هر آنچه باید درباره خرید خانه در محله کوهک بدانید

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کوهک یکی از محله‌های قدیمی محسوب می‌شود که در غرب تهران و در منطقه 22 تهران واقع شده است. نزدیکی کوهک به چیتگر آب‌وهوای بسیار مطبوعی را برای این محله به ارمغان داشته است.
خرید مسکن

به گزارش دلتا مگ، بدون شک هر فردی قبل از اقدام برای خرید خانه، باید با محله‌ای که قرار است در آن سکونت داشته باشد آشنا شود؛ از همین رو ما در این گزارش قصد داریم برای کسانی که به دنبال خرید آپارتمان در کوهک هستند، اقدام به معرفی این محله کنیم.

کوهک یکی از محله‌های قدیمی محسوب می‌شود که در غرب تهران و در منطقه 22 تهران واقع شده است. نزدیکی کوهک به چیتگر آب‌وهوای بسیار مطبوعی را برای این محله به ارمغان داشته است.

در طول سال‌های اخیر ساخت‌وسازهای بسیار در کوهک تهران انجام شده است. با گذر از محله شاهد پروژه‌های عظیم ساختمانی و برج‌های آسمان خراش بسیاری خواهید بود که همه آن در همین چند سال اخیر ساخته شده است. شهرک زیتون و یاس از جمله شهرک‌های مهم محله کوهک به شمار می‌رود که مجتمع مسکونی و برج‌های فراوانی در آن ساخت شده است.

برج کادوس، نیلوفر، ترنج و آرتیمس از جمله برج‌های معروف کوهک به شمار می‌روند. یکی از ویژگی‌های بسیار مهم کوهک دسترسی آن به نقاط مختلف تهران است؛ کوهک از سمت شرق به استادیوم آزادی، از سمت غرب به چیتگر، از سمت شمال به راه آهن و از سمت جنوب به اتوبان تهران – کرج منتهی می‌شود.

اگر از وضعیت حمل‌ونقل در محله کوهک سؤال دارید، باید بگوییم که ایستگاه مترو چیتگر در بلوار کوهک و در خیابان نسیم دوم واقع شده است و اتوبوس‌های مسافربری در این مکان استقرار دارند. آب‌وهوای مطبوع کوهک یکی دیگر از عاملی است که باعث شده بسیاری خرید آپارتمان در کوهک را برای سکونت انتخاب کنند.

رعایت اصول شهرسازی در این محله، داشتن شاهراه ارتباطی منطقه 22، وجود مترو،وجود مراکز خرید و پارک چیتگر، آب‌وهوای بسیار تمیز و دسترسی آسان به مراکز اداری و تجاری مرکز شهر از جمله مواردی است که خرید خانه در کوهک را توجیه می‌کند.

خرید آپارتمان در کوهک

دسترسی مهم محله کوهک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اتوبان شهید لشکری
  • اتوبان خرازی
  • پارک چیتگر
  • مرکز خرید بام لند
  • مرکز خرید طوبی

افرادی که در کوهک زندگی می‌کنند دسترسی بسیار خوبی به امکانات رفاهی و تفریحی دارند همین موضوع باعث شده که بسیاری از ساکنان این محله برای تأمین نیاز روزانه خود نیازی نباشد که به سایر نقاط شهر بروند.

اگر به دنبال اطلاع از وضعیت قیمت مسکن در کوهک هستید، بهتر است که بدانید متوسط قیمت مسکن در این محله بالا است از همین رو خرید خانه در کوهک نیازمند نقدینگی زیادی است.

مطالعه بیشتر: مطلب «شهرک امید، تجربه‌ای متفاوت برای سکونت» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

عوامل افزایش قیمت اجاره بها از زبان سخنگوی دولت

به گزارش دلتا مگ به نقل از تسنیم، علی بهادری جهرمی در جلسه شورای‌ عالی مسکن، تعدیل عرضه و …