محله عباس‌آباد تهران کجاست؟

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عباس آباد یا همان خیابان بهشتی محله‌ای در منطقه 7 شهرداری تهران است که به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی، امکانات مناسب، دسترسی آسان و ... بسیاری متقاضی خرید آپارتمان در عباس آباد هستند.

به گزارش دلتامگ، بدون شک هر فردی قبل از اقدام برای خرید خانه، باید با منطقه‌ای که قرار است در آن سکونت داشته باشد آشنا شود؛ از همین رو ما در این گزارش قصد داریم برای کسانی که به دنبال خرید آپارتمان در عباس آباد هستند، اقدام به معرفی این محله کنیم.

عباس آباد تهران کجاست؟

عباس آباد تهران یا همان خیابان بهشتی محله‌ای در منطقه 7 شهرداری تهران است که به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی، امکانات مناسب، دسترسی آسان و … بسیاری متقاضی خرید آپارتمان در عباس آباد هستند.

بخش اعظمی از بافت محله عباس اباد تهران را واحدهای اداری-تجاری تشکیل می‌دهند از همین رو افراد زیادی از سایر نقاط شهر تهران برای رسیدن به محل کار خود، در این محله تردد می‌کنند. همین موضوع باعث شد در ابتدای صبح و ساعات پایان کار، این محله مملو از رفت‌وآمد کارمندان و شاغلان باشد.

ادارات و مراکز مهم در  خیابان عباس آباد تهران

 1. موزه بانک مرکزی
 2. وزارت راه و شهرسازی
 3. مصلی تهران
 4. کتابخانه ملی ایران
 5. استانداری تهران
 6. سازمان بنادر و دریانوردی
 7. باغ کتاب

خرید آپارتمان در عباس آباد

قیمت خرید آپارتمان در عباس آباد

کسانی که به دنبال خرید آپارتمان در عباس آباد هستند لازم است که بدانند متوسط قیمت مسکن در این محله بالاست و خرید خانه در آن نیازمند سرمایه زیادی است. اما اگر نقدینگی موردنیاز برای خرید خانه در عباس آباد تهران را دارید، باید بگوییم که یکی از بهترین محله‌های پایتخت را برای سکونت انتخاب کرده‌اید.

تنوع واحدهای مسکونی در این محله زیاد است؛ شما متناسب با بودجه‌ای که دارید می‌توانید به سراغ خرید واحدهای مسکونی نوساز و یا حتی خانه‌های قدیمی با سال ساخت بالای 20 سال بروید.

مطلب پیشنهادی:  محله آهنگ تهران کجاست؟

نقشه محله عباس آباد

محله عباس آباد، دسترسی ها و خیابان های اطراف آن در تصویر زیر نمایش داده شده است.

دسترسی به محله عباس آباد

اگر بخواهیم در خصوص دسترسی این محله به سایر نقاط شهر تهران توضیح دهیم باید بگوییم محله عباس آباد از جنوب به خیابان مطهری، از شرق به خیابان شریعتی و از غرب به اتوبان مدرس منتهی می‌شود. از خیابان‌های مهم این محله می‌توان به سهروردی، آپادانا، نیلوفر، نوبخت، مهناز، اندیشه، سورنا، میرعماد و پارسا اشاره کرد.

وضعیت حمل و نقل عمومی محله عباس اباد تهران

یکی از مزایای بسیار خوب این محله، دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی است که باعث شده ساکنان و یا افرادی که به این محله رفت و آمد می‌کنند به راحتی بتوانند به این محله دسترسی داشته باشند. ایستگاه اتوبوس تندرو خط ۵، پایانه بیهقی-پایانه علم و صنعت و خط ۷، میدان راه آهن-پایانه تجریش نزدیک به این محله ایستگاه دارند. افرادی که از با مترو تردد می‌کنند می‌تواند از ایستگاه «بهشتی» واقع در خط یک (کهریزک-تجریش) استفاده کنند.

مطالعه بیشتر: «هفت تیر محله‌ای پرجنب‌وجوش در مرکز شهر تهران»

 • شهرک اکباتان، یکی از شهرک‌های معروف تهران

  صفر تا صد شهرک اکباتان تهران

  شهرک اکباتان یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های خاورمیانه است که مهم‌ترین ویژگی آن، مستقل بودن آن ا…
 • محله نصرت تهران

  محله نصرت تهران کجاست؟

  محله نصرت در منطقه 6 شهرداری تهران قرار گرفته است که از شرق با بلوار کشاورز و میدان انقلاب…
 • محله قصرالدشت

  محله قصرالدشت تهران کجاست؟

  خیابان قصرالدشت از امکانات خوبی برخوردار است. از مراکز درمانی مهم این منطقه می‌توان به بیم…
بیشتر ببینید در محله های تهران

همچنین بخوانید

صفر تا صد شهرک اکباتان تهران

شهرک اکباتان یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های خاورمیانه است که مهم‌ترین ویژگی آن، مستقل بودن آن ا…