خرید و فروش زمین در بندرانزلی

خرید زمین در انزلی یک سرمایه‌گذاری کم‌ریسک و همچنین پرسود است. بندر انزلی بعد از رشت دومین شهر پرجمعیت استان گیلان است و از نظر جمعیت، یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای شمال است. به مردم این منطقه انزلیچی می‌گویند. از آنجایی که بندر انزلی در سال‌های اخیر به منطقه آزاد تبدیل شده است، خرید زمین در انزلی به منظور ساخت ویلا یا آپارتمان و سرمایه‌گذاری، مورد استقبال عده زیادی قرار گرفته است.

موقعیت جغرافیایی بندرانزلی

بندر انزلی از شمال با دریای خزر، از جنوب با صومعه‌سرا، از شرق با خمام، از جنوب شرق با رشت و از غرب با رضوانشهر همسایه است. این شهر بندری در غرب استان گیلان، در 40 کیلومتری رشت و ۳۶۸ کیلومتری تهران قرار دارد. این بندر از چند جزیره و شبه جزیره تشکیل شده است که به دلیل سواحل خزر و تالاب بین‌المللی بندر انزلی توسط پل‌هایی به هم متصل شده‌اند.

جاذبه‌های دیدنی و طبیعی بندر انزلی هر ببنده‌ای را متحیر می‌کند. جاذبه‌هایی مثل: تالاب بین‌المللی انزلی، آکواریوم انزلی، منطقه حفاظت‌شده سرخانکل، ساحل جفرود، بلوار ساحلی، کاخ موزه نظامی، برج ساعت، اسکله و موج شکن انزلی، پارک جنگلی بندر انزلی و حافظیه بندر انزلی.

بهترین محله ها برای خرید زمین در بندر انزلی

خرید زمین ساحلی در بندر انزلی به دلیل وجود نوار ساحلی 44 کیلومتری بسیار محتمل است و با شناخت خوب از محله‌ها می‌توان اقدام به خرید زمین در بندر انزلی کرد. بعضی از محله‌‌های خوب، برای خرید زمین در بندر انزلی خیابان پاسداران، خیابان تهرانی، اسکله موج شکن، حسن رود و منطقه آزاد انزلی هستند.

قیمت زمین در بندر انزلی

خرید زمین در بندر انزلی برای بسیاری از افراد که قصد ساخت خانه ویلایی، آپارتمان نوساز و یا ویلا بر اساس نیاز و سلیقه خود را دارند و همچنین کسانی که به دنبال سرمایه گذاری کم‌ریسک و سودآور در زمینه املاک در بندر انزلی هستند، گزینه بسیار مطلوب و مناسبی است. از طرفی قیمت زمین در بندر انزلی به موقعیت، کاربری و متراژ زمین بستگی دارد. مثلا با اینکه قیمت زمین در پاسداران بندر انزلی به نسبت سایر محله‌های بندر انزلی بالاتر است اما پیشرفت و موقعیت زمین در این منطقه نیز بسیار چشم‌گیرتر از سایر مناطق بوده است.