تلاش دولت برای کنترل بازار اجاره بها

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جلسه سامان‌دهی بازار اجاره مسکن روز گذشته به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد و پیشنهاد‌های وزارت راه و شهرسازی برای سامان‌دهی بازار اجاره مسکن و کمک‌های حمایتی دولت و ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان واجد شرایط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
جلسه سامان‌دهی بازار اجاره مسکن روز گذشته به ریاست معاون اول

به گزارش دلتا مگ به نقل از فارس، محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور در این جلسه، به اقدامات و برنامه‌های دولت برای آرامش بازار اجاره مسکن اشاره کرد و نسبت به سامان دهی بازار اجاره مسکن تاکید داشت.

وی در ادامه گفت: کمک‌های حمایتی و پرداختی ودیعه مسکن به افراد واجد شرایط به ویژه بخشی از جامعه که در تهیه مسکن دچار مشکلات اساسی هستند، متمرکز می‌شود.

معاون اول رئیس‌جمهور می‌گوید: با کمک دستگاه‌های نظارتی باید تمامی مصوبات هیات دولت و ستاد تنظیم بازار در خصوص نظارت بر نحوه تغییر قیمت‌ها در بازار اجاره مسکن و همچنین عملکرد بنگاه‌ها و مشاوران ملکی با دقت پیگیری شود.

همچنین در این جلسه رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی گفت: سقف تسهیلات ودیعه اجاره مسکن و اسکان موقت به خانوارهای واجد شرایط در سال جاری تا ۴ برابر افزایش یافته و کمک‌های تسهیلاتی و حمایتی دولت به گونه‌ای تنظیم شده است که بدون تحریک بازار مسکن کمک‌های دولت در اختیار مستاجرین قرار گیرد.

جلسه سامان‌دهی بازار اجاره مسکن روز گذشته به ریاست معاون اول

وی ادامه داد: طبق مصوبه شورای پول و اعتبار تسهیلات بانکی به متقاضیان واجد شرایط در تهران به ۱۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها به ۷۰ میلیون تومان و در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر هم به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

در این جلسه مقرر شد برای نظارت بیشتر بر اجرای مصوبه ستاد تنظیم بازار در خصوص تعیین سقف برای افزایش اجاره‌بها تا ۲۵ درصد برای تهران، ۲۰درصد در کلان‌شهرهای بالای یک میلیون نفر و ۱۵ درصد برای سایر شهرها؛ تمهیدات قانونی جهت برخورد با متخلفان اندیشیده شود.

همچنین اعضای این جلسه بر ثبت اجاره‌نامه‌های رسمی با قابلیت پیگیری حقوقی در بنگاه‌های مسکن، الزام به داشتن کد رهگیری برای مشاوران املاک و همچنین تشدید نظارت‌ها توسط سازمان‌های نظارتی در راستای اجرای دقیق مصوبات ستاد تنظیم بازار برای رعایت سقف افزایش اجاره‌بهای مسکن در کشور تاکید کردند.

مطالعه بیشتر: مطلب «اقساط 11 میلیونی وام خرید مسکن!» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

شهرک غرب، محله‌ای با معماری نوین

اگر قصد خرید ملکی را دارید و جزو آن دسته از افرادی هستید که به زندگی در خانه‌های ویلایی عق…

مطالب پیشنهادی

جشن

جشن اولی آژانس‌های دلتا؛ تیر ماه 1401

آژانس املاک دلتا، با بیش از هزار تن پرسنل فعال و متخصص در حوزه ملک، با استفاده از تعهد ممزوج با تخصص، مبتکر اولین حوزه دلالی علمی املاک در کشور است. آژانس‌های زیرمجموعه دلتا، با بهره‌گیری از پرسنل فعال و توانمند، هر ماهه شاهد رقابت بوده و جشنی برای رتبه برتر در میان آژانس‌های دلتا برگزار می‌گردد.