املاک شهرداری‌ها در بورس کالا عرضه می‌شود

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از عرضه املاک شهرداری تهران در بورس کالای ایران در آینده نزدیک خبر داد.
املاک شهرداری تهران

به گزارش دلتا مگ به نقل از روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، ابوالفضل فلاح با بیان اینکه کاهش بهای تمام شده در روند فروش املاک، شفاف‌سازی و سالم‌سازی دارایی‌های شهرداری تهران مهم‌ترین اهداف شهرداری تهران است، گفت: با پذیرش املاک در بورس‌ کالا، این اطمینان حاصل می‌شود که فروش و واگذاری این املاک در آینده و انتقال قطعی آن با مشکلی مواجه نخواهد شد.

وی معتقد است، شفافیتی که در مسیر پذیرش و عرضه در بورس‌ کالا وجود دارد، سبب استقبال مردم از این عرضه‌ها خواهد شد.

معاون شهردار تهران در رابطه با آمادگی بورس کالا برای عرضه املاک مازاد دولتی در قالب روش‌های مختلف، گفت: آمادگی در بورس کالا برای عرضه املاک وجود دارد و این بستر در بورس کالا فراهم است.

روند صعودی قیمت اوراق در بازار مسکن

بر اساس گفته فلاح، شهرداری می‌تواند از طریق مزایده یا از مسیر بورس‌کالا اقدام به واگذاری املاک خود برای تامین مالی کند.

او در پایان سخنان خود اظهار داشت: در آینده نزدیک اتفاق خوبی در زمینه فروش املاک شهرداری رقم خواهد خورد و قطعا ذینفعان اجرای این طرح شهروندان خواهند بود.

همچنین در ادامه عمادالدین سخایی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و هماهنگی امور اقتصادی شهرداری تهران به ارائه توضیحاتی در خصوص جایگاه بورس کالای ایران در بازار سرمایه، بورس کالای ایران در گذر زمان، کارکردها، ساختار کلی بازارها و اطلاعیه عرضه اموال غیر منقول در بورس کالای ایران پرداخت.

محمد حسن‌زاده مدیر عامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران، از روش نوین فروش املاک و برگزاری جلسات متعدد کارشناسی جهت فروش املاک شهرداری خبر داد.

وی در پایان، گزارش‌های ارائه شده در خصوص فروش قانونی و شفاف املاک در بورس کالا، اقدامات سازمان املاک و مستغلات را در خصوص روش های نوین فروش را اعلام کرد.

مطالعه بیشتر: مطلب «هجوم خریداران سرمایه‌ای، نتیجه 30 سال حباب مسکن» را در دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

تلاش دولت برای کنترل بازار اجاره بها

جلسه سامان‌دهی بازار اجاره مسکن روز گذشته به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد و پیشنها…