سهروردی جنوبی، محله‌ای با بافت تجاری

1
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سهروردی جنوبی محله‌ای در منطقه 7 تهران است که مجتمع‌های اداری_تجاری زیادی در آن دیده می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این محله تا انتهای این گزارش با ما همراه باشید.
سهروردی جنوبی، محله‌ای با بافت تجاری

خرید آپارتمان در سهروردی جنوبی

محله سهروردی جنوبی که به محله باغ صبا نیز معروف است، در منطقه 7 شهرداری تهران قرار گرفته است. این محله از سمت شمال به خیابان شهید مطهری، از جنوب به خیابان بهار شیراز، از جهت شرق به خیابان شریعتی و از غرب به خیابان سهروردی منتهی می‌شود. اگر قصد خرید آپارتمان در محله سهروردی جنوبی را دارید، تا انتهای این مطلب با دلتا مگ همراه باشید. وجود ادارات و دفاتر مرکزی شرکت‌های بزرگ کشور در این محله و نیز دسترسی به اغلب نقاط تهران، بر محبوبیت این محله افزوده است.

خرید آپارتمان در سهروردی جنوبی

قیمت خانه در سهروردی جنوبی

این محله به دلیل دسترسی راحت به دیگر مناطق تهران و داشتن امکانات کافی در خود، با استقبال فراوانی از جانب متقاضیان ساخت و ساز و مسکن قرار گرفته است. قیمت آپارتمان در این محله متوسط رو به بالا است و هر چه به سمت شمال این محله برویم، قیمت‌ها افزایش پیدا خواهد کرد. این محله در محدوده طرح ترافیک قرار داشته و همین امر، رفت و آمد را برای افرادی که خودروی شخصی دارند، کمی سخت کرده است. اگر قصد رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی را دارید، ایستگاه اتوبوس واقع در باغ صبا، کاج و ایستگاه اتوبوس خیابان شریعتی از جمله ایستگاه‌های اتوبوس موجود در این محله یا نزدیک به آن محسوب می‌شوند. همچنین ایستگاه تاکسی و خطوط ویژه نیز در این محله فعالیت گسترده‌ای دارند. از جمله ایستگاه‌های مترو نزدیک به آن می‌توان به ایستگاه متروی سهروردی، مفتح و شهید قدوسی اشاره کرد.

امکانات سهروردی جنوبی

امکانات سهروردی جنوبی

محله سهروردی جنوبی به دلیل قرارگیری در کنار خیابان‌هایی مانند خیابان مطهری، خیابان بهار شیراز، خیابان کریمخان و خیابان قائم مقام فراهانی، از موقعیت تجاری-اداری بسیار خوبی برخوردار شده است. همین امر بسیاری از افراد را به خرید یا اجاره واحدهای تجاری و اداری در این محله ترغیب می‌کند. از جمله مجتمع‌های تجاری این محله می‌توان به مجتمع تجاری سهروردی، مجتمع تجاری مریم و مجتمع نگین آبی اشاره کرد.

مطالعه بیشتر: مطلب «خرید خانه در سهروردی شمالی چقدر بودجه می‌خواهد؟» را در دلتا مگ بخوانید.

 • حوزه ساخت و ساز

  چرا سفته در بازار مسکن رونق گرفت؟

  با توجه به تلاطم‌های اقتصادی که به دنبال تحریم‌ها به وجود آمد و سیاست‌های غلط که بر این با…
 • کمبود مسکن

  علت بحران در حوزه مسکن چیست؟

  بسیاری از این ارگان‌ها از واگذاری زمین سرباز زدند. این سازمان‌ها بجای واگذاری زمین‌های مرغ…
 • فروش خانه

  نکات حقوقی انجام معامله با چک

  حتما در متن قرارداد شماره چک‌هایی را که بین دو طرف معامله رد و بدل می‌‎شود قید کنید تا از …
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

چرا سفته در بازار مسکن رونق گرفت؟

با توجه به تلاطم‌های اقتصادی که به دنبال تحریم‌ها به وجود آمد و سیاست‌های غلط که بر این با…