محله آپادانا تهران کجاست؟

1
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آپادانا که به خیابان خرمشهر تغییر نام داده است، در منطقه 7 قرار گرفته و جزو مناطق قدیمی تهران است.
آپادانا، محله‌ای قدیمی در منطقه هفت تهران

خرید آپارتمان در محله آپادانا

آپادانا که امروزه به نام خیابان خرمشهر نیز شناخته می‌شود، در منطقه 7 شهرداری تهران قرار گرفته است. اگر خواهان آشنایی بیشتر با این محله هستید، تا انتهای این مطلب با دلتا مگ همراه باشید. این خیابان، خیابانی شلوغ و پرترافیک با فروشگاه‌ها و مغازه های رنگارنگی است که سرشار از تلاش و تکاپو است. خیابان آپادانا (خیابان خرمشهر) در نزدیکی محله نیلوفر-شهید قندی قرار گرفته است. این محله از شرق به خیابان سهروردی و از غرب به خیابان قنبرزاده، در نزدیکی مصلای تهران دسترسی دارد.

پاساژ اندیشه

قیمت خرید خانه در آپادانا

خیابان آپادانا (خرمشهر) یکی از محله‌های قدیمی تهران است که هنوز هم خانه و مغازه‌های قدیمی در آن به چشم می‌خورند. با این حال در این محله نیز مانند دیگر محله‌های تهران، ساخت و ساز آپارتمان‌های نوساز و لوکس تا حدودی انجام شده است. قیمت خرید و اجاره آپارتمان در آپادانا بستگی به خیابان، شرایط و متراژ ملک دارد.

مطلب پیشنهادی:  طرح دو فوریتی مجلس برای کنترل بازار اجاره بها

نقشه محله آپادانا

نقشه زیر، محله آپادانا را به همراه مرزبندی نشان داده است.

مکان‌های مهم آپادانا

در این محله مکان‌های مهمی مانند سازمان امور مالیاتی کشور، شهرداری منطقه هفت و مرکز خرید اندیشه واقع شده‌ است. از مراکز درمانی نزدیک به این خیابان نیز می‌توان به بیمارستان مادران اشاره کرد.

سازمان امور مالیاتی کشور

دسترسی به آپادانا

اگر خودروی شخصی دارید، از طریق محله سهروردی می‌توانید به این خیابان دسترسی پیدا کنید. اگر هم قصد تردد با وسایل نقلیه عمومی را دارید، ایستگاه متروی سهروردی و ایستگاه شهید قدوسی، جزو نزدیک‌ترین ایستگاه‌ها به این خیابان هستند. ایستگاه‌های اتوبوس در محله نیلوفر و سهروردی شمالی و همچنین خطوط تاکسی‌رانی نیز در این خیابان، آماده خدمت‌رسانی به عموم مردم است.

مطالعه بیشتر: «سهروردی جنوبی، محله‌ای با بافت تجاری»

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

محله زعفرانیه تهران کجاست؟

محله زعفرانیه به دلیل قرارگیری در ارتفاعی بالاتر از سطح دریا، نسبت به مناطق دیگر تهران، از…