قیمت خانه در ساقدوش تهران چند؟

2
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ساقدوش یکی از محله‌های منطقه 4 تهران به شمار می‌رود که به دلیل قرارگیری در شمال تهران، متوسط قیمت خانه‌ها در این منطقه نسبتا بالا است.
تحویل ملک

به گزارش دلتا مگ، بدون شک هر فردی قبل از اقدام برای خرید خانه، باید با محله‌ای که قرار است در آن سکونت داشته باشد آشنا شود؛ از همین رو ما در این گزارش قصد داریم برای کسانی که به دنبال خرید آپارتمان در ساقدوش هستند، اقدام به معرفی این محله کنیم.

اگر بخواهیم در خصوص محدوده جغرافیایی این محله توضیح دهیم، باید بگوییم که محدوده محله ساقدوش تهران شامل خیابان گلستان 5 ام در شمال، بزرگراه زین‌الدین در جنوب، بزرگراه صیاد شیرازی در غرب و بلوار پناهی نیا و امیرنیا در شرق می‌شود.

برخی این محله را به نام «خیابان ساقدوش پاسداران» می‌شناسند و جزو خیابان‌های معروف منطقه 4 محسوب می‌شود. دسترسی خوب این محله به سایر نقاط شهر تهران یکی از ویژگی‌های بارز، ساقدوش است.

اگر استفاده از حمل‌ونقل عمومی را به خودرو شخصی ترجیح می‌دهید، محله خوبی را برای سکونت انتخاب کرده‌اید. شما برای استفاده از مترو می‌توانید از ایستگاه‌های هروی و زین‌الدین که نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به محله ساقدوش هستند، استفاده کنید.

خرید آپارتمان در ساقدوش

اگر از ساکنان این محله در خصوص ویژگی‌های این محله سؤال کنید می‌گویند این محله بسیار سرسبز، آرام و دارای آرامش است و ساکنان آن بسیار با اصالت هستند. پاساژ الماس یکی از پررونق‌ترین مراکز خرید این محله به شمار می‌رود که حتی از سایر محله‌های دور اطراف برای خرید به این مرکز خرید مراجعه می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:  بوی افزایش وام مسکن تا 300 میلیون تومان به مشام می‌رسد

قیمت خرید آپارتمان در ساقدوش

بافت مسکونی این محله اغلب جوان و نوساز است و تنوع متراژی در آن بالاست. افرادی که به دنبال خرید آپارتمان در ساقدوش هستند، لازم است که بدانند قیمت مسکن در آن بالا است از همین رو خرید خانه در این محله نیازمند نقدینگی بالایی است.

قیمت مسکن در این محله از متری 55 میلیون تومان آغاز و تا متری 80 میلیون تومان ادامه دارد. به‌طور میانگین خرید یک خانه 100 متری (زیر 5 سال ساخت) بین 8 تا 10 میلیارد تومان نیازمند نقدینگی است.

مطالعه بیشتر: مطلب «محله حکیمیه، قطب آموزشی تهران» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

مراحل تبدیل سند منگوله‌دار قدیمی به سند تک برگ جدید

سند منگوله‌دار یا سند دفترچه‌ای به اسناد قطعی و مالکیتی می‌گویند که به صورت دست نویس و با …