آیا وام مسکن افزایش یافته است؟

0
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اخیرا محمد حسن علمداری، عضو هیأت‌مدیره بانک مسکن در مصاحبه‌ای اعلام کرده که سقف وام مسکن در تهران ۴۸۰ میلیون تومان است.
تسهیلات بانکی مسکن

به گزارش دلتا مگ به نقل از اقتصاد آنلاین، محمدحسن علمداری، عضو هیأت‌ مدیره بانک مسکن تسهیلات جعاله برای متقاضیان خرید مسکن به شکل انفرادی و زوجین در تمامی نقاط کشور ۸۰ میلیون تومان است و در تهران سقف خرید مسکن به شکل انفرادی ۲۰۰ میلیون تومان و زوجین ۴۰۰ میلیون تومان است. بنابراین سقف دریافت وام خرید و جعاله مسکن در تهران ۴۸۰ میلیون تومان است.

علمداری همچنین توضیح داده است که تسهیلات خرید برای مسکن در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت به شکل انفرادی ۱۶۰ میلیون تومان و زوجین ۳۲۰ میلیون تومان، انفردی سایر شهرها ۱۲۰ میلیون تومان و زوجین ۲۴۰ میلیون تومان به علاوه ۸۰ میلیون تومان جعاله پرداخت می‌شود.

بسیاری از مخاطبان این خبر با یادآوری سقف ۴۵۰ میلیون تومانی وام مسکن دچار ابهام شده‌اند که آیا وام مسکن افزایش داشته است؟

سقف وام مسکن در تهران

روابط عمومی بانک مسکن در پاسخ به این پرسش توضیح می‌دهد: سقف وام مسکن افزایش نداشته است و مخاطبان سقف وام مسکن حمایتی و وام خرید و جعاله مسکن برای عموم، را با یکدیگر اشتباه گرفته اند.

مطلب پیشنهادی:  قیمت مسکن از متری 4 میلیون در سال 95؛ به 31 میلیون تومان رسید

این منبع همچنین توضیح می‌دهد که ۴۵۰ میلیون تومان در واقع وامی است که بانک مسکن به متقاضیان مسکن حمایتی پرداخت می‌کند اما سقف وامی که عموم مردم برای خرید و جعاله مسکن می‌توانند از طریق سپرده‌گذاری در بانک مسکن یا خرید اوراق وام و بدون سپرده‌گذاری دریافت کنند، ۴۸۰ میلیون تومان است.

این سقف وام نیز تنها به زوجین تهرانی تعلق می‌گیرد یعنی شرایط دریافت این است که به هر کدام از زوجین و به صورت جداگانه ۲۰۰ میلیون تومان وام خرید و به صورت مشترک ۸۰ میلیون تومان وام جعاله پرداخت می‌شود و شرایط بازپرداخت این وام به صورت ۷ ساله بوده و قراردادها نیز به طور جداگانه تنظیم می‌شود.

مطالعه بیشتر: مطلب «پرکاربردترین مصالح ساختمانی تهران گران شد» را در دلتا مگ را بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

2800 نفر برای پرداخت مالیات نام‌‌نویسی کردند

وی افزود:« مشمولان مالیات بر واحدهای مسکونی گران قیمت و باغ ویلاها که پیامک اطلاع رسانی بر…