پونک محله‌ای محبوب در غرب تهران

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پونک یکی از محله‌های غربی تهران به شمار می‌رود که بخش عمده‌ای از آن در منطقه 5 و بخش دیگر آن در منطقه 2 تهران قرار گرفته است.
خرید آپارتمان در پونک

به گزارش دلتا مگ، بدون شک هر فردی قبل از اقدام برای خرید خانه، باید با محله‌ای که قرار است در آن سکونت داشته باشد آشنا شود؛ از همین رو ما در این گزارش قصد داریم برای کسانی که به دنبال خرید آپارتمان در پونک هستند، اقدام به معرفی این محله کنیم.

پونک یکی از محله‌های غربی تهران به شمار می‌رود که بخش عمده‌ای از آن در منطقه 5 و بخش دیگر آن در منطقه 2 تهران قرار گرفته است که از شمال به بزرگراه نیایش و از شرق به اتوبان اشرفی اصفهانی از غرب به اتوبان شهید ستاری و از جنوب به اتوبان شهید همت دسترسی دارد.

در حال حاضر پونک یکی از محله‌های محبوب غرب تهران برای خرید آپارتمان به شمار می‌رود که طبق برآوردها، قدمت آن به بیش از 700 سال می‌رسد. با اینکه پونک یکی از محله‌های قدیمی تهران است اما بافت امروزی آن به دلیل ساخت‌وسازهای بسیار زیادی که در طی سالیان اخیر انجام شده، جوان و نوساز است.

از خیابان‌های مهم محله پونک می‌توان به بلوار همیلا، خیابان پارک در منطقه ۲، بلوار میرزابابایی، خیابان سردار جنگل، خیابان ایران زمین شمالی، خیابان ایران زمین جنوبی، میدان استاندارد، بلوار عدل و … اشاره کرد.

دسترسی و امکانات محله پونک

دسترسی راحت به امکانات رفاهی، درمانی، اداری، بانکی، ورزشی، آموزشی و … باعث شده که ساکنان محله پونک از رفت‌وآمد به سایر نقاط شهر بی‌نیاز باشند و بتوانند نیازهای روزانه خود را در همان محله برطرف کنند. اما با این وجود، دسترسی راحت به حمل‌ونقل عمومی در این محله تردد را برای ساکنان این محله به سایر مناطق تهران بسیار آسان کرده است.

آسان‌ترین و در دسترس ترین وسیله حمل‌ونقل عمومی در منطقه پونک اتوبوس BRT است که از بزرگراه اشرفی اصفهانی عبور می‌کند. گفتنی است سال گذشته ایستگاه مترو مرزداران هم در نزدیکی این منطقه افتتاح شد. در گذشته ساکنان این محله برای استفاده از مترو خود را باید به ایستگاه مترو صادقیه می‌رساندند.

خرید آپارتمان در پونک

قیمت خرید آپارتمان در پونک

یکی از ویژگی‌های بسیار خرید آپارتمان در پونک، تنوع نوع ساخت و متراژ است که باعث شده قدرت خرید در این محله برای خرید خانه افزایش پیدا کند. متراژ واحدهای مسکونی در پونک بین 50 تا 250 متر است.

قیمت ملک در بخش‌هایی از پونک که در منطقه 5 واقع شده است به نسبت بخش‌هایی که در منطقه 2 واقع شده ارزان‌تر است اما به‌طور کلی خرید خانه در پونک نیازمند نقدینگی بالایی است.

قیمت مسکن در پونک از متری 40 میلیون تومان آغاز و برای واحدهای مسکونی نوساز حتی تا 80 میلیون تومان نیز می‌رسد. به طوری که برای خرید یک واحد 100 متری کلید نخورده در این محله به طور میانگین بالای 6 میلیارد تومان سرمایه نیاز است.

مطالعه بیشتر: مطلب «کوهسار محله‌ای بکر برای سکونت» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

اقساط 11 میلیونی وام خرید مسکن!

در حالی وزیر راه و شهرسازی از ارائه پیشنهاد افزایش وام خرید مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان خبر د…