صفر تا صد محله چیتگر تهران

دیدگاه‌ها برای صفر تا صد محله چیتگر تهران بسته هستند
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در گذشته بسیاری از ساکنان تهران حتی نمی‌دانستند که منطقه چیتگر تهران کجاست اما اکنون به لطف وجود پروژه‌های عظیمی نظیر ایران مال، آسمان خراش‌های پرتعداد و همچنین جاذبه‌های گردشگری فراوان، کمتر کسی را می توان یافت که نام منطقه چیتگر را نشنیده باشد.
محله چیتگر، محله ای برای سرمایه گذاری

محله چیتگر تهران کجاست؟

محله چیتگر، محله‌ای در شمال غرب تهران و منطقه 22 شهرداری است. این محله به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. چیتگر شمالی از سمت شمال به اتوبان شهید همت و از سمت جنوب به بزرگراه شهید لشکری از سمت شرق به شهرک راه آهن و از سمت غرب آن شهرک کارمندان شهرداری  متصل می‌شود.

محله چیتگر جنوبی نیز در مجاورت محله‌های وردآورد، شهرک دانشگاه تهران، شهرک سینمایی غزالی، چیتگر شمالی و شهرک شهرداری قرار گرفته است. چیتگر جنوبی از شمال به بزرگراه لشکری، از شرق به شهرک دانشگاه تهران، از جنوب به بزرگراه فتح و از غرب به بلوار کرمان خودرو ختم می شود. محله چیتگر به علت داشتن موقعیت مکانی خوب و آب و هوای عالی، محله مناسبی برای خرید آپارتمان است. همچنین اگر قصد سرمایه گذاری دارید، این منطقه گزینه مناسبی برای شماست.

امکانات موجود در چیتگر

از امکانات بسیار معروف این منطقه می‌توان به دریاچه و پارک جنگلی و مراکز خرید بسیار معروف آن اشاره کرد. در اطراف دریاچه‌ تعداد بسیار زیادی مراکز خرید و رستوران قرار دارد که به امکانات این منطقه افزوده و علتی برای افزایش درخواست برای خرید آپارتمان در چیتگر شده است. همچنین در اطراف پارک جنگلی، امکانات فراوانی همچون زمین‌های ورزشی، مراکز خرید، رستوران‌های شیک، چادر‌های اقامتی و مجتمع‌های فرهنگی مشاهده می‌شود. از دیگر مناطق بسیار معروف آن می‌‌توان به بام لند که دارای مراکز خرید بسیار شیک و زیباست اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی:  محله جمال زاده شمالی تهران کجاست؟

 

خرید آپارتمان در چیتگر

تاریخچه محله چیتگر تهران

در گذشته زمین های محله چیتگر تهران متعلق به خانواده فرمانفرمایان و فیروزگر بود که بعد از انقلاب این زمین ها به سازمان زمین شهری واگذارشد. با گذشت زمان و مهاجرت افراد به غرب پایتخت تهران به مشکل ترافیک برخورد از این رو، مسئولان دولتی تصمیم گرفتند این منطقه را به شهر تهران اضافه کنند ومحله ای جدید به نام محله چیتگر تاسیس کنند.

چیتگر را نمی توان جزو محله‌های قدیمی تهران نامید. این منطقه که به شهرک‌های جدید و مدرنش معروف است، از ساختمان‌های نوساز و برج‌های بلند قامت تشکیل شده است. همچنین این منطقه به دلیل جاذبه‌های گردشگری خود مانند جنگل و دریاچه دارای آب و هوایی بسیار دلپذیر بوده و نسبت به مناطق دیگر تهران از آلودگی کم‌تری هم برخوردار است.

 

امکانات رفاهی چیتگر

پیشنهاد مطالعه : « اجرای مسکن ملی در بافت های فرسوده »

 

بیشتر ببینید در محله های تهران
نظرات بسته شده است

همچنین بخوانید

آینده خود را با خرید آپارتمان در کوهک تضمین کنید!

کوهک یکی از بهترین محله‌ها در غرب تهران است که در منطقه 22 شهرداری قرار دارد و به عبارت دی…