خرید آپارتمان در امیرآباد

محله امیرآباد در منطقه شش شهرداری تهران قرار گرفته است. خیابان اصلی این محله خیابان کارگر شمالی است. محله امیرآباد از جنوب با بزرگراه جلال آل احمد و خیابان فرشی مقدم، از شمال با بزرگراه حکیم، از شرق با بزرگراه کردستان و از غرب با بزرگراه چمران محدود شده و در مجاورت محله‌های گیشا، محله ونک، محله شهرک والفجر، محله یوسف آباد، محله فاطمی و محله شریعتی قرار دارد. مهم‌ترین خیابان محله امیرآباد، خیابان کارگر شمالی است. این خیابان از میدان راه آهن آغاز شده و بعد از گذر از بسیاری از محله‌های تهران مانند گمرک، قلمستان، امیریه، نصرت، دانشگاه تهران و فاطمی به محله کارگر شمالی رسیده و تا بزرگراه حکیم امتداد دارد. به عبارتی بعد از خیابان ولیعصر، خیابان کارگر بزرگ ترین و طولانی ترین خیابان تهران است. خیابان کارگر در محدوده میدان انقلاب، به دو بخش خیابان کارگر جنوبی و کارگر شمالی تقسیم می شود‌. خیابان کارگر شمالی نیز با گذر از محله فاطمی به محله امیرآباد می رسد. البته که هنوز برخی از قدیمی های تهران این محدوده را با نام خیابان امیرآباد یا خیابان امیرآباد شمالی می‌شناسند.

قیمت خانه در محله امیرآباد

این محله جزو محله‌های پرطرفدار تهران است و خرید خانه در محله امیرآباد رونق دارد. قیمت خانه در این محله، به موقعیت و امکانات بستگی دارد. بافت این محله، اداری و فرهنگی است. چندین دانشگاه و اداره در این محله قرار دارند که سبب تردد زیاد روزانه در این محله شده است. در میان ساختمان‌های این محله هم آپارتمان‌های نوساز و هم خانه‌های قدیمی به چشم می‌خورند.

دسترسی به محله امیرآباد

اگر خودروی شخصی دارید، بزرگراه‌های شهید همت، کردستان، شهید حکیم، شهید چمران و جلال آل احمد دسترسی شما را به این محله آسان می‌کنند. البته باید در نظر داشته باشید این محله در محدوده ترافیک زوج و فرد قرار دارد. در صورتی که ترجیح می‌دهید از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید، می‌توانید از اتوبوس‌های پایانه معین به شهرک والفجر و میدان ولیعصر به شهرک والفجر استفاده کنید. خطوط تاکسیرانی نیز در این محله وجود دارد.

امکانات محله امیرآباد

پارک لاله بزرگ ترین فضای سبز این منطقه، مرکز خرید لاله و بازارچه لاله نیز مراکز خرید اصلی محله امیرآباد هستند. دانشگاه تهران، سازمان انرژی اتمی ایران و رآکتور تحقیقاتی نیز در این محله قرار گرفته اند.

خرید آپارتمان در یوسف آباد

خرید آپارتمان در بلوار کشاورز

خرید آپارتمان در انقلاب