خرید و فروش خانه و آپارتمان در بابل

خرید آپارتمان در بابل و امکان سکونت در شمال کشور یک فرصت بی‌نظیر برای بهره‌مندی از طبیعت زیبا و ساحل دریای کاسپین است. با خرید خانه در بابل ضمن بهره‌مندی از امکانات شهری مناسب، یک سرمایه‌گذاری عالی هم انجام داده‌اید. همزمان با رشد جمعیت و اقبال سرمایه‌گذاران بزرگ و کوچک در شهر بابل، بخش مسکن نیز پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نموده است.

بابل مرکز استان مازندران نیست، ولی نقش مرکزیت را در این استان دارد. مهم‌ترین دانشگاه استان در این شهر قرار دارد و تجمع خوبی از امکانات بهداشتی و رفاهی در آن وجود دارد، که باعث شده هر مازندرانی برای دسترسی به امکانات مناسب، حداقل چند باری به اینجا سر بزند.

خرید و فروش خانه و آپارتمان در بابل هم در بین ساکنان محلی و مازندرانی رونق دارد و هم افراد بسیاری از شهرهای مختلف کشور به این شهر مهاجرت نموده‌اند. خونگرمی و مهمان‌نوازی از مهم‌ترین خصوصیات مردم این منطقه است و همین مسئله این شهر را که به لحاظ موقعیتی هم در جای مناسبی قرار دارد، به یکی از مقاصد خوب مسافران و همچنین مکان خوبی برای مهاجرت و زندگی تبدیل کرده است. اگر قصد خرید خانه در بابل را دارید و انتخابتان زندگی در بابل است، باید این نکته را بدانید که یکی از شهرهای شرجی ایران را برای زندگی انتخاب کرده‌اید. قرار گرفتن در ۱۵ کیلومتری ساحل خزر، این شهر را به یکی از مرطوب‌ترین شهرهای ایران بدل کرده است. گرچه در نواحی جنوبی آن و جاهایی که به البرز می‌رسد، شما هوای خنک‌تر و با رطوبت کمتر را پیدا خواهید کرد؛ اما به هر حال آن مناطق از بافت شهری و پیشرفته شهر در شمال این شهرستان دور است.

 قیمت خرید خانه در بابل

قیمت آپارتمان در بابل به موقعیت و کیفیت متریال به کار رفته در ساخت وابستگی زیادی دارد. از طرفی آپارتمانی بودن یا ویلایی بودن تاثیر زیادی در قیمت ملک دارد. همچنین عده‌ای تمایل به خرید خانه ویلایی در بابل دارند و به همین دلیل هزینه‌های بالایی را باید پرداخت کنند. خرید خانه ساحلی در بابل قیمت بالایی دارد و همچنین برای خرید ویلای لوکس باید هزینه زیادی بپردازید. اگر خواهان خرید خانه در بافت قدیمی شهر هستید، باید بدانید که محله‌های افراداربن، چهارشنبه‌پیش، خورشیدکلا، اوشیب و محله پیر علم از محله‌های قدیمی شهر هستند.