بهترین محله تهرانپارس برای خرید آپارتمان کجاست؟

1
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
یکی از معروف‌ترین مناطق شهر تهران در شرقی‌ترین سمت آن، محله تهرانپارس است که به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود.
قیمت آپارتمان در تهرانپارس

خواننده عزیز، آیا به دنبال خرید آپارتمان در محله تهرانپارس  هستید؟ اگر شما هم جزء افرادی  هستید که در جستجوی خانه‌ی رویایی خود هستند، به شما توصیه می‌کنم سری به سایت دلتا بزنید. در سایت ما، می‌توانید با تنوعی از آگهی‌ها و پیشنهادات آپارتمان‌های فوق‌العاده در تهران پارس آشنا شوید.

تهرانپارس، روایتی از زمان‌های قدیمی و یکی از محله‌های بزرگ شهر تهران است. پیش از این، دو آبادی کوچک به نام‌های مهدی‌آباد و مجیدآباد در این ناحیه قرار داشتند. با خرید این ناحیه توسط یک فرد زرتشتی، ساخت و ساز در آن آغاز شد. امروزه، تهرانپارس با دو بخش شرقی و غربی، امکانات فراوانی در زمینه‌های رفاهی، آموزشی، مذهبی و غیره دارد. بیایید با ما به بررسی و آشنایی کامل با این منطقه بپردازیم.

محله تهرانپارس

محله تهرانپارس کجاست؟

محله تهرانپارس، که در منطقه 4 و منطقه 8 شهرداری تهران قرار دارد، به‌طور خلاصه به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود. این محله در شرق و شمال‌شرق شهر تهران واقع شده است.

بخش شرقی تهرانپارس به منطقه جوادیه محدود می‌شود، در حالی که بخش غربی آن در محدوده دردشت قرار دارد. سرخه حصار مرز جنوبی این محله است. تهرانپارس دارای دسترسی آسان به مترو، اتوبوس و بزرگراه‌ها است و برای ساکنان این منطقه حمل و نقل عمومی و تردد با خودرو آسان است.

اتوبان شهید یاسینی در جنوب، اتوبان شهید باقری در غرب و اتوبان شهید حاج قاسم سلیمانی در شمال و شرق محدوده‌ی تهرانپارس قرار دارند. سه‌راه تهرانپارس نیز در تقاطع خیابان تیرانداز قرار دارد و جنوبی‌ترین بخش این محله را تشکیل می‌دهد.

مهمترین خیابان و میدان های تهران پارس کدامند؟

محله تهرانپارس دارای 60 کوچه اصلی است که در بخش‌های شرقی و غربی آن قرار دارند. خیابان دماوند تا بزرگراه زین‌الدین محدوده شماره‌های زوج خیابان‌ها را شامل می‌شود، در حالی که خیابان‌های عمودی با شماره‌های فرد از 103 تا 139 وجود دارند. بلوار اصلی تهرانپارس از فلکه چهارم شروع شده و تا سه‌راه تهرانپارس، به نام خیابان تیرانداز آرش، ادامه دارد. همچنین، خیابان‌های عمودی شامل خیابان‌های کادوس، عادل، زرین، رشید، رستم، گیو و پارسیان است. محله تهرانپارس دارای چهار فلکه است و خیابان تیرانداز از نقاط تجاری مهم این منطقه به شمار می‌رود.

  • فلکه اول تهرانپارس در منطقه 8 تهران قرار دارد و به فلکه قمر بنی هاشم شناخته می‌شود.
  • فلکه دوم تهرانپارس در منطقه 4 تهران واقع شده و به چهارراه اشراق معروف است.
  • فلکه سوم تهرانپارس نیز در منطقه 4 تهران قرار دارد و به فلکه سجادیه تغییر نام یافته است.
  • فلکه چهارم تهرانپارس پس از ساخت بزرگراه شهید زین‌الدین تخریب و از بین رفت.

با توجه به عبور بزرگراه رسالت و تلاقی خیابان تیرانداز، فلکه چهارم به تقاطع تیرانداز شناخته می‌شود.

خرید آپارتمان در تهرانپارس

در این محله مراکز خرید، رستوران‌ها و بانک‌های بیشتری در دسترس عموم قرار دارد. به طور کل تهرانپارس غربی ظاهری مدرن‌تر و خانه‌هایی به نسبت گران‌تر از تهرانپارس شرقی دارد. در مقابل تهرانپارس شرقی کوچک‌تر و خلوت‌تر بوده و ترافیک آن کمتر است.

