آشنایی با محله تهرانسر

2
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قسمت شمالی و مرکزی تهرانسر برای خرید و اجاره آپارتمان بیشتر مورد توجه است و قیمت بالاتری دارد. در حالی که شما در قسمت غرب و شرق محله تهرانسر هم می‌توانید آپارتمان دلخواه خود را به قیمت مناسب‌تر پیدا کنید.
آشنایی با محله تهرانسر

خرید آپارتمان در محله تهرانسر

محله تهرانسر در منطقه 22 شهرداری و غرب تهران واقع شده است. این محله از شمال به بزرگراه شهید لشکری و شهرک آزادی، از جنوب به بزرگراه فتح، از شرق به فرودگاه مهرآباد و از غرب به بزرگراه آزادگان محدود می‌شود. اگر به دنبال خرید آپارتمان در محله تهرانسر هستید، برای آشنایی با ویژگی‌ها و امکانات آن، تا انتهای این مطلب با دلتا مگ همراه باشید.

قیمت خانه در محله تهرانسر

قیمت خانه در محله تهرانسر

تهرانسر در گذشته محله‌ای خلوت با جمعیت محدود بود. اما به مرور زمان و با افزایش ساخت و ساز در این محله، جمعیت آن نیز با افزایش روبرو شد. تهرانسر به 7 بخش  تهرانسر شمالی، تهرانسر شرقی، تهرانسر مرکزی، تهرانسر غربی، باشگاه نف، شهرک پاسداران و شهرک دریا تقسیم می‌شود. قیمت خانه در محله تهرانسر منعطف بوده و رنج مشخصی ندارد. این انعطاف، توجه افراد زیادی را به خرید یا اجاره آپارتمان در محله تهرانسر تشویق می‌کند.

قسمت شمالی و مرکزی برای خرید و اجاره آپارتمان بیشتر مورد توجه است و قیمت بالاتری دارد. در حالی که شما در قسمت غرب و شرق آن نیز می‌توانید آپارتمان دلخواه خود را به قیمت مناسب‌تر پیدا کنید  این محله به دلیل نزدیکی به رودخانه کن، از آب و هوای مطلوبی برخوردار است و آلودگی به ندرت در آن دیده می‌شود. به‌علاوه در این محله به دلیل نزدیکی به فرودگاه مهرآباد، صدای هواپیما به وفور شنیده می‌شود.

تهرانسر برای زندگی

تهرانسر برای زندگی

این محله از لحاظ دسترسی هم از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است. نزدیکی آن به بزرگراه‌های مختلف، سبب شده تا رفت و آمد از تهرانسر به سایر نقاط شهر آسان شود و دغدغه‌ای برای افرادی که با ماشین شخصی حمل و نقل میکنند، نباشد. وجود متروی ایستگاه شهرک اکباتان نیز یکی از اتفاقات مثبت اخیر در مورد این محله بوده است. هر چند که سایر وسایل نقلیه‌ عمومی نیز فعال هستند و بسیاری از افراد ساکن در تهرانسر می‌توانند از ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس بهره ببرند.

این محله از نظر مراکز خدمات درمانی، تفریحی و ورزشی و مراکز فرهنگی وضعیت مناسبی دارد. از مراکز تفریحی آن می‌توان به پارک نرگس، بوستان شهدای گمنام، سینما ققنوس، خانه اسباب بازی، پارک سه گوش، شهربازی الماس، بوستان ریما و …اشاره کرد.

مطالعه بیشتر: مطلب «محله آبشار، محله‌ای مناسب برای سکونت» را در دلتا مگ بخوانید.

 • حوزه ساخت و ساز

  چرا سفته در بازار مسکن رونق گرفت؟

  با توجه به تلاطم‌های اقتصادی که به دنبال تحریم‌ها به وجود آمد و سیاست‌های غلط که بر این با…
 • کمبود مسکن

  علت بحران در حوزه مسکن چیست؟

  بسیاری از این ارگان‌ها از واگذاری زمین سرباز زدند. این سازمان‌ها بجای واگذاری زمین‌های مرغ…
 • فروش خانه

  نکات حقوقی انجام معامله با چک

  حتما در متن قرارداد شماره چک‌هایی را که بین دو طرف معامله رد و بدل می‌‎شود قید کنید تا از …
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

چرا سفته در بازار مسکن رونق گرفت؟

با توجه به تلاطم‌های اقتصادی که به دنبال تحریم‌ها به وجود آمد و سیاست‌های غلط که بر این با…