چیتگر، محله‌ای برای سرمایه‌گذاری

0
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در گذشته بسیاری از ساکنان تهران حتی نمی‌دانستند که منطقه چیتگر تهران کجاست اما اکنون به لطف وجود پروژه‌های عظیمی نظیر ایران مال، آسمان خراش‌های پرتعداد و همچنین جاذبه‌های گردشگری فراوان، کمتر کسی را می توان یافت که نام منطقه چیتگر را نشنیده باشد.
محله چیتگر، محله ای برای سرمایه گذاری

خرید آپارتمان در چیتگر

محله چیتگر، محله‌ای در شمال غرب تهران و منطقه 22 شهرداری است. این محله به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. چیتگر شمالی از سمت شمال به اتوبان شهید همت و از سمت جنوب به بزرگراه شهید لشکری از سمت شرق به شهرک راه آهن و از سمت غرب آن شهرک کارمندان شهرداری  متصل می‌شود.

محله چیتگر جنوبی نیز در مجاورت محله‌های وردآورد، شهرک دانشگاه تهران، شهرک سینمایی غزالی، چیتگر شمالی و شهرک شهرداری قرار گرفته است. چیتگر جنوبی از شمال به بزرگراه لشکری، از شرق به شهرک دانشگاه تهران، از جنوب به بزرگراه فتح و از غرب به بلوار کرمان خودرو ختم می شود. محله چیتگر به علت داشتن موقعیت مکانی خوب و آب و هوای عالی، محله مناسبی برای خرید آپارتمان است. همچنین اگر قصد سرمایه گذاری دارید، محله چیتگر گزینه مناسبی برای شماست.

خرید آپارتمان در چیتگر

قیمت خانه در چیتگر

چیتگر را نمی توان جزو محله‌های قدیمی تهران نامید. این منطقه که به شهرک‌های جدید و مدرنش معروف است، از ساختمان‌های نوساز و برج‌های بلند قامت تشکیل شده است. همچنین این منطقه به دلیل جاذبه‌های گردشگری خود مانند جنگل و دریاچه دارای آب و هوایی بسیار دلپذیر بوده و نسبت به مناطق دیگر تهران از آلودگی کم‌تری هم برخوردار است. قیمت خانه در این محله متوسط رو به بالاست.

امکانات رفاهی چیتگر

دسترسی به چیتگر

ایستگاه مترو چیتگر جزء ایستگاه‌‌های خط پنج مترو تهران است. مترو چیتگر در کیلومتر ۸ اتوبان تهران، کرج، و در بلوار کوهک واقع شده‌ است. در فضای بیرونی مترو چیتگر خطوط اتوبوسرانی قرار دارد که مسافران را جا به جا می‌کند.

امکانات رفاهی چیتگر

پارک جنگلی چیتگر و دریاچه چیتگر در ضلع شمالی محله چیتگر، از امکانات تفریحی این محله هستند. مجموعه تجاری بام لند در قسمت شمالی چیتگر نیز برای عموم در نظر گرفته شده است. از دیگر امکانات محله چیتگر بازار بزرگ ایران یا همان ایران مال است.  ایران مال مجهز به امکانات گردشی و تفریحی بسیاری است که از میان آن‌ها می‌توان به کتابخانه، سینما، هایپر استار، فروشگاه‌های متعدد پوشاک، انواع رستوران‌‌ها و کافه‌هایی با فضاهای سنتی و مدرن اشاره کرد.

مطالعه بیشتر: مطلب «آشنایی با محله تهرانسر» را در دلتا مگ بخوانید.

 • حوزه ساخت و ساز

  چرا سفته در بازار مسکن رونق گرفت؟

  با توجه به تلاطم‌های اقتصادی که به دنبال تحریم‌ها به وجود آمد و سیاست‌های غلط که بر این با…
 • کمبود مسکن

  علت بحران در حوزه مسکن چیست؟

  بسیاری از این ارگان‌ها از واگذاری زمین سرباز زدند. این سازمان‌ها بجای واگذاری زمین‌های مرغ…
 • فروش خانه

  نکات حقوقی انجام معامله با چک

  حتما در متن قرارداد شماره چک‌هایی را که بین دو طرف معامله رد و بدل می‌‎شود قید کنید تا از …
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

چرا سفته در بازار مسکن رونق گرفت؟

با توجه به تلاطم‌های اقتصادی که به دنبال تحریم‌ها به وجود آمد و سیاست‌های غلط که بر این با…