قیمت خرید خانه در تهرانپارس

از جمله خیابان‌های مهم محله تهرانپارس می‌توان به خیابان شهید خوشوقت، خیابان شهید حسینی، خیابان شهید قانع (پروین) و خیابان شهید بابا یوسفی اشاره کرد. قیمت خرید خانه در این محله متوسط رو به بالا است و بستگی به خیابان، متراژ و عوامل دیگر دارد. شهرک‌هایی مانند شهرک امید، شهرک پارس و شهرک فرهنگیان در تهرانپارس غربی قرار دارند. افراد زیادی به دلیل وجود همین شهرک‌ها، به اجاره آپارتمان در تهرانپارس غربی روی آورده‌اند. بزرگراه‌هایی از قبیل رسالت، شهید زین الدین و شهید باقری نیز از این منطقه عبور می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:  خرید آپارتمان در نیاوران؛ همه چیز درباره این منطقه اعیان نشین

دسترسی به تهرانپارس

این محله از لحاظ دسترسی بسیار غنی می‌باشد. چراکه بین چند بزرگراه اصلی شهر قرار گرفته است. علاوه بر آن خیابان‌کشی مدرن این محله باعث شده تا حمل نقل با سرعت بیشتری انجام گیرد. این منطقه در طرح ترافیک زوج و فرد قرار ندارد و به راحتی می‌توان از اتومبیل خود استفاده کرد. اما با این وجود خطوط مترو فرهنگسرا، شهید باقری و تهرانپارس باعث شد تا رفت و آمد به این محله بسیار راحت‌تر انجام شود. همچنین نزدیک‌ترین خطوط اتوبوس و بی‌ارتی به این محله می‌توان به خط تندرو چهار راه تهرانپارس به پایانه آزادی، خط اتوبوس چهار راه تهرانپارس به میدان رسالت، خط پایانه علم و صنعت به پایانه افق، خط میدان رسالت به شهرک شهید بهشتی و خط چهار راه تهران‌پارس به شهرک پارس اشاره کرد.

خرید آپارتمان در تهرانپارس

امکانات تهران پارس

از جمله امکانات درمانی مهم این محله می‌توان به بیمارستان‌های آرش و تهرانپارس اشاره داشت. مراکز خرید سپید، پارسیان و سیوان هم در محله تهرانپارس فعال هستند. مناطق تفریحی نزدیک به این محله نیز پارک‌های جنگلی‌ یاس، فاطمی، لویزان، سرخه حصار، پارک پلیس و باغ پرندگان است. فرهنگسرای اشراق نیز از فعال‌ترین مکان‌های فرهنگی محله تهرانپارس است که در فلکه دوم واقع شده است.

سخن آخر  در مورد خرید آپارتمان در تهرانپارس

تهرانپارس شرقی به دلیل مساحت کمتر و تعداد ساکنین بیشتر، احتمالاً ترافیک آرامتری دارد. این بخش برای افرادی که به دنبال فضای آرام و سکون هستند، می‌تواند جذاب باشد.

تهرانپارس غربی از نظر امکانات بیشتری برخوردار است. در این بخش می‌توان به وجود مراکز خرید، بانک‌ها، رستوران‌ها و امکانات تفریحی متنوع اشاره کرد. بنابراین، اگر برای شما امکانات و راحتی در دسترس بیشتری اهمیت دارد، ممکن است تهرانپارس غربی برای شما مناسب باشد.

در نهایت، برای تصمیم‌گیری درباره بهترین محله تهرانپارس، می‌توانید نیازها، سبک زندگی و ترجیحات خود را در نظر بگیرید و با بررسی موقعیت و امکانات هر دو بخش، انتخابی را براساس آن‌ها انجام دهید.

محله تهرانپارس یکی از محله‌های بزرگ تهران است که در شرق و شمال شرق واقع شده است. بلوار پروین در تهرانپارس، این محله را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم کرده که تهرانپارس شرقی در منطقه ۴ شهرداری تهران و تهرانپارس غربی در منطقه 8 واقع شده است. در تهرانپارس غربی 4 فلکه اصلی وجود دارد که در حال حاضر فلکه دوم و چهارم به چهارراه تبدیل‌ شده‌اند. تهرانپارس غربی از غرب، به بزرگراه باقری و از شرق به بلوار ‌یا خیابان شاهد دسترسی دارد. مزیت تهرانپارس غربی به شرقی، وجود امکانات رفاهی بیشتر است.

مطالعه بیشتر: مطلب «آپادانا، محله‌ای کوچک در منطقه هفت تهران» را در دلتا مگ بخوانید.
بنر مشاهده بهترین آگهی ها

یک نظر

  1. […] بیشتر: مطلب «تهرانپارس، محله‌ای در شرقی‌ترین نقطه تهران» را در دلتا مگ […]

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

با محله همت آباد کرج آشنا شوید

با گران شدن خانه در تهران بعضی از افراد تمایل به سکونت در کرج را دارند. همت آباد کرج یکی ا…