بیشترین معاملات مسکن متعلق به واحدهای 50 تا 70 متری

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در ماه گذشته (فروردین ماه) بیشترین معاملات مسکن در گروه متراژی 50 تا 70 مترمربع صورت گرفته که شامل 30 درصد از کل معاملات صورت گرفته می‌شود.

به گزارش دلتا مگ به نقل از دنیای اقتصاد، اگرچه آپارتمان‌‌های کوچک و میان‌‌متراژ با بیشترین تقاضای خرید از ناحیه خریداران مسکن روبه‌رو هستند، اما این به منزله لوکس بودن همه آپارتمان‌‌های بزرگ‌‌متراژ نیست و بخشی از واحدهای مسکونی با مساحت بیش از ۱۰۰ و حداکثر تا ۱۵۰ مترمربع نیز در زمره واحدهای مسکونی که مورد جست‌وجوی متقاضیان مصرفی هستند، به شمار می‌‌آیند. (اگر به دنبال فایل‌های خرید و فروش آپارتمان در تهران هستید، می‌توانید به سایت ملکی دلتا مراجعه کنید.)

یک گروه از متقاضیان مصرفی خانوارهای حداقل چهار نفره و بیشتر هستند که اغلب تمایل دارند در صورت استطاعت مالی در آپارتمان‌‌های بزرگ‌تر از 100 مترمربع ساکن شوند.

خانه‌های در دامنه متراژی 100 تا 150 مترمربع بسته به محل قرارگیری و نوع امکانات ممکن است به ندرت در زمره واحدهای مسکونی لوکس به شمار بیاید، اما اغلب این واحدها دست‌‌کم در فایل‌‌های موجود در بازار فروش مسکن در حال حاضر مصرفی هستند.

بیشترین معاملات مسکن

به این معنا که نه به لحاظ موقعیت قرارگیری و نه به لحاظ امکانات، یک واحد مسکونی ویژه، خاص یا به تعبیر دقیق‌‌تر لوکس به شمار نمی‌‌آیند. در ماه گذشته بیشترین معاملات مسکن در گروه متراژی 50 تا 70 مترمربع صورت گرفته که شامل 30 درصد از کل معاملات صورت گرفته می‌شود.

معاملات صورت گرفته در گروه متراژی 70 تا 100 مربع نیز در پله بعدی قرار داشت که سهم آنها از کل معاملات 29 درصد بود.  اما معاملات در گروه آپارتمان‌‌های 100 تا 150 مترمربعی نیز کم‌‌تعداد نبود؛ به‌طوری‌که در فروردین‌‌ در مجموع 19 درصد از مجموع سه‌‌ هزار و 400 فقره معامله مسکن در دامنه متراژی مذکور صورت گرفته است. حجم نسبتا بالای معاملات در گروه بزرگ‌‌متراژها نمی‌تواند صرفا ناشی از خریدهای سرمایه‌‌ای باشد و تقاضای سفته‌‌بازی نیز حداقل فعلا در بازار مسکن حضور موثری ندارد.

بنابراین بخشی از این تقاضا قطعا از ناحیه متقاضیان مصرفی مسکن است که سبب شده یک‌‌پنجم از کل معاملات در این گروه متراژی انجام شود. متقاضیان مصرفی خرید آپارتمان‌‌های بزرگ‌تر از 100 مترمربع اغلب از جنس تبدیل به احسنی هستند و قصد فروش واحد محل سکونت قبلی خود و جایگزین کردن آپارتمان بزرگ‌تر را دارند.

مطالعه بیشتر: مطلب «

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

تلاش دولت برای کنترل بازار اجاره بها

جلسه سامان‌دهی بازار اجاره مسکن روز گذشته به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد و پیشنها…