صفر تا صد خرید آپارتمان در دهکده المپیک

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دهکده المپیک در شمال غربی تهران و در منطقه 22 تهران واقع شده است. بخش شرقی دهکده المپیک به رودخانه و باغ‌های کن، بخش جنوبی آن به بزرگراه همت و بخش شمالی آن به رشته کوه‌های البرز منتهی می‌شود.
خرید آپارتمان در دهکده المپیک

به گزارش دلتا مگ، بدون شک هر فردی قبل از اقدام برای خرید خانه، باید با منطقه‌ای که قرار است در آن سکونت داشته باشد آشنا شود؛ از همین رو ما در این گزارش قصد داریم برای کسانی که به دنبال خرید آپارتمان در دهکده المپیک هستند، اقدام به معرفی این شهرک کنیم.

قبل از اینکه اقدام به بررسی ویژگی، امکانات و قیمت خرید آپارتمان در دهکده المپیک کنیم، بهتر است که درباره تاریخچه شکل‌گیری آن یک توضیح مختصری بدهیم.

تاریخچه شکل‌گیری دهکده المپیک

زمان شکل‌گیری دهکده المپیک به سال 1348 برمی‌گردد، چرا که قرار بوده در سال 1353 بازی‌های آسیایی در ایران برگزاری شود از همین رو دهکده المپیک برای اسکان ورزشکاران و تیم‌های خارجی ساخته شد و پس از پایان این مسابقات دهکده المپیک محلی برای برگزاری اردوهای تیم‌های ملی شد و پس از آن ساختمان دهکده المپیک به سازمان تربیت بدنی واگذار شد. در حال حاضر نیز بخش زیادی از ساکنان این محله کارمندان سازمان تربیت بدنی هستند.

دهکده المپیک در شمال غربی تهران و در منطقه 22 تهران واقع شده است. بخش شرقی دهکده المپیک به رودخانه و باغ‌های کن، بخش جنوبی آن به بزرگراه همت و بخش شمالی آن به رشته کوه‌های البرز منتهی می‌شود.

خرید آپارتمان در دهکده المپیک

قیمت مسکن در دهکده المپیک

اگر به دنبال خرید آپارتمان در دهکده المپیک هستید، بهتر است که بدانید بافت مسکونی این منطقه نوساز است و متوسط قیمت مسکن در آن بالاست و خرید خانه در آن نیازمند نقدینگی بالایی است. اگر هم قصد سرمایه‌گذاری در این منطقه را دارید بد نیست که بدانید سرمایه‌گذاری در آن بدون ریسک است و آینده روشنی دارد. پس با خیال راحت اقدام به خرید خانه و یا سرمایه‌گذاری در دهکده المپیک کنید.

امکانات دهکده المپیک

جالب است که بدانید دهکده المپیک دارای سه منطقه جدای از هم است که شهرک مسکونی صدرا معروف‌ترین آن است. شهرک صدرا دارای 57 بلوک مسکونی است.

دانشگاه علامه طباطبایی نیز که یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایران به شمار می‌رود در این منطقه واقع شده است. کسانی که در دهکده المپیک ساکن هستند همواره از آرام و خلوتی این منطقه احساس رضایت می‌کنند و معتقدند که امکانات و دسترسی‌های موجود در این منطقه تا حدودی مطلوب است.

دهکده المپیک به دلیل هم‌جواری با بزرگ‌ترین قطب گردشگری منطقه 22 یعنی دریاچه چیتگر توانسته است توجه خانواده‌های بسیاری را به خود جلب کند. از جمله امکان تفریحی نزدیک به این محله می‌توان به بوستان بزرگ جوانمردان، آبشار تهران و پارک جنگی چیتگر و دریاچه خلیج‌فارس تهران در همسایه غربی این محله اشاره کرد.

مطالعه بیشتر: مطلب «هر آنچه باید درباره خرید آپارتمان در شهرک راه آهن بدانید» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

نقش دلار در کاهش قیمت مسکن

بررسی‌های انجام شده در خردادماه سال ۱۴۰۱ حاکی از آن است که، متوسط قیمت مسکن در شهر تهران ب…