از محله وردآورد چه می‌دانید؟

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محله وردآورد یکی از محله‌های قدیمی تهران محسوب می‌شود که قسمتی از آن در منطقه 21 و قسمت دیگر آن در منطقه 22 تهران واقع شده است.
خرید آپارتمان در ورد آورد

به گزارش دلتا مگ، بدون شک هر فردی قبل از اقدام برای خرید خانه، باید با محله‌ای که قرار است در آن سکونت داشته باشد آشنا شود؛ از همین رو ما در این گزارش قصد داریم برای کسانی که به دنبال خرید آپارتمان در وردآورد هستند، اقدام به معرفی این محله کنیم.

محله وردآورد یکی از محله‌های قدیمی تهران محسوب می‌شود که قسمتی از آن در منطقه 21 و قسمت دیگر آن در منطقه 22 تهران واقع شده است. در ادامه در خصوص مزایای خرید آپارتمان در وردآورد به شما خواهیم گفت.

شاید برایتان این سؤال پیش آمده که پیشینه نام وردآورد از کجا آمده است؛ وردآورد به معنای گل سرخ است. این محله در گذشته محل رویش گل‌های سرخ بسیاری بود از همین رو به نام آوردگاه گل سرخ یا همان وردآورد معروف شد.

نزدیکی این محله به بوستان ارم و پارک جنگلی چیتگر باعث شده، افرادی زیادی از سایر نقاط شهر تهران به این محله تردد کنند. این در حالی است که دسترسی سریع و آسان به گذرگاه‌ها و شریان‌های اصلی شهر یکی از مزایای بسیار مهم این محله به شمار می‌رود. وردآورد از سمت جنوب به شهر قدس، از سمت شمال آزادراه تهران-کرج و از سمت غرب به گرمدره منتهی می‌شود.

خرید آپارتمان در وردآورد

البته وجود مترو وردآورد باعث شده افرادی که از خودرو شخصی برای تردد استفاده نمی‌کنند، رفت‌وآمد به سایر نقاط شهر بسیار برایشان آسان باشد. در واقع می‌توان گفت نزدیکی این محله به بزرگراه‌ها و حمل و نقل عمومی از مزایای بسیار مهم این محله به شما می‌رود.

با اینکه در طول سال‌های اخیر ساخت‌وسازهای زیادی در این محله صورت گرفته اما با گذر از آن همچنان در برخی مناطق آن شاهد بافت قدیمی و نامناسب شهری خواهید بود. خیابان ولیعصر اصلی‌ترین خیابان منطقه وردآورد است که بسیاری از آپارتمان‌های نوساز و خانه‌هایی که به فروش می‌رسد در محدوده این خیابان است.

این محله دارای شهرک‌های متعددی هستند که دارای امکانات مناسبی برای زندگی است و از همه مهم‌تر قیمت مسکن در آن از سطح متوسط رو به پایینی برخوردار هستند.

شهرک های معروف وردآورد

 • مروارید شهر
 • شهرک آتی
 • شهرک شاهد
 • شهرک وردآورد
 • شهرک شهید خرازی

یکی از مزایای خرید آپارتمان در وردآورد این است این منطقه در حال رشد است و سرمایه گذاری در آن آینده خوبی به همراه خواهد داشت. قیمت مسکن در وردآورد از متری 3 میلیون تومان آغاز و تا متری 15 میلیون تومان نیز می‌رسد.

مطالعه بیشتر: مطلب «آشنایی با محله تهرانسر» را در دلتا مگ بخوانید.

 • حوزه ساخت و ساز

  چرا سفته در بازار مسکن رونق گرفت؟

  با توجه به تلاطم‌های اقتصادی که به دنبال تحریم‌ها به وجود آمد و سیاست‌های غلط که بر این با…
 • کمبود مسکن

  علت بحران در حوزه مسکن چیست؟

  بسیاری از این ارگان‌ها از واگذاری زمین سرباز زدند. این سازمان‌ها بجای واگذاری زمین‌های مرغ…
 • فروش خانه

  نکات حقوقی انجام معامله با چک

  حتما در متن قرارداد شماره چک‌هایی را که بین دو طرف معامله رد و بدل می‌‎شود قید کنید تا از …
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

چرا سفته در بازار مسکن رونق گرفت؟

با توجه به تلاطم‌های اقتصادی که به دنبال تحریم‌ها به وجود آمد و سیاست‌های غلط که بر این با…