محله آبشار، محله‌ای مناسب برای سکونت

1
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محله آبشار یکی از محله‌های معروف منطقه 22 تهران است که افراد زیادی را به سمت خود جلب کرده است. اگر خواهان دریافت اطلاعات بیشتر از این محله خوش آب و هوا هستید، تا انتهای این گزارش با ما همراه باشید.
محله آبشار، محله‌ای مناسب برای سکونت

محله آبشار تهران کجاست؟

محله آبشار یکی از محله‌های منطقه 22 بوده و در غرب تهران واقع شده است. در این محله ساخت و ساز بسیار گسترش پیدا کرده و محله مناسبی برای سکونت است. این محله دارای سه شهرک نمونه، امید دژبان و شهرک سیمان می‌باشد. بیشتر ترکیب ساختمان‌ها در این محله، ساختمان‌هایی بلند با متراژ پایین است. همین امر افراد زیادی، به خصوص خانه اولی‌ها را به خرید آپارتمان در محله آبشار ترغیب کرده است.

محله آبشار تهران کجاست؟

دلیل نامگذاری این محله، همجواری آن با آبشار مصنوعی تهران می‌باشد. اما هنوز هم بسیاری از افراد این محله را به نام قدیمی آن، یعنی شهرک نمونه می‌شناسند. محله آبشار از شمال با خیابان جدی اردبیل و از جنوب با بزرگراه خرازی محدود شده است. همچنین با محله‌های ‌دریاچه شهدای خلیج فارس، قائم، دهکده المپیک، گلستان و شهید باقری مجاورت دارد.

به‌علاوه این محله در محدوده‌ طرح ترافیک و زوج و فرد نیست. این محله دارای خیابان‌های عریضی است و بافت آن تقریبا نوساز است. از اماکن مهم این محله می‌توان به رز مال، بازار میوه و تره بار امید، بوستان آوا و بوستان امید اشاره کرد.

پارک آبشار

دسترسی به محله آبشار

بزرگراه شهید همت و شهید خرازی مهم‌ترین دسترسی‌های محلی برای ساکنین جهت تردد به مرکز شهر هستند. مدت زمان تقریبی برای رسیدن به هر کدام از این بزرگراه‌ها تقریباً ۱۰ دقیقه است. یکی از مشکلات عمده منطقه ۲۲ شهر تهران، عدم دسترسی راحت به سیستم حمل و نقل سریع‌السیر مثل مترو و اتوبوس‌های تندرو می‌باشد.

پارک آبشار

در این محله، پارکی بنام پارک آبشار وجود دارد که با امکانات رفاهی برای ساکنین آن طراحی شده است. در این پارک پیست‌های دوچرخه سواری، آلاچیق‌های متعدد، پارکینگ، فضای بازی کودک و نوجوان، منقل‌هایی جهت طبخ کباب، رستوران و امکانات ویژه معلولین و … وجود دارد. این پارک مانند باغ‌های ایرانی طراحی شده است و طبیعت خاصی دارد. همین امر جذابیت زیادی به این پارک تفریحی بخشیده است.

مطالعه بیشتر: مطلب «شهرک امید، تجربه‌ای متفاوت برای سکونت» را در دلتا مگ بخوانید.

 • حوزه ساخت و ساز

  چرا سفته در بازار مسکن رونق گرفت؟

  با توجه به تلاطم‌های اقتصادی که به دنبال تحریم‌ها به وجود آمد و سیاست‌های غلط که بر این با…
 • کمبود مسکن

  علت بحران در حوزه مسکن چیست؟

  بسیاری از این ارگان‌ها از واگذاری زمین سرباز زدند. این سازمان‌ها بجای واگذاری زمین‌های مرغ…
 • فروش خانه

  نکات حقوقی انجام معامله با چک

  حتما در متن قرارداد شماره چک‌هایی را که بین دو طرف معامله رد و بدل می‌‎شود قید کنید تا از …
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

چرا سفته در بازار مسکن رونق گرفت؟

با توجه به تلاطم‌های اقتصادی که به دنبال تحریم‌ها به وجود آمد و سیاست‌های غلط که بر این با…