خرید آپارتمان در حصارک

حصارک یکی از محله‌های قدیمی شهر تهران است که دارای باغات و درخت‌های میوه بسیاری است.  این محله در شمالی‌ترین محدوده شمال غربی تهران و در منطقه پنج واقع شده است. محله حصارک قدمت زیادی داشته و جمعیت آن حدود 1200 نفر می‌باشد که به دلیل ساخت و سازهای مداوم، مهاجران زیادی را از دیگر مناطق تهران به سمت خود جذب کرده است. اکثریت جمعیت این محله را قومیت‌های ترک و کرد تشکیل داده‌اند که به دلیل گسترش شهر تهران به این منطقه روی آورده‌اند. در جنوب این محله اغلب اقوام ایرانی با تراکمی نسبتا یکسان سکونت داشته و سایر اقلیت‌ها در شمال این منطقه ساکن شده‌اند.

خرید خانه در حصارک

این محله، از جنوب با بلوار جنت آباد شمالی، بلوار سیمون بولیوار، خیابان ایرانشهر شمالی، بلوار شهدا، بزرگراه ستاری، میدان دانشگاه آزاد اسلامی و خیابان شعرا محدود شده است و با محله‌های ‌کوهسار، جنت آباد شمالی و شهرک المهدی مجاوراست. حصارک از شمال به دامنه‌های البرز و آبریز کوه‌های امامزاده داوود و کیگا و سولقان رسیده و در شرق با محله مراد آباد همسایه است، ولی مرز مشخصی ندارد. نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس به این محله، ایستگاه محله جنت‌آباد است که در بلوار سیمون بولیوار واقع شده است. این منطقه به‌ دلیل قرارگیری در کوهپایه، دارای خیابان‌های شیب‌دار است.

خرید آپارتمان در حصارک

در این محله با وجود بافت قدیمی، ساخت خانه ‌های نوساز هم رواج پیدا کرده است. از آنجایی که در این منطقه یک دانشگاه مهم وجود دارد، تقریبا پرترافیک می‌باشد. از مهم‌ترین خیابان‌ها برای خرید آپارتمان در حصارک تهران می‌توان به بلوار سیمون بولیوار، خیابان امام خمینی، خیابان کشاورز، خیابان شاهد، توحید و سرو اشاره کرد. البته در این مناطق خانه‌های ویلایی نیز وجود دارد.

امکانات رفاهی محله حصارک

دره حصارک از جاذبه‌های زیبای حصارک است که از خیابان کشاورز قابلیت دسترسی دارد. به دلیل تنوع و فراوانی انواع گل‌های کوهی و سرسبز بودن آن، توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. تنوع گیاهی این دره نسبت به مناطق کوهپیمایی دیگر مانند درکه، بیشتر بوده و تا حدودی بکرتر می‌باشد. در این محله رودخانه‌ای نیز وجود دارد که خوش آب و هوا شدن این محله و رونق کشاورزی را به دنبال دارد.  به ‌علاوه این دره مسیر صعود به قله 2770 متری بند عیش و یکی از مسیرهای پیاده روی به امامزاده داوود می‌باشد.

یکی از مهم‌ترین مکان‌ها در این محله، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات است که معتبرترین دانشگاه آزاد در کشور محسوب می‌شود. غیر ازدانشگاه آزاد، رودخانه حصارک، بیمارستان فرهیختگان، سرای محله، مسجد جامع، چندین باغ رستوران، تالار پذیرایی از مکان‌های مهم آن هستند. محله حصارک ایستگاه مترو ندارد و از طریق خطوط اتوبوس می‌توانید به ایستگاه‌های مترو در محلات مجاور بروید.

خرید آپارتمان در جنت آباد شمالی

خرید آپارتمان در کوهسار

خرید آپارتمان در شهران شمالی