خانه‌های گران‌قیمت تا سقف ۲۰ میلیارد تومان معاف از مالیات شدند

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ گفت: خانه‌هایی با ارزش روز تا سقف ۲۰ میلیارد تومان، معاف از مالیات شدند.
سقف معافیت مالیاتی

به گزارش دلتا مگ به نقل از خبرآنلاین، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ اعلام کرد: سقف معافیت مالیاتی خانه‌های لوکس و باغ ویلاهای گران قیمت افزایش پیدا کرد.

رحیم زارع همچنین گفت: در مصوبه‌ای به دولت اجازه داده شد، از طریق سازمان انرژی اتمی نسبت به احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه اتمی تولید برق از طریق مشارکت با سازندگان بین المللی و صنایع داخلی اقدام کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ همچنین اظهار کرد: نرخ مالیات بر دارایی سالانه خانه‌های لوکس و باغ ویلاهای گران‌قیمت تغییر پیدا کرد؛ بر این اساس خانه‌هایی با ارزش روز تا سقف ۲۰ میلیارد تومان معاف از مالیات شدند.

سقف معافیت مالیاتی خانه‌های گران‌قیمت چقدر است؟

سقف معافیت مالیاتی خانه‌های گران‌قیمت چقدر است؟

معافیت مالیاتی خانه و باغ ویلاهای گران‌قیمت نسبت به مازاد ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان یک در هزار و نسبت به مازاد ۲۵ تا ۳۵ میلیارد تومان دو در هزار نسبت به مازاد ۳۵ تا ۵۰ میلیارد تومان، سه در هزار نسبت به مازاد ۵۰ تا ۷۰ میلیارد تومان چهار در هزار و نسبت به مازاد ۷۰ میلیارد تومان پنج در هزار مالیات بر دارایی سالانه آنها است.

وی توضیح داد: تاکنون سهم سه در هزار از درآمد صاحبان کارتهای بازرگانی به اتاق بازرگانی واریز می‌شد و اتاق بازرگانی برای خود هزینه می‌کرد، اما ما در تلفیق تصویب کردیم که این سهم مستقیم به خزانه وارد شود و دیگر به اتاق بازرگانی واریز نشود.

زارع درباره این که چه زمانی بررسی بخش درآمدی به پایان می‌رسد گفت: در حال‌حاضر ۲ تبصره ۱۲ و ۱۴ در خصوص حقوق کارکنان و هدفمندی یارانه‌ها در کارگروه‌ها و کمیته‌های کمیسیون در حال بررسی است که بعد از ارائه گزارش کمیسیون آن را بررسی کرده سپس با پایان یافتن بخش درآمدی وارد بخش هزینه‌ای می‌شویم، احتمالا دو هفته دیگر بررسی بودجه در کمیسیون به پایان می‌رسد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «وام بدون ضامن مشمول چه افرادی می‌شود؟» در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

عرضه و تقاضا در بازار مسکن افزایش یافت

بررسی‌های نشان می‌دهد که تمایل برای فروش مسکن در مقایسه با فروردین ماه ۴۰ درصد رشد داشته و…