هنگام خرید آپارتمان در تهران به این نکات دقت کنید

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در هنگام بازدید و خرید خانه مد نظرتان سعی به نکاتی چون؛ خرابی، عیوب، نقص، تعداد طبقات و قدمت بنا و… خانه توجه کنید.
هنگام خرید آپارتمان در تهران

بسیاری از افراد نمی‌دانند که در هنگام خرید آپارتمان در تهران به چه نکاتی باید توجه کنند. از این رو به شما پیشنهاد می کنیم مقاله دلتا مگ را تا پایان بخوانید.

فراموش نکنید در صورت عدم توجه به برخی نکات ممکن است پشیمانی و ضرر مالی گریبان گیر شما شود. تهران به عنوان پایتخت شهری مهاجرپذیر بوده و همواره افراد زیادی در این شهر اقدام به خرید خانه می‌کنند.

 از جمله نکاتی که به هنگام خرید آپارتمان در تهران باید به آن دقت نمود موارد زیر است:

 دسترسی به حمل و نقل عمومی

دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی چون؛ ایستگاه‌‏های تاکسی، بی‌ار‌تی، مترو، اتوبوس‌‏های شهری، در هر صورت اهمیت زیادی دارد. برخی اوقات افراد ممکن است، با وجود داشتن خودروی شخصی به هر دلیلی مثلاً ترافیک یا هزینه بالای بنزین و … تمایل داشته باشند که با وسایل حمل و نقل عمومی تردد کنند.

هنگام خرید آپارتمان در تهران به این نکات دقت کنید

بررسی وضعیت سند

قبل از خرید خانه در گام اول اطلاعات لازم را درباره سند ملک مورد نظر بدست آورید. اسناد ملکی اقسام ثبتی انواع متفاوت و قوانین ثبتی منحصر به خود را دارند. در نتیجه خریدار یا مستاجر قبل از عقد قرارداد باید از وضعیت سند آگاهی پیدا کند.

 وضعیت پارکینگ

به هنگام خرید آپارتمان در تهران حتما کوچه آپارتمان مورد نظرتان را بررسی کنید. به دلیل اینکه برخی کوچه‏‌ها بسیار باریک و کم عرض هستند، تردد در آن‏‌ها سخت و دشوار است. مسأله پارکینگ به‌‌ویژه هنگام اسباب‌کشی اهمیت زیادی پیدا می‌‏کند.

 نورگیر بودن ساختمان

یکی دیگر از موارد مهم، نورگیر بودن خانه است که موجب صرفه‏‌جویی در مصرف برق، می‌‏شود. همچنین وجود نور طبیعی علاوه بر روشنایی خانه، بر خلق‌وخوی افراد نیز تاثیر مثبتی می‌‏گذارد. بهترین نورگیر ابتدا مربوط به خانه‌‏های جنوبی و پس از آن خانه‌‏های شمالی را شامل می‌شود.

بررسی وضعیت محله و ساختمان

اگر با محله آشنایی ندارید، در ساعات مختلف روزهای هفته محله را ارزیابی و بررسی کنید تا از نزدیک با بافت محله، وضعیت ساختمان، وضعیت همسایگان و تعداد طبقات و…آشنا شوید. یکی از نکات مهمی که افراد در زمان خرید خانه به آن دقت می‌کنند، آرامش و آسایش محله و ساختمان است.

در بعضی مناطق هم ساختمان‌‏‏های لوکس و معماری‌های مدرن در حال گسترش است. همچنین برخی نکات دیگر مانند؛ تعداد طبقات، داشتن آسانسور و بررسی فشار آب از دیگر نکات مهم هنگام خرید خانه است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «نفس بازار مسکن به مالیات بر سند دوم خانوار بند است» از دلتا مگ بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

اقساط 11 میلیونی وام خرید مسکن!

در حالی وزیر راه و شهرسازی از ارائه پیشنهاد افزایش وام خرید مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان خبر د…