محله زعفرانیه تهران کجاست؟

0
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
محله زعفرانیه به دلیل قرارگیری در ارتفاعی بالاتر از سطح دریا، نسبت به مناطق دیگر تهران، از آب و هوای خنک و کوهستانی برخوردار است.
محله زعفرانیه کجاست؟

زعفرانیه یکی از محله‌های منطقه یک واقع در شمال شهر تهران می‌باشد. این منطقه به‌دلیل قرارگیری در کوهپایه‌های البرز، دارای آب و هوای کوهستانی می‌باشد. با دلتامگ همراه باشید تا به بررسی این محله مدرن بپردازیم.

محله زعفرانیه تهران کجاست؟

زعفرانیه تهران از شمال به ارتفاعات توچال از جنوب به خیابان ولیعصر و محمودیه، از شرق به تجریش از غرب به ولنجک منتهی می‌شود. بافت محله زعفرانیه بیشتر به سمت مدرن شدن و ساخت املاک لوکس رفته است. اما هنوز هم خانه‌هایی با بافت قدیمی در این محله دیده می‌شود. در این محله قیمت مسکن کمی بالا بوده و به همین دلیل محل سکونت افراد مرفه جامعه است.

زعفرانیه کجاست

در نامگذاری زعفرانیه دو تئوری وجود دارد:

  1. کاخ سعدآباد که در این محله قرار گرفته، به رنگ زعفرانی بوده و همین موضوع علت نامگذاری زعفرانیه است.
  2. در گذشته در این محله به کشت زعفران می‌پرداختند.

خرید آپارتمان در زعفرانیه

همانطور که در بالا ذکر شد، از محله‌های لوکس و اعیان‌نشین تهران زعفرانیه است. در نتیجه قیمت خرید آپارتمان در زعفرانیه کمی بالا می‌باشد. البته که قیمت به دیگر عواملی مانند موقعیت ساختمان یا قدمت آن نیز بستگی دارد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت دلتا، می‌توانید علاوه بر عکس زعفرانیه تهران، از قیمت‌های آپارتمان در این منطقه و دیگر مناطق آگاه شوید.

قیمت آپارتمان در زعفرانیه

امکانات محله زعفرانیه

حمل و نقل

امروزه بیشتر افراد اتومبیل شخصی دارند، حال برای دسترسی به سایر نقاط تهران، بزرگراه مدرس و بزرگراه چمران جزو بهترین مسیرها هستند. از طرفی وسایل حمل و نقل عمومی نیز در این محله به اندازه کافی وجود دارد. برای رفت و آمد به زعفرانیه به‌وسیله مترو، نزدیک ترین ایستگاه، ایستگاه تجریش است. تاکسی‌های خطی در خیابان آصف نیز برای رفت و آمد وجود دارند.

مطلب پیشنهادی:  صفر تا صد محله پیروزی

کاخ سعدآباد

مراکز درمانی زعفرانیه

درمانگاه‌های خیریه عمل در خیابان آصف و درمانگاه اسد آباد در خیابان نیاززاده از مراکز درمانی این محله هستند. در زعفرانیه، بیمارستانی وجود نداشته و باید به محلات مجاور آن مراجعه کنید.

مراکز خرید زعفرانیه

از مراکز خرید زعفرانیه می‌توان به مراکز خرید معروفی مانند مرکز تجاری پالادیوم، مجتمع تجاری بامیک، مجتمع پیرامید، مجتمع تجاری-اداری میلان و مجتمع پلازا اشاره کرد.

مرکز خرید پالادیوم

امکانات تفریحی

مهم‌ترین مرکز فرهنگی- تاریخی محله زعفرانیه، مجموعه سعدآباد می‌باشد. در این مجموعه بزرگ چندین موزه دیدنی مانند موزه مردم‌شناسی، موزه فرشچیان، موزه ظروف سلطنتی و .. وجود دارد. همچنین کاخ‌هایی مانند کاخ سبز، کاخ اختصاصی، کاخ موزه سفید نیز در این مجموعه قرار دارند. پارک‌های ریحانه، ولنجک، کوهپایه، ارغوان، آصف و پارک تندرستی نیز از جمله مراکز تفریحی این محله می‌باشند.

مراکز ورزشی

از مراکز ورزشی معتبر زعفرانیه می‌توان به سالن ورزشی بقیه الله، کاپ، تاج بانو، ستاره. سالن بدن‌سازی یونیک و استخر و سونا زعفرانیه اشاره کرد.

پیشنهاد مطالعه: «هر آنچه باید برای خرید خانه در تجریش بدانید»

بیشتر ببینید در محله های تهران

همچنین بخوانید

محله قصرالدشت تهران کجاست؟

خیابان قصرالدشت از امکانات خوبی برخوردار است. از مراکز درمانی مهم این منطقه می‌توان به بیم…