم به چهارراه تبدیل‌ شده‌اند. تهرانپارس غربی از غرب، به بزرگراه باقری و از شرق به بلوار ‌یا خیابان شاهد دسترسی دارد. مزیت تهرانپارس غربی به شرقی، وجود امکانات رفاهی بیشتر است.

خرید آپارتمان در تهرانپارس

در این محله مراکز خرید، رستوران‌ها و بانک‌های بیشتری در دسترس عموم قرار دارد. به طور کل تهرانپارس غربی ظاهری مدرن‌تر و خانه‌هایی به نسبت گران‌تر از تهرانپارس شرقی دارد. در مقابل تهرانپارس شرقی کوچک‌تر و خلوت‌تر بوده و ترافیک آن کمتر است.

قیمت خرید خانه در تهرانپارس

از جمله خیابان‌های مهم محله تهرانپارس می‌توان به خیابان شهید خوشوقت، خیابان شهید حسینی، خیابان شهید قانع (پروین) و خیابان شهید بابا یوسفی اشاره کرد. قیمت خرید خانه در این محله متوسط رو به بالا است و بستگی به خیابان، متراژ و عوامل دیگر دارد. شهرک‌هایی مانند شهرک امید، شهرک پارس و شهرک فرهنگیان در تهرانپارس غربی قرار دارند. افراد زیادی به دلیل وجود همین شهرک‌ها، به اجاره آپارتمان در تهرانپارس غربی روی آورده‌اند. بزرگراه‌هایی از قبیل رسالت، شهید زین الدین و شهید باقری نیز از این منطقه عبور می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:  قیمت مسکن در بهمن‌ماه ریزشی شد

دسترسی به تهرانپارس

دسترسی به تهرانپارس

موقعیت مکانی این محله به شکلی است که در میان برخی از بزرگراه‌های اصلی تهران قرار گرفته و همین امر، رفت و آمد را برای خودروهای شخصی آسان کرده است. از طرفی وجود سه ایستگاه مترو شهید باقری، تهرانپارس و فرهنگسرا برای حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده است. خطوط تاکسی و اتوبوس نیز در این محله پرجمعیت، آماده خدمت رسانی به مردم است.

پاساژ پارسیان

امکانات تهرانپارس

از جمله امکانات درمانی مهم این محله می‌توان به بیمارستان‌های آرش و تهرانپارس اشاره داشت. مراکز خرید سپید، پارسیان و سیوان هم در محله تهرانپارس فعال هستند. مناطق تفریحی نزدیک به این محله نیز پارک‌های جنگلی‌ یاس، فاطمی، لویزان، سرخه حصار، پارک پلیس و باغ پرندگان است. فرهنگسرای اشراق نیز از فعال‌ترین مکان‌های فرهنگی محله تهرانپارس است که در فلکه دوم واقع شده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «آپادانا، محله‌ای کوچک در منطقه هفت تهران» را در دلتا مگ بخوانید.

2 دیدگاه

 1. […] بیشتر: مطلب «تهرانپارس، محله‌ای در شرقی‌ترین نقطه تهران» را در دلتا مگ […]

  پاسخ

 2. رحمانی

  21 مرداد 1401 در 1:17 ق.ظ

  سلام و درود،

  سپاس از مطلبتون. بنده به مدت ۶۰ سال و از پیش از انقلاب، در این منطقه سکونت دارم و از سازندگان ابتدایی این منطقه میباشم.
  در زمینه مرزبندی بخش شرقی و غربی و مرز بندی مناطق ۴ و ۸ مطلب اشتباه میباشد، لطفا تصحیح بفرمایید.
  مرز تهرانپارس غربی از غرب، خیابان باقری، از شرق خیابان اصلی تهرانپارس، از شمال اتوبان زین الدین (همت) و از جنوب خیابان دماوند است،
  و مرز تهرانپارس شرقی از غرب خیابان اصلی تهرانپارس، از شرق خیابان پروین، از شمال انوبان زین الدین (همت) و از جنوب خیابان دماوند است.

  بخش شمالی تهرانپارس یعنی شمال اتوبان رسالت، شامل فلکه دوم، فلکه سوم، فلکه چهارم جز منطقه ۴ و بخش جنوبی تهرانپارس یعنی جنوب اتوبان رسالت و تنها شامل فلکه اول جز منطقه ۸ میباشد. با سپاس

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

محله زعفرانیه تهران کجاست؟

محله زعفرانیه به دلیل قرارگیری در ارتفاعی بالاتر از سطح دریا، نسبت به مناطق دیگر تهران، از…