هر آنچه باید درباره محله عباس آباد بدانید

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عباس آباد یا همان خیابان بهشتی محله‌ای در منطقه 7 شهرداری تهران است که به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی، امکانات مناسب، دسترسی آسان و ... بسیاری متقاضی خرید آپارتمان در عباس آباد هستند.

به گزارش دلتا مگ، بدون شک هر فردی قبل از اقدام برای خرید خانه، باید با منطقه‌ای که قرار است در آن سکونت داشته باشد آشنا شود؛ از همین رو ما در این گزارش قصد داریم برای کسانی که به دنبال خرید آپارتمان در عباس آباد هستند، اقدام به معرفی این محله کنیم.

عباس آباد یا همان خیابان بهشتی محله‌ای در منطقه 7 شهرداری تهران است که به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی، امکانات مناسب، دسترسی آسان و … بسیاری متقاضی خرید آپارتمان در عباس آباد هستند.

بخش اعظمی از بافت محله عباس آباد را واحدهای اداری-تجاری تشکیل می‌دهند از همین رو افراد زیادی از سایر نقاط شهر تهران برای رسیدن به محل کار خود، در این محله تردد می‌کنند. همین موضوع باعث شد در ابتدای صبح و ساعات پایان کار، این محله مملو از رفت‌وآمد کارمندان و شاغلان باشد.

ادارات و مراکز مهم در عباس آباد

 1. موزه بانک مرکزی
 2. وزارت راه و شهرسازی
 3. مصلی تهران
 4. کتابخانه ملی ایران
 5. استانداری تهران
 6. سازمان بنادر و دریانوردی
 7. باغ کتاب

خرید آپارتمان در عباس آباد

قیمت خرید آپارتمان در عباس آباد

کسانی که به دنبال خرید آپارتمان در عباس آباد هستند لازم است که بدانند متوسط قیمت مسکن در این محله بالاست و خرید خانه در آن نیازمند سرمایه زیادی است. اما اگر نقدینگی موردنیاز برای خرید خانه در عباس آباد را دارید، باید بگوییم که یکی از بهترین محله‌های تهران را برای سکونت انتخاب کرده‌اید.

تنوع واحدهای مسکونی در این محله زیاد است؛ شما متناسب با بودجه‌ای که دارید می‌توانید به سراغ خرید واحدهای مسکونی نوساز و یا حتی خانه‌های قدیمی با سال ساخت بالای 20 سال بروید. قیمت مسکن در این محله از متری 38 میلیون آغاز و تا متری 65 میلیون تومان نیز می‌رسد.

دسترسی به محله عباس آباد

اگر بخواهیم در خصوص دسترسی این محله به سایر نقاط شهر تهران توضیح دهیم باید بگوییم محله عباس آباد از جنوب به خیابان مطهری، از شرق به خیابان شریعتی و از غرب به اتوبان مدرس منتهی می‌شود. از خیابان‌های مهم این محله می‌توان به سهروردی، آپادانا، نیلوفر، نوبخت، مهناز، اندیشه، سورنا، میرعماد و پارسا اشاره کرد.

وضعیت حمل و نقل عمومی محله عباس آباد

یکی از مزایای بسیار خوب این محله، دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی است که باعث شده ساکنان و یا افرادی که به این محله رفت و آمد می‌کنند به راحتی بتوانند به این محله دسترسی داشته باشند. ایستگاه اتوبوس تندرو خط ۵، پایانه بیهقی-پایانه علم و صنعت و خط ۷، میدان راه آهن-پایانه تجریش نزدیک به این محله ایستگاه دارند. افرادی که از با مترو تردد می‌کنند می‌تواند از ایستگاه «بهشتی» واقع در خط یک (کهریزک-تجریش) استفاده کنند.

مطالعه بیشتر: مطلب «هفت تیر محله‌ای پرجنب‌وجوش در مرکز شهر تهران» را در دلتا مگ بخوانید.

 • حوزه ساخت و ساز

  چرا سفته در بازار مسکن رونق گرفت؟

  با توجه به تلاطم‌های اقتصادی که به دنبال تحریم‌ها به وجود آمد و سیاست‌های غلط که بر این با…
 • کمبود مسکن

  علت بحران در حوزه مسکن چیست؟

  بسیاری از این ارگان‌ها از واگذاری زمین سرباز زدند. این سازمان‌ها بجای واگذاری زمین‌های مرغ…
 • فروش خانه

  نکات حقوقی انجام معامله با چک

  حتما در متن قرارداد شماره چک‌هایی را که بین دو طرف معامله رد و بدل می‌‎شود قید کنید تا از …
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

چرا سفته در بازار مسکن رونق گرفت؟

با توجه به تلاطم‌های اقتصادی که به دنبال تحریم‌ها به وجود آمد و سیاست‌های غلط که بر این با…