خرید خانه در کامرانیه تهران چقدر آب می‌خورد؟

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کامرانیه در شمال پایتخت و در منطقه یک شهرداری تهران واقع شده است. کامرانیه یکی از محله‌های شمیران محسوب می‌شود که گران‌قیمت‌ترین خانه‌ها در این محله قرار گرفته است.

به گزارش دلتا مگ، برای آشنایی بیشتر با موقعیت جغرافیایی این محله بهتر است که بدانید، کامرانیه از شمال با جماران و نیاوران، از جنوب با بزرگراه صدر و از شرق و غرب با فرمانیه مجاورت دارد. البته این محله به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود؛ قسمت شمالی کامرانیه به نیاوران می‌رسد و قسمت جنوبی آن به جنوب فرمانیه و بزرگراه صدر منتهی می‌شود.

ویژگی و بافت شهری کامرانیه

کامرانیه به مانند بسیاری از محله‌های شهرستان شمیران بافت سنتی دارد و بخش عظیمی از آن در گذشته، باغ و عمارت بوده است. البته در طول سالیان اخیر به دلیل آب‌وهوای بسیاری مطلوبی که دارد ساخت‌وسازهای بسیاری در آن صورت گرفته و بافت امروزی آن به تلفیقی از بافت مدرن و سنتی تبدیل شده است. با گذر این محله شاهد برج‌ها و ساختمان‌های لوکس و امروزی بسیاری خواهید بود.

دسترسی به محله کامرانیه

یکی از ویژگی بسیار مهم برای خرید خانه در کامرانیه دسترسی راحت به مراکز اداری، تفریحی، ورزشی، مراکز خرید، آموزشی و … است. تمرکز امکانات خوب و لوکس و در کنار آن آب‌وهوای خوش، این محله را به یکی از گران قیمت‌ترین محله‌های پایتخت تبدیل کرده است.

یکی از مهم‌ترین خیابان‌های کامرانیه «بازدار» نام دارد که در بخش شمالی آن واقع شده و از چهارراه کامرانیه در جنوب آغاز و به خیابان نیاوران در شمال منتهی می‌شود.

خرید خانه در کامرانیه، مزایای بسیاری از جمله دسترسی راحت به سایر مناطق تهران دارد؛ چه برای کسانی که از خودرو شخصی استفاده می‌کنند و چه برای افرادی که استفاده از حمل‌ونقل عمومی را به خودرو شخصی ترجیح می‌دهند.

برای افرادی که با خودرو شخصی تردد می‌کنند، استفاده از بزرگراه طبقاتی صدر بهترین گزینه برای تردد به سایر نقاط شهر است. اما افرادی که به دنبال استفاده از حمل‌ونقل عمومی هستند، استفاده از مترو که نزدیک‌ترین ایستگاه به این محله ایستگاه مترو اقدسیه است، توصیه می‌شود. البته استفاده از اتوبوس و تاکسی هم می‌تواند گزینه خوبی برای این دست از افراد باشد.

مطلب پیشنهادی:  نگاهی به قیمت مسکن در فلسطین تهران

خرید آپارتمان در کامرانیه

قیمت خرید خانه و آپارتمان در کامرانیه

اما مهم‌ترین سؤالی که حتماً به دنبال آن بوده‌اید، این است که قیمت مسکن در کامرانیه چند است؟ همان‌طور که در ابتدا به آن اشاره شد قیمت خرید خانه در محله کامرانیه بالاست، از همین رو می‌توان به راحتی حدس زد که اغلب قشر پردرآمد جامعه در این محله زندگی می‌کنند.

متوسط قیمت خرید آپارتمان در کامرانیه از 100 میلیون تومان آغاز و به 150 میلیون تومان نیز می‌رسد. البته اگر به دنبال واحدهای مسکونی نوساز و با نوع ساخت بهتر و امکانات بیشتر هستید، باید برای هر متر مربع تا حدود 180 میلیون تومان دست به جیب شوید.

در پایان این گزارش، ذکر این نکته برای افرادی که به دنبال خرید آپارتمان در کامرانیه هستند، ضروری به نظر می‌رسد که متراژ اغلب واحدهای مسکونی در این محله بالای 120 متر است؛ از همین رو افرادی که به دنبال واحدهای کم متراژ هستند تا حدودی کار سختی در پیش دارند.

مطالعه بیشتر: مطلب «بررسی دسترسی، قیمت و امکانات محله فرمانیه» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

قیمت آپارتمان نوساز در تهران چقدر است؟

ارزان‌تر بودن یا تناسب قیمت‌های پیشنهادی نسبت به ارزش ملک وعرف منطقه با رنگ‌های متفاوت از